04.02.2024, 20:24 | czytano: 9330

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski

zdj. UMWM
W Krakowie odbyło się pierwsze w tym roku Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. W spotkaniu uczestniczyli Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar.
Podczas forum rozmawiano między innymi o bieżących sprawach dotyczących pracy i funkcjonowania samorządów, nowej perspektywie finansowej Funduszy Europejskich dla Małopolski oraz finansowaniu działań w zakresie poprawy efektywności energetycznej.
- Do grudnia wydatkowaliśmy jeszcze ostatnie środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Czas na ostateczne podsumowanie przyjdzie wkrótce, trwają ostatnie rozliczenia, kontrole projektów i przygotowanie sprawozdań, jednak mogę już dziś z satysfakcją powiedzieć, że realizacja poprzedniego programu to sukces - mówił marszałek Witold Kozłowski.


Nowa perspektywa finansowa Funduszy Europejskich dla Małopolski to środki finansowe przeznaczone między innymi na rozwój przedsiębiorczości w naszym regionie. W ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 - 2027 zostaną podjęte między innymi działania w zakresie środowiska, poprawy efektywności energetycznej, rozwijanie systemu gospodarki odpadami, infrastrukturę społeczną, transport oraz zdrowie.


- Rozpoczęliśmy wdrażanie nowych środków, za nami pierwsze konkursy, rozstrzygnięcia i zawarte umowy. To zapowiedź naprawdę ogromnej liczby naborów zaplanowanych na rok 2024. Łącznie nasze instytucje funkcjonujące w ramach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - Departament Funduszy Europejskich Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości oraz Wojewódzki Urząd Pracy – ogłoszą ponad 120 naborów. Wśród nich będą także nabory projektów w ramach instrumentów terytorialnych, przede wszystkim Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji jest nowym funduszem, wymaga też innego specyficznego podejścia – tym bardziej cieszę się, że tak szybko udało nam się uruchomić te właśnie środki - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.


Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski działa przy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji od 2000 roku. Członkami – założycielami Forum było 98 wójtów i burmistrzów z gmin województwa małopolskiego. Obecnie Forum gromadzi ponad 173 członków spotykających się na comiesięcznych zjazdach.

opr. s/ zdj. UMWM
Może Cię zainteresować
komentarze
Kasandra i Pytia dogadane05.02.2024, 11:45
Chłopcy i dziewczyny - to już koniec waszego podskakiwania . Wybory was wymiota , nie łudźcie się ,że uda się przemycić na kolejne lekkie życie. To się nie uda .Nie prężcie muskułów . Już dość oszukiwania mieszkańców i dość obiecywania gruszek na jabłoni . Trzeba było wcześniej być uczciwym , przynajmniej w jednej kwestii- realizacji obietnic. Teraz jest okres rozliczania. Nie liczcie na amnezję . Tacy Niezgody , Dorule i im podobni
piotrek05.02.2024, 07:06
czy kandydat na wójta spytkowic aleksander , te.z brał udział ?
Romek04.02.2024, 23:27
Cieszy się Marszałek, że środki na lata 2021 - 2027 zaczął wdrażać w 2024 roku....cóż za sukces o 3 lata za późno.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl