11.01.2024, 19:03 | czytano: 4891

Trwa przebudowa linii kolejowej w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Fot. Piotr Hamarnik / PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Mimo zimy i mrozów postępują prace przy przebudowie linii kolejowej w Rabce-Zdroju. PKP zaprezentowały najnowsze zdjęcia z prowadzonych robót.
Na zdjęciach w galerii budowa przejścia podziemnego w rejonie ul. Zakopiańskiej, widok z lotu ptaka na budowę mostu nad potokiem Słonka, na budowę nowego układu torowo-drogowego w rejonie ul. Tetmajera, na nową ścianę oporową budowaną, na ciężkie maszyny pracujące przy budowie nowego przebiegu linii kolejowej w sąsiedztwie ul. Zakopiańskiej oraz widok na budowę nowego mostu kolejowego nad potokiem Poniczanka.
Modernizacja linii nr 104 Chabówka – Nowy Sącz, jest częścią większego przedsięwzięcia zarządcy infrastruktury kolejowej o nazwie „Podłęże – Piekiełko”. Inwestycja PKP PLK SA, oprócz modernizacji i elektryfikacji 75 km trasy Chabówka – Nowy Sącz, obejmuje budowę 58 km nowej linii, łączącej Podłęże z Tymbarkiem i Mszaną Dolną.

Aktualnie prace trwają na trzech odcinkach.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
o_O12.01.2024, 00:41
Niech kończą jak najszybciej, bo nie ma kto wyremontować uszkodzonego peronu w Chabówce. Tego nowego, otwartego przed świętami.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl