19.01.2024, 21:00 | czytano: 10283

Zmiana organizacji ruchu na zakopiance

zdj. GDDKiA
W poniedziałek 22 stycznia o 5 rano zmieniona zostanie organizacja ruchu na zakopiance w Gaju, w okolicy wiaduktu budowanego nad drogą krajową nr 7.
Ruch w obie strony zakopianki będzie nadal prowadzony dwoma pasami ruchu. Kierowcy jadący w kierunku Krakowa lewym pasem na odcinku ok. 300 m zostaną skierowani "pod prąd", na jezdnię prowadzącą w kierunku Myślenic. Pojazdy poruszające się prawym pasem pojadą dotychczasową jezdnią.
Samochody jadące w kierunku Myślenic pojadą dwoma pasami ruchu, które zostaną na odcinku ok. 300 m przesunięte w prawo, żeby zrobić miejsce dla dodatkowego pasa ruchu dla samochodów jadących w kierunku Krakowa.

Taka organizacja ruchu potrwa tydzień. W tym czasie montowane będzie deskowanie, niezbędne do przeprowadzenia kolejnych prac.


W Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł, a została ona sfinansowana ze środków budżetu Państwa.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl