23.01.2024, 16:26 | czytano: 4346

Podziemne Centrum Edukacji TPN coraz bliżej otwarcia (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Prace na powierzchni niemal dobiegły końca. Tatrzański Park Narodowy ogłosił także nabór na nowe miejsca pracy.
Prace przy budowie pierwszego podziemnego Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego idą pełną parą. Na wygrodzonej powierzchni u wylotu Doliny Kościeliskiej powstał mały drewniany domek i kilka “otworów” w ziemi. To ogrodzone szklanymi barierkami wejścia do powstającego podziemnego centrum edukacyjnego.
Tatrzański Park Narodowy rozpoczął także rekrutację na nowo powstające miejsca pracy. Obecnie poszukiwany jest operator urządzeń elektronicznych.

Otwarcie obiektu zostało przesunięte na 2024 rok. Cała inwestycja ma kosztować niemal 25,5 mln zł Dodatkowe 2 mln Euro to koszt samej ekspozycji.

Wewnątrz znajdzie się kilka sal tematycznych. Będą to formy jaskiniowe, jaskinia lodowa, podziemne skarby, woda, w podczerwieni, oczy ciemności i sala poświęcona nietoperzom.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Kris24.01.2024, 19:19
Kolejny sposób na dojenie ludzi.
Spacerowicz z ciupagami24.01.2024, 13:22
Obywatel kejn konfidentów to ty masz w swojej rodzinie bo niedaleko pada jabłko od jabłoni
Nie buc24.01.2024, 12:42
Do obywatel kejn
Nie będę robił żadnej takiej inwestycji bo nie mam układów żeby obywatele zrobili mi drogę do prywatnej prawe 80 hektarowej działki która ukradłem w białych rękawiczkach
obywatel kejn24.01.2024, 08:30
Do spacerowicz z ciupagami: tylko nie zapomnij zgłosić tego jeżdżenia tak obiektywie jak najszybciej do odpowiednich służb. Czy już może doświadczyłeś tą przysługę społeczeństwu, spełniłeś obywatelski obowiązek i oczekujesz już na medal? Po dekoracji i otrzymaniu laurów sukcesu konfidenckiego zrób podobną inwestycję nie w dziurze tylko w jakimś innym miejscu, w którym naprawdę coś widać, żeby już Waksmund nie kompromitował się więcej tą całą bramą gorce.
Spacerowicz z ciupagami23.01.2024, 20:00
Do Relaksik na rowerze
Tak to jest jak atrakcje turystyczna robi się w dziurze i żeby coś pokazać zwiedzającym trzeba ich wywieźć w miejsce gdzie naprawdę coś widać
Tak obiektywnie to sprawą jeżdżenia ratrakiem po szlakach , drogach powinny zająć się odpowiedni służby
Osiol23.01.2024, 19:50
A tam tyle mln podatków wkopano rozumiem że.... logika mi podpowiada że żeby to miało sens edukacyjny to trzeba tam szklany sufit i korzenie drzew podziwiać.... W innym przypadku taniej było budować na powierzchni (tak pięć razy większa powierzchnię edukacyjna w tych pieniądzach by się uzyskało)więc????
hej23.01.2024, 17:53
Ludzie maja niezaplacone inwestycja porazka na schody dali najtansze materiały płytki beda odchodzić park nie sprawował żadnego nadzoru nad inwestycją porażka
Relaksik na rowerku23.01.2024, 17:22
W Gorcach też powstała brama Gorce niby ośrodek edukacyjny a teraz spółce brakuje miejsca to wymyślili sobie jazdę po Gorcach ratrakiem niszcząc polany a na dodatek w wąwozach nie patrząc na ludzi taranują wszystko a dzieci z rodzicami oraz starsze osoby muszą wspinać się po wąwozach żeby nie zostali rozjechani
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl