26.01.2024, 19:37 | czytano: 5463

Będą kolejne konsultacje społeczne w sprawie budowy przejazdu pod torami kolejowymi

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Toczy się postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy "bezkolizyjnego przekroczenia linii kolejowej w ciągu DW 957". Chodzi o skrzyżowanie ul. Kolejowej/Ludźmierskiej z torami kolejowymi.
O sprawie pisaliśmy wielokrotnie. Pokrótce - trwające wiele miesięcy uzgodnienia zakończyły się przygotowaniem czterech rozwiązań. O propozycjach przebudowy i wariantach pisaliśmy w artykule Budowa tunelu pod torami kolejowymi i nowego ronda....
Wybrano wariant poprowadzenia drogi pod torami. Przebudowa zacząć się ma od skrzyżowania ul. Kolejowej z ul. Marii Pajerskiej, przechodzi pod torami, przecina skrzyżowania ul. Ludźmierskiej z Ceramiczna i Składową i kończy się na skrzyżowaniu ul. Ludźmierskiej z osiedlem Bór.

Sprzeciw zgłosili mieszkańcy i przedsiębiorcy z tego rejonu. Burmistrz Grzegorz Watycha tłumaczył, że "rozwiązania te zostały narzucone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, czyli zarządcę ul. Ludźmierskiej - w związku z trwającymi pracami projektowymi nad przebudową skrzyżowania tej ulicy z linią kolejową na skrzyżowanie bezkolizyjne". I właśnie to rozwiązanie wybrano do pozyskania decyzji środowiskowej, która ma być gotowa na początku kwietnia.

Zanim to nastąpi - zorganizowane zostaną raz jeszcze konsultacje społeczne

- Przystąpiono do przeprowadzenia oceny oddziaływania przedmiotowego przedsięwzięcia na środowisko. Organem właściwym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie, a organami właściwymi do wydania opinii lub dokonania uzgodnień byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Nowym Sączu - tłumaczy inż. Tomasz Pachowicz z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie.
Uwagi i wnioski składać można do 22 lutego br. na adres RDOŚ.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
King of the Spisz31.01.2024, 16:14
Do jendżek jak to co powoduje korki to że wszystko co jedzie od ludzimierza w stronę sącza i Krakowa musi pchać się na ludzimierska. Zobaczysz że jak otworzą Zakopiankę to ruch od ludzimierza zmaleje. Przejazd przez tory też by było dobrze zrobić ale ewentualne wiaduktu potrzebują za dużo miejsca i Ci co są w sąsiedztwie będą blokować budowę, niemniej dało by się szlabany nieco zautomatyzować tak aby zamykały się chwile przed pociągiem a nie tak długo jak jest teraz. Stopiak i eklerek dokłada sie do korków ale gdyby się wyeliminowało ruch tranzytowy to korki byłby dużo mniejsze. Druga sprawa ile aut z kierunku ludzimierza które chcą się dostać w stronę zakopanego ucieka przez Zaskale gdyby była obwodnica też by Zaskale odetchło
jendżek31.01.2024, 09:26
Ale co da wybudowanie obwodnicy w miejscu gdzie znajdują się dwa największe punkty handlowe w mieście? Może pasuje pomyśleć czemu ten korek powstaje a nie dyrdymały siać. Obwodnica też jest potrzebna ale udrożnienie Ludźmierskiej to problem spowodowany głównie centrum p. Stopiaka i grajdołkiem p. Żarneckiego. Rondo turbinowe jak najbardziej, ale tory też nie powinny blokować i tak zasmarkanego przejazdu.
Mistrz30.01.2024, 00:22
Obwodnica Północna miasta jest już w planie od 2019 r. I najwyższa pora ją zacząć projektować i budować a stare zostawić jak jest zero logiki
Skinheads 6927.01.2024, 09:32
king obwodnice to sobie buduj na wsi u siebie,jak ci Nowy Targ nie pasuje zamien na Nowy York.
nieten27.01.2024, 09:15
Ile jeszcze miasta trzeba rozwalić pod drogi, zanim ktoś w końcu stwierdzi, że to nie może iść w nieskończoność? Zamiast inwestować w transport publiczny, dokłada się kolejne pasy w kółko, miasto już jest poprzecinane przelotówkami w każdą stronę.
King of the Spisz26.01.2024, 23:44
Budować obwodnicę i problem zniknie samoistnie
@Na Skarpie26.01.2024, 22:51
Zapomniałeś wziąć leków?
przydrożny26.01.2024, 21:34
Był czas jak remontowali tory - można było je obniżyć bo terenu trochę jest , a teraz ??? taka propozycja - widać , że specjalnie się nikt nie wysilił. a Burmistrz gdzie był przez te 8 lat?
Mieszkaniec Ludźmierskiej26.01.2024, 20:46
O co chodzi ????????
Uwag i wniosków ponad 100 złożyliśmy do GDKiA i b. Watychy!!!
I.... Żadnej odpowiedzi..
ted26.01.2024, 20:27
Burmistrz Grzegorz Watycha tłumaczył, że "rozwiązania te zostały narzucone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie Ten pan ma zawsze jakieś wytłumaczenie na swoją nieudolność. Czas na zmiany
Osiol26.01.2024, 20:23
Czy kopać dziurę kilka lat czy przenieść tory wzdluz nowej zakopianki i przenieść dworzec to jest kierunek konsultacji.
Na Skarpie26.01.2024, 20:10
Tunel?!Ktos zwariowal,dlaczego nie moze zostac tak jak jest?Jak komus nie pasuje to rower wskazany...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl