06.02.2024, 12:56 | czytano: 3590

Zmiana organizacji ruchu na wjeździe do Zakopanego (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Rozpoczęły się prace przy budowie rond na wjeździe do Zakopanego. Drogowcy wydzielili już część jezdni pod prace drogowe.
Na zakopiańskim Ustupie rozpoczęły się drogowcy oddzielili część jezdni barierkami i wprowadzili zmianę organizacji ruchu. Kierowcy wyjeżdżający z Zakopanego poruszają się pasem, na którym była zatoka przystankowa. Kierowcy wjeżdżający do stolicy Tatr poruszają się dawnym pasem wyjazdowym.
Zmiana organizacji ruchu sprawiła, że zniknęły pasy do prawo i lewoskrętu na skrzyżowaniu zakopianki z ul. Wojdyły prowadzącą na Olczę. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Drogowcy jeszcze nie skończyli ustawiać barierek odgradzających miejsce budowy, a na zakopiance już zaczęły się tworzyć korki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która prowadzi inwestycję zapowiada, że utrudnienia w tym miejscu potrwają do kwietnia 2025 r.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Gienio07.02.2024, 11:26
Te ronda to potrzebne chyba wlodarzom! Ten syf to powinni zaorać! Takiego syfu jak jest w Zakopanem to nigdzie nie ma!
najważniejsze osiągnięcia Doruli w Zakopanem06.02.2024, 14:54
Burmistrzowi Doruli zależy bardzo na tym by spowodować , to by nikt do Zakopanego nie wjechał bez wujów i k...w na ustach . Zamiast budować obwodnicę , to on buduje ronda podnoszące bezpieczeństwo i spowalniające do granic możliwości ruch samochodowy. Czy jest to rozsądne działanie. Prze dwie kadencje NajwaŻNIEJSZE BYŁY SYLWESTRY MARZEŃ , A DZIŚ PRÓBA POKAZANIA ,ŻE COŚ SIĘ ZACZYNA ROBIĆ? CHYBA TYLKO NA ZŁOŚĆ MIESZKAŃCOM I TURYSTOM .Tylko tyle potrafi. Nic nie robił pozytywnego i do tego jeszcze TARG MAŚLANY zlikwidował pod estakadą ..To największe osiągnięcie .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl