10.01.2024, 22:03 | czytano: 4258

Jachymiak: Hej! Co to się dzieje!

Fot. Archiwum autora
FELIETON. - Hej! Co to się dzieje! Historia się tworzy na naszych oczach! Anżej poszedł na zakupy i w tym czasie policjanci zabrali z jego palazzo dwóch najdziwniejszych przestępców RP 3 i pół. Dostali od szefa łatwiutkie, wydaje się, zadanie. Mieli tropić wałki PO. Ale im kompletnie nie szło, to postanowili, że sami te wałki zorganizują. To już poszło obiecująco, ale znów sędziowie, co kradną kiełbasy, nic nie zrozumieli. Od początku zresztą między pisem a sędziami nie było chemii. Czym się nie przejmowałem, bo władza wreszcie znalazła innego wroga i odpr się od lekarzy… - pisze Maciej Jachymiak, lekarz i nowotarżanin, były wicestarosta nowotarski i polityk Platformy Obywatelskiej.
- Tymczasem, niemal równocześnie, grupa skitourowców, idących na piwo z Buflaka na Łapsową, odkopała ze śniegu hinernatusa. Zamrożony homo sapiens miał imponującą brodę i ściskał kawał deski, przypominającej snowboard. Celem oceny stanu oraz ewentualnego przeprowadzenia zabiegu refrozenizacji został przewieziony do Zakładu Krioterapii Uniwersytetu Lekarskiego w Mieście.
Ze wstępnych analiz wynika, że do zamrożenia doszło zimą roku 1935. Kilka miesięcy wcześniej władze II RP otwarły „Zakład Odosobnienia” w Berezie Kartuskiej, gdzie przetrzymywano przeciwników Sanacji. Ukochanego ustroju Pis. Lokalizacja sugeruje, że już wtedy planowano, żeby Tusk miał blisko. Wskutek zagrożenia odsiadką grupa opozycjonistów ukrywała się w okolicach Buflaka w Gorcach. Kilku osób nigdy nie odnaleziono, więc obecna poszlaka daje nadzieje.

Naukowcy z Uniwersytetu w Mieście prowadzą też badania w innym kierunku. Jest już prawie pewne, że po zamarznięciu broda rośnie jeszcze przez ok. pół roku, a paznokcie dwa tygodnie. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie może zbliżyć do pierwszego polskiego medycznego nobla. Tymczasem jednak żyjemy w kraju rządzonym przez historyków, więc…

Co przyniesie następny dzień? Pis obiecuje, że będzie miał teraz miesięcznice co dzień. Tzw. miesiączki. Tylko kto im poustawia barierki? Odgrodzi od świata, żeby się czuli bezpiecznie? Podobno Trzaskowski w Warszawie pół taboru autobusów miejskich wysyła do blokowania pisowcom ulic i chodników. A Hanka Paluchówna wysyła mu na to autobusy dalekobieżne. Nie chcę krakać, ale jak nic dojdzie do bitwy. Pierwszej w historii bitwy autobusowej.

Uchronić nas może kilka rzeczy. W Warszafce już mówią, że przemianują areszt na Grochowie na „Berezę Grochowską”. Wtedy więźniowie będą pękać z dumy i mogą nie chcieć wyjść. Jest też szansa, że Anżej znów ich ułaskawi. Teraz już spoko może, tylko, że muszą uznać winę i wyrazić skruchę. A z tym będzie ciężko. I tu wchodzi Anżej, cały w bieli. I tak jak kiedyś ułaskawił osoby nieskazane, tak teraz ułaskawi takich, co o to nie proszą. Zakład, że tak będzie???
A my, Nowotarżanie, pomyślmy o naszej Berezie, Miejskiej. Niedługo się przyda. Może na Sralówkach? Bereza Prezydialna by się nazywało. Albo na Buflaku. Tam ludzie wielce patriotyczni są, szczególnie lider buflackiej republiki i jego baba…

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Po13.01.2024, 20:15
Lewe rządy dr.jachymiak naburmistrza
lodówka11.01.2024, 17:30
wolę zarabiać 5 zeta bo mogłem kupić 5 bochenków chleba
dzisiaj 25 zł i mam 2 bochenki chleba
czyli PiS zeżarł mi 3 bochenki
Tirowiec - być może masz rację, że to jest temat z11.01.2024, 14:42
Obiektywny
obiektywny11.01.2024, 14:37
Leszek - ten co poszedł do Brukseli nie był skazany. od 2 lat siedział jako oskarżony. Uzyskał mandat poselski do Europarlamentu i tym samym immunitet. Jeszcze raz podkreślam nie był skazany prawomocnym wyrokiem - postawienie zarzutów i areszt tymczasowy nie jest skazaniem i udowodnieniem winy. 2 lata przedłużali aresztowanie i nie mogli przedstawić dowodów winy ???. Kamiński i Wąsik najnormalniej w świecie sfałszowali podpisy i dokumenty po to aby nimi oczernić Ś.P. Leppera, ale sprawa się przez przypadek wydała i za to przestępstwo zostali skazani prawomocnym (od XII 2023r.) wyrokiem. Więc jest różnica. Prawo ma być równe dla wszystkich - jest wina (udowodniona) musi być kara (orzeczona przez Sąd), bez względu czy jest politykiem PO czy PIS.
Tirowiec11.01.2024, 12:57
Obiektywny, nie udowodnił, bo nie chciał udowodnić, to jest jedna wielka banda po magdalenkowa. Teraz taki zrobili, żeby ludzi odciągnąć od obietnic, a zobacz co się w Niemczech dzieje i cisza. PiS iPo to jedno. Media też takie się stają, nie ma znaczenia kto, a wy się okładacue po głowach.
Leszek11.01.2024, 12:24
Zaś twoje sądy wypuszczają bandytów i wnagrodę wędrują sobie do brukselki. Ot paradoks lewaczku.
Zagadka11.01.2024, 12:12
Skazani powinni wykazać skruchę poprosić o łaskę ale też uczciwie wyjaśnić,, kto"im kazał fałszować dokumenty, czyje to było polecenie jeśli tego nie robią czy akt łaski może być zastosowany?
obiektywny11.01.2024, 12:03
do pp
Trzeba rozróżnić pojęcia podejrzany - oskarżony - skazany. To, że ktoś w mediach mówi o dokonaniu przestępstwa musi to udowodnione w Sądzie. W przypadku Wąsika i Kamińskiego zapadł prawomocny wyrok skazujący. PiS przez prawie 8 lat miał pełną władzę i przez ten czas nie dał rady udowodnić winy Gertychowi, Grodzkiemu, Newmanowi i innym, jak także oczyścić z zarzutów swoich ministrów. Dzięki wspaniałym reformom sądownictwa mamy totalny bałagan prawny, a co najgorsze sprzeczne orzeczenia sądowe. I tak teraz każdy interpretuje Wyroki Sądów - jak są po mojej myśli to się zgadzam, jak nie to nie uznaje. I na koniec cytując klasyka ,, sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie".
Gulasz Juliusz Zeżarł11.01.2024, 11:51
W mieście, w którym "z kopyta" ruszyło Nauczanie Przyszłych Lekarzy (bo studia medyczne to raczej nie są), to lepiej, żeby lekarz, nawet żartem - bo nie wiadomo czy wszyscy studenci tego kierunku mają poczucie humoru i dystans do wiedzy medycznej felietonisty ? nie podawał fałszywych informacji.
Za ten pośmiertny wzrost włosów i paznokci nie będzie ani Nobla ani nawet Ignobla, z tego prostego względu, że to żarcik felietonisty (bo przecież nie powtarzanie wiedzy medycznej z okolic magla)
zpodhalanskiej11.01.2024, 11:46
Najlepsze jest to, że w tej dintojrze nikt nie pamięta za co skazany został Kamiński z Wąsikiem. Media mamroczą coś o ?aferze gruntowej?, lecz jakby zapytać jednego z drugim funkcjonariusza propagandy co to za afera, to połowa coś by może i wyp..., ale druga połowa nie ma bladego pojęcia, o co chodziło.
A chodziło o to, że Kamiński z Wąsikiem jako szef CBA sfabrykował fałszywe dokumenty, na podstawie których miano oskarżyć Andrzeja Leppera o wzięcie łapówki za odrolnienie gruntów w gminie Morąg. Sprawa się rypła, bo wójt gminy Morąg, nieprzygotowany wcześniej przez odpowiednie służby, co ma mówić, zrobił wielkie oczy, gdy pokazano mu papiery z jego podpisem, które on zobaczył po raz pierwszy. Żadnemu urzędnikowi państwowemu nie wolno produkować fałszywek; ustawa zezwala funkcjonariuszom służb na posiadanie fałszywych legitymacji, ale nie na takie makagigi, jakie przyszykował Kamiński z Wąsikiem.
Ponieważ były to czasy rządów PO, więc znalazł się sąd, który dobrał się mu do skóry. Po paru latach sąd orzekł, że Kamiński z Wąsikiem jest winny, lecz zanim się wyrok uprawomocnił, Duda szybciutko ułaskawił jeszcze-nie-skazanego, no i dalszy ciąg znamy.
Kamińskiemu z Wąsikiem kryminał należy się jak psu miska.
On teraz rżnie męczennika, a ponieważ nikt nie pamięta powyższej historii, więc szykuje się wojna domowa w jego obronie.
A mnie do kompletu w celi, w której przeżywa katusze Kamiński z Wasikiem, brakuje jeszcze spiritusa movensa ?afery gruntowej?, bez którego zgody Kamiński z Wąsikiem nie ośmieliłby się nic przeciwko Lepperowi zrobić, a który w zadumie nad ludzką niesprawiedliwością głaszcze teraz swojego kota.
...11.01.2024, 11:37
Jachymiak,kpisz z Polaków.
Wyście już wybudowali Polskę ,
na której się paśliście ,traktując ludzi jak bydło z 5 żeta /h.
Nie będziesz się bać ?
pp11.01.2024, 11:30
Zenujacy felieton!!!!! "Mieli tropic afery PO" i co gdzie dzis jest ?giertych gawlowski grodzki newman Kazdy widzi to bezprawie Uklad sedziowski! wybiera sobie wyroki ktore mu pasuja ! Jedni maja prawo do rzadzenia zmiany ustaw druga strona tego prawa jest pozbawiona ! Narod oglupiony spi coz widocznie nie rozumie sytuacji! Pytam jachymiaka jaki komentarz napisalby wtedy kiedy ekipa PIS wjechalaby do prezydenta np Komorowskiego! Jachymiak to zenujaca postac i zenujace te komentarze.
kudlon11.01.2024, 08:59
super...
pacjent lekarza11.01.2024, 08:57
Nie wiem dlaczego usilnie tan "felietonista" tytułowany jest doktorem, przecież to zwykły lekarz.
Pamiętam11.01.2024, 08:34
A Sienkiewicz, nie ten pisarz to kiedy pójdzie siedzieć?
zpodhalanskiej11.01.2024, 07:58
Nie PO tylko śp Leppera
Cela nr 311.01.2024, 05:59
Pis to stan umysłu,popatrz na kaczynskiego i innych.
miasteczkowy11.01.2024, 05:24
Widzę że trauma dalej trzyma. Chciał być kimś, a został nikim
Zdrowia życzę doktorze
Osiol10.01.2024, 23:37
A żeś się pan doktor pobudzony wydarzeniami zrobił i pisze a już późno ....Ale tak mam wrażenie najlepiej tekst wychodzi w emocjach....
Wątpliwości w tekście(autobus) budzi brak kierowcy i z nim wywiadu lub zdjęcia kierowcy plus jakiś sprzedajny felietonista który autobusem jechal... I zaświadcza że to naprawdę się rozkraczyl...
Na miesięcznicy jest bezpieczniej snajperzy zdjęci a na dachach jest ślisko więc...
Chlop na diecie(ogłosił) waży tak na oko że 130kilo więc ułaskawienie nie musi być szybkie chociaż takie czasy że za kawał swini(czytaj kotleta) mogą się mu poglądy zmienić i wyśpiewa wszystko co wie, słyszał, i się domyśla i stąd te kolejki politykow wystraszonych...
Więc ktoś zachowując pozory powagi urzędu musi na kolanie pisać akt nawet jak o niego nie poproszą i nie wykażą skruchy bo plan wcześniejszych wyborow może upaść.
Franek10.01.2024, 22:50
Robi wrażenie kolejka polityków do bramy więzienia do Berezy na Grochwie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl