15.02.2024, 10:57 | czytano: 22802

Komitety wyborcze zarejestrowane. Wiemy, kto na Podhalu wystawi kandydatów na radnych, burmistrzów i wójtów

Jednym z 283 zarejestrowanych w Nowym Sączu komitetów jest Samorządność Wiejska, który wystawił Wiesława Parzygnata do wyborów na wójta gminy Nowy Targ. Fot. Samorządność Wiejska / Facebook
Minął termin na zgłaszanie komitetów wyborczych. W Nowym Targu zarejestrowano ich sześć, w Rabce-Zdroju osiem, a w Zakopanem dwa. Aż sześć lokalnych komitetów wystawi kandydatów w gminie Jabłonka i w Szczawnicy, a tylko jeden w Bukowinie Tatrzańskiej. Mamy ich listę.
To oczywiście nie wszystkie komitety, które wystawią kandydatów w naszym regionie w wyborach 7 kwietnia. Te, które prezentujemy poniżej, zostały zarejestrowane w delegaturze Państwowej Komisji Wyborczej w Nowym Sączu. Do lokalnych wyborów zgłoszą swoich kandydatów również komitety ogólnopolskie, jak Prawo i Sprawiedliwość czy Koalicja Obywatelska, zarejestrowane w PKW w Warszawie.
Czas na rejestrację komitetów wyborczych minął 12 lutego. W całym okręgu podhalańsko-nowosądeckim powstało ich 283. Poniżej lista lokalnych komitetów wyborczych zarejestrowanych w powiatach nowotarskim i tatrzańskim oraz ich pełnomocników wyborczych. Większość wystawi kandydatów do rad miast i gmin, kandydatów na wójtów i burmistrzów, część do rad powiatu.

4 marca poznamy nazwiska wszystkich kandydatów do rad gmin, miast, powiatów i sejmików. A do 14 marca – kandydatów na wójtów i burmistrzów.

Nowy Targ:

KWW Nasze Miasto (pełnomocnik wyborczy - Piotr Burdyn), KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego (Krzysztof Faber), KWW Razem Podhale Spisz Orawa (Bogusław Waksmundzki), KWW Razem Nowy Targ (Bartłomiej Garbacz), KW Nowy Targ Dla Mieszkańców (Jan Sięka), KWW Młodość Kompetencja Zmiana (Michał Glonek)

Zakopane:

KWW Przyjazne Zakopane (pełnomocnik wyborczy - Bartłomiej Bryjak), KWW Dla Podhala (Arkadiusz Klecha)

Rabka-Zdrój:

KWW Roberta Wójciaka (pełnomocnik wyborczy - Małgorzata Wójciak), KWW Marka Cieplińskiego (Mateusz Wójtowicz), KWW Rabczańska Wspólnota Samorządowa (Piotr Drabik), KWW Aleksandry Koper (Jolanta Ptak), KWW ZZRabka (Wojciech Bala), KWW Leszka Świdra (Katarzyna Świder), KWW Rafała Hajdyły (Grażyna Wójciak), KWW Ewy Rutkowskiej (Karolina Rutkowska)

Szczawnica:

KWW Grzegorza Niezgody (pełnomocnik wyborczy - Władysław Sarata), KWW Szczawnica Dla Mieszkańców (Jacek Czaja), KWW Bogdana Szewczyka (Michał Szulc), KWW Łączy Nas Szczawnica (Grzegorz Czaja), KWW Zrównoważony Rozwój (Estera Nowacka-Polaczyk, zarejestrowany w Jaworkach), KWW Konfederacja Trzy Korony (Grzegorz Szarek)

Biały Dunajec:

KWW Dumni Podhalem (pełnomocnik wyborczy - Szymon Tarka), KWW Gandera Wybieram 2024 (Katarzyna Poręba), KWW Antoniego Koska (Maria Kosek),

Bukowina Tatrzańska:

KWW Nasa Gmina Bukowina (pełnomocnik wyborczy - Paweł Piekło)

Czarny Dunajec:

KWW Przyjazna Gmina Czarny Dunajec (pełnomocnik wyborczy - Bartłomiej Bukowski), KWW Przyszłość Powiatu Nowotarskiego (Jakub Dyrcz, zarejestrowany w Piekielniku), KWW Zofii Kierkowskiej (Marcin Mrugała, zarejestrowany we Wróblówce), KWW Marcina Ratułowskiego (Czesław Wajda, zarejestrowany w Cichem)

Czorsztyn:

KWW Wspólny Głos (pełnomocnik wyborczy - Jan Węgrzyniak), KWW Tadeusz Wach Dla Gminy Czorsztyn (Urszula Wach)

Jabłonka:

KWW Ziemia Orawska (pełnomocnik wyborczy - Tomasz Kidoń), KWW Rozwój To Przyszłość Orawy (Andrzej Piłat, zarejestrowany w Zubrzycy Górnej), KWW Przyjazna i Uczciwa Orawa (Oliwia Holla, zarejestrowany w Zubrzycy Dolnej), KWW Lepsza Orawa (Adam Sandrzyk, zarejestrowany w Lipnicy Małej), KWW Łączy Nas Orawa (Hanna Adamczyk), KWW Dla Dobra Orawy (Marcin Łaciak, zarejestrowany w Chyżnem)

Krościenko nad Dunajcem:
KWW Wspólnie Dla Gminy (pełnomocnik wyborczy - Paulina Gabryś), KWW Jana „Janusza” Dydy (Piotr Oleś), KWW Stanisław Tkaczyk Lepsza Perspektywa (Maciej Plewa, zarejestrowany w Grywałdzie), KWW Kazka Szkarłata Dla Rozwoju Gminy (Władysław Hryc)

Kościelisko:

KWW Wspólnie Dla Gminy Kościelisko (pełnomocnik wyborczy - Andrzej Stopka-Gadeja), KWW Przyszłość i Rozwój (Barbara Krupa, zarejestr. Dzianisz), KWW Nasze Podhale (Barbara Kula, zarejestrowany w Dzianiszu), KWW Łukasza Kołodzieja (Kamil Szynal), KWW Sebastiana Pitonia (Klemens Pitoń)

Lipnica Wielka:

KWW Dla Przyszłości Gminy Lipnica Wielka (pełnomocnik wyborczy - Łukasz Bandyk), KWW Stanisława Wojtusiaka (Marcin Dunaj, zarejestrowany w Lipnicy Małej)

Łapsze Niżne:

KWW Jakuba Jamroza Bliżej Ludzi (pełnomocnik wyborczy - Agnieszka Jamróz, zarejestrowany w Kacwinie), KWW Razem Dla Naszej Spiskiej Gminy (Józef Kuziel, zarejestrowany w Niedzicy)

Gm. Nowy Targ:

KWW Grzegorza Adamczyka Wspólna Przyszłość (pełnomocnik wyborczy - Wojciech Ścisłowicz, zarejestrowany w Ludźmierzu), KWW Samorządność Wiejska (Jan Pawlikowski, zarejestrowany w Krauszowie),

Ochotnica Dolna:

KWW Wspólnie Dla Dobra Gminy Zbigniew Chlebek (pełnomocnik wyborczy - Kamil Ciesielka), KWW Porozumienie Dla Rozwoju Gminy (Jakub Urbaniak), KWW Stanisława Jurkowskiego (Maria Rusnarczyk), KWW Chrobak Józef Niezależność i Rozwój (Laura Chrobak)

Poronin:

KWW Jedność Tatrzańska (pełnomocnik wyborczy - Andrzej Buńda), KWW Poronin To My (Albert Słowik-Sułkowski, zarejestrowany w Zakopanem), KWW Tatrzańskiej Przymierze (Marcin Chowaniec)


Raba Wyżna:

KWW Zgoda i Rozwój (pełnomocnik wyborczy - Mieczysław Kurek), KWW Haliny Szewczyk (Małgorzata Fiedor), KWW Andrzeja Dziwisza (Ewa Trybuła)

Spytkowice:

KWW Razem dla Spytkowic (pełnomocnik wyborczy - Alina Leksander), KWW Współpraca i Rozwój (Krzysztof Rzeszótko), KWW Nasz Gmina Wspólny Dom (Grzegorz Gwiazdoń), KWW Dla Spytkowian (Patryk Główczak)


Szaflary:

KWW Wspólnota i Jedność Gminy Szaflary (pełnomocnik wyborczy - Krzysztof Strzęp), KWW Podhalańska Wspólnota (zarejestrowany w Zaskalu, pełn. Władysław Tylka), KWW Rafała Szkaradzińskiego (Adam Szkaradziński, zarejestrowany w Bańskiej Niżnej)

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
stefek bula27.02.2024, 19:53
pan wieslaw to czlowiek ukladu rzadzacego gmina od lat,namaszczony przez bossa smarducha ogolnie czlowiek duzych ambicji a malych zdolnosci nieslowny i zadufany w sobie a ten drugi pan adamczyk to odsnieza chodnik w pyzowce tak wiec kompetencje u niego sa ....zenada
Zmartwiona26.02.2024, 11:38
Pan Wiesław Parzygnat,kandydat na Wójta Gminy Nowy Targ no niby taki doświadczony człowiek ,,namaszczony"przez obecnego wójta Smarducha,,a jednak proszę spojrzeć na dane z portalu samorządowego. Za okres 2018-2023 ponad 90% oddających głosy była niezadowolona z działań tego pana jak również wyraziła swoje niezadowolenie względem pana Smarducha o czym świadczą liczby.Więc tu moje pytanie ,,Czy to aby napewno odpowiedni kandydat na to stanowisko?".Jestem zwykłą mieszkanką małej miejscowości i jestem pewna, że polityka tego pana niczym nie będzie różnić się od polityki poprzednika. W gminie nadal będą liczyć się tylko te większe miejscowości a te mniejsze? No cóż przecież my odprowadzamy mało podatków to czego chcemy.Drodzy Państwo głosujcie mądrze,nie dajmy się zmanipulować.Pozdrawiam
Artek22.02.2024, 20:11
Prawica powiatu nowotarskiego kompletnie skompromitowani ludzie do odsuniecia
sponsor 500+19.02.2024, 08:51
PiS i Prawica Powiatu do odsunięcia na długie lata
to oni firmują wszystkie afery - Faber, Furca, Jurkowska z Ochotnicy , Guziak Józefa, Irena Rataj, Kuczkowicze z Orawy, Jandura ... i wielu innych spod tego "Szyldu"
Wioncy18.02.2024, 18:48
Pełnomocnikiem Chlebka w Ochotnicy jest osobą ze Szczawnicy?
Mietek18.02.2024, 13:23
Gdybym mieszkał w gminie Nowy Targ w ciemno zagłosował bym na Pana Jana to ten z lewej uśmiechnięty gość
Jan Węgrzyniak17.02.2024, 16:00
do 888
To nie te wybory i nie ten poziom. W wyborach samorządowych na poziomie gminy nie ma ugrupowań politycznych. KWW Wspólny Głos pewnie tak jak i inne komitety to zespół ludzi zainteresowanych lokalnymi sprawami, a nie stanowieniem prawa na poziomie państwa. W gminach liczą się ludzie, nie partie.
Stasek17.02.2024, 11:38
Starować każdy może.Te złośliwe komentarze chyba z zawiści.Wykażcie się ,a nie drwijcie.Brak odwagi!????Lepiej ukryć się pd pseudo i krytykować.
Kumoska17.02.2024, 10:09
Kandydat z Maruszyny to jakiś żart.
Swój16.02.2024, 22:42
Cześć,każdy ma prawo startować, każdy ma prawo wybierać...najlepiej siąść z boku i komentarze pisać...gratuluję odważnym że podnoszą rękawice i będą walczyć...samorządy warto przewietrzyć...
Brak słów16.02.2024, 21:00
A Garbacz po tych wszystkich aferach w starostwie chce jeszcze jako burmistrz namieszać?
CCCP16.02.2024, 17:43
Gdzie się ukrywa opcja platformerska, nie wstydźcie się! Pamiętam, że dawno temu mieliście pomarańczowe kolory w swoim zakamuflowanym komitecie. Teraz nawet tego nie ma, odwagi!!!
Zbigniew16.02.2024, 16:03
A wszystkich tych co mają 65 lat skończone to wygonić /.../
walka bratobójcza16.02.2024, 15:05
PiS walczy z Prawicą Powiatu bo krajowy PiS eliminuje Suwerenną
a komitet wójta Lichosyta i wójta Królczyka pod parasolem posłanki Weroniki to gdzie się pcha ?
marek16.02.2024, 14:46
a w Krościenku powinien jeszcze jeden powstać KWW "ciemnogród" dyda topolski i plewa przewodnie hasło: "tyle co my obiecamy to nikt Wam nie da"
leming doskonały16.02.2024, 10:59
w Nowym Targu - pod jaką nazwą PiS się zakamuflował ? Jak upublicznicie kandydatów na radnych, a zobaczę wśród nich kandydata na radnego Pana Morawę, to będzie już wszystko wiadome.
PPP16.02.2024, 08:59
Verum co Ci Jakubek zaszkodził? Nawe całkiem sympatyczny chłop z niego
sprawiedliwy16.02.2024, 08:30
O.... w mordę jeża! A jednak Łapszańska gmina to rodzinna gmina! Wójta popiera już tyko żona zakładając komitet? A co z ZEW-em czy jest aż tak mocno zawiedziony działalnością tak wspaniałego wójta, że stracił już całkowicie poparcia w ZEW-ie? No nie do wiary tak wspaniale tak dobrze miało być a w sumie to wyszło jak zwykle bywa w tej gminie kicha i to duża!
Verum15.02.2024, 22:56
Czarny Dunajec, Dyrcz? gdzie... ludzie ???????????? bądźcie mądrzy ???????
Gienek15.02.2024, 22:29
Na tym zdjęciu to rozumiem że ten z lewej startuje ma lepszą postawę na Wójta, bo po prawej wygląda jak odnieś przynieś pozamiatać
Przejęty15.02.2024, 22:03
Boże broń przed Garbaczem
Radny15.02.2024, 21:35
Oby w kroscienku tylko ten nieudacznik Dyda nie wygral.Dosc grabania pod siebie.
Rabka15.02.2024, 19:03
W Rabce wybieramy "mniejsze zło"
do sprawiedliwy15.02.2024, 17:30
Piękna wizja! Czyli kto jeszcze będzie kandydował poza ogłoszonymi już Haliną Szewczyk, Andrzejem Dziwiszem i Tomaszem Rajcą?
Sołtys15.02.2024, 16:43
W Czarnym Dunajcu to w II turze Ratułowski i Dyrcz. Bukowski i Kierkowska się wzajemnie wytną w Dunajcu.
wol15.02.2024, 14:37
do rabianin-"młody", doświadczony do może Inwestorrrr
sprawiedliwy15.02.2024, 14:10
W Rabie Wyznej nie ma jeszcze najważniejszego kandydata , który posiada najwięcej inteligencji wiedzy i przychylności dla ludzi,którego Dziwisz boi sie,ponieważ jak będzie wybrany to zrobi porządek ze wszystkimi przekrętami przez tych dotychczas nietykalnych świętych krów!reszta kandydatów Dziwisza to jego ustalenie w komitywie oraz po rodzinie!,wiec może ręce zacierać!
tak przy okazji15.02.2024, 13:20
Razem Podhale Spisz Orawa wystawia też kandydatów do rady i wójta
za 5 lat
Analityk15.02.2024, 13:00
Czyli w Nowym Targu startuje Watycha, Tokarz, Michalska/Fatla/Garbacz i może ktoś z PiS? PO za słabe w mieście, Lewica i Trzecia Droga nie istnieją, tak samo jak Konfederacja.

Mam nadzieję, że w II turze Watycha out.
88815.02.2024, 12:12
To KWW Wspólny Głos w Ciosztynie to ugrupowanie o poglądach prawicowych czy lewicowych???
GT15.02.2024, 12:05
Czyżby kandydaci się wstydzili PiS, że to nikt nie startuje pod szyldem tego złodziejskiego pis.
avitat15.02.2024, 11:45
Tandemowi Watycha - Burdyn już bardzo dziękujemy! Dość układów i układzików zwłaszcza w spółkach miejskich! Dość niekompetencji widocznej na każdym kroku!
Piotr15.02.2024, 11:33
Przynajmniej się Pietrek podpisał pod Grzegorzem
Rabianin15.02.2024, 11:07
W Rabie Wyżnej będzie 4 kandydatów na wójta, bo podobno jeszcze Faber ze swojego komitetu prawica powiatu nowotarskiego będzie wystawiał przełomowego kandydata, młodego, z doświadczeniem w samorządzie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl