29.12.2023, 10:43 | czytano: 3049

Jadąc do Zakopanego - korzystaj z dróg alternatywnych

zdj. Małopolska Policja
W związku ze spodziewanym dużym natężeniem ruchu na zakopiance, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, w zachęcają do korzystania na trasie Kraków – Zakopane, Zakopane – Kraków z alternatywnej drogi wojewódzkiej nr 958. Jest zapowiedź wyłączenia sygnalizacji świetnej w Klikuszowej.
Trasa ta łączy się z drogą krajową nr 47 w miejscowości Chabówka. Jest ona bardzo dobrze oznakowana i przygotowana do ruchu pojazdów. Wiedzie przez Czarny Dunajec, Chochołów i Witów. Wjazd do Zakopanego - od strony Kościeliska.
Małopolscy policjanci ruchu drogowego w czasie wyjazdów i powrotów noworocznych będą dbać o bezpieczeństwo podróżnych, pomagać i upłynniać ruch zwłaszcza w miejscach tworzenia się zatorów.

Jak czytamy w komunikacie - "nadzorem objęte zostanie skrzyżowanie w miejscowości Klikuszowa. W celu maksymalnego upłynnienia ruchu w tym miejscu, pod nadzorem Policji zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna".

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
ED30.12.2023, 14:29
TEN pajac drogowy co wymyślił światła zamiast ronda powinien w każdą sobotę i niedziele tam stać i kierować rucham
Google maps30.12.2023, 07:23
Najlepszą drogą alternatywną do Zakopanego jest przejazd przez Krzywą w Nowym Targu.
milicja29.12.2023, 11:38
Policja krakowska niech się zajmie objazdem Krakowa,wszędzie korki.
W Klikuszowej światła wyłączone,tradycyjnie policjanci ... w fotele siedząc w radiowozie,a potem się dziwić dlaczego mają przywileje emerytalne.Z przemęczenia i dbania o zdrowie.
bb29.12.2023, 11:01
Jakie wyłączenie świateł w Klikuszowej ,przecież te światła są wyłączone cały czas i nie ma tam żadnej policji, a jak już są to siedzą w samochodzie i patrzą w telefony.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl