29.12.2023, 11:15 | czytano: 2222

Duże inwestycje w czterech szkolnych budynkach

zdj. Szkoła w Dziale/ FB
"Czekamy z niecierpliwością na nowy rok i zakończenie prac termomodernizacyjnych w budynkach szkół w Cichem, Dziale, Podczerwonem i Piekielniku" - komentuje Marcin Ratułowski, burmistrz Gminy Czarny Dunajec. W budynkach zmienione zostaną elewacje, stolarka, powstaną nowe instalacje - w tym grzewcze i fotowoltaiczne.
Inwestycja pozwoli poprawić efektywność energetyczną czterech szkolnych budynków, zmniejszy się zużycie energii pochodzącej z paliw kopalnych, ograniczona zostanie emisja zanieczyszczeń powietrza w tym CO2. Ponadto - uczniowie i nauczyciele otrzymają nowe, komfortowe warunki do nauki i pracy, a sama termomodernizacja przyniesie realne oszczędności w budżecie szkół i gminy.

Burmistrz Ratułowski dodaje, że inwestycje realizowane są w ramach projektu pt. "Termomodernizacja budynków szkolnych na terenie Gminy Czarny Dunajec", który korzysta z dofinansowania o wartości 3,1 mln zł (0,7 mln euro) otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG oraz z budżetu państwa.

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
stary30.12.2023, 14:21
a moze każdy niech solidnie pilnuje swojej roboty a nie patrzy na cudze
ręce
Pan Hebel29.12.2023, 13:32
@Osioł, poprawnie to nie jest "ocieplanie budynku" tylko IZOLACJA!!! Czyli działa w każdej sytuacji a tylko dyletanci nazywają to ocieplaniem.
Osiol29.12.2023, 12:13
Czy w dobie,, ocieplenia klimatu he he''jest sens ocieplać budynki, logika podpowiadalaby raczej w klimę inwestować.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl