18.01.2024, 10:40 | czytano: 3241

Odwilż i deszcz na Podhalu. IMGW wydał ostrzeżenia (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
+5°C i deszcz. W czwartek na Podhale przyszła odwilż. W nocy ochłodzi się, opady deszczu zmienią się w śnieg, a od piątku wrócą silne mrozy.
Drogami płyną strumienie wody, a śnieg na chodnikach zrobił się bardzo grząski. To efekt ocieplenia i dodatnich temperatur na Podhalu. Ociepleniu towarzyszą opady deszczu, które potęgują topnienie warstwy śniegu.
Synoptycy zapowiadają, że opady deszczu mają ustać już po południu, a zza chmur wyjrzy słońce. W nocy temperatury ponownie spadną poniżej zera i zacznie padać śnieg.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla m.in powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. Ostrzeżenie dotyczy oblodzenia, które ma wystąpić od 18 stycznia godz. 14, do 19 stycznia godz. 2, a prawdopodobieństwo wystąpienia sięga 80 proc. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -5°C, przy gruncie do około -7°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do soboty. Lokalnie możliwe są opady marznącego deszczu powodujące gołoledź - czytamy w komunikacie.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
pedał18.01.2024, 12:08
SUPERRRRRRR
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl