23.02.2024, 08:40 | czytano: 4805

W Tatrach obudziły się niedźwiedzie (film)

kadr z filmu
Tatrzański Park Narodowy pokazał film z niedźwiedziej gawry. "Młody samiec po wyjściu nałamał gałęzi i zrobił sobie barłóg - przecież to nic fajnego leżeć bezpośrednio na śniegu i to jeszcze będąc tak głodnym"- brzmi komentarz do filmu.
"Nasze służby monitorowały oddalenie się niedźwiedzia na odległość kilku kilometrów. Tylko mając pewność, że nie ma go w pobliżu, mogły zajrzeć do gawry. Pamiętajcie, to trudny czas dla tych zwierząt, które po okresie snu zimowego i długiego postu szukają pożywienia (padłych w zimie jeleni czy zasypanych lawinami kozic), dlatego tak ważne jest, abyśmy respektowali ich przestrzeń i naturalne potrzeby.
W przypadku spotkaniu z niedźwiedziem zachowajcie spokój i wvcofajcie się. Bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego unikajcie nagłych ruchów i nie podchodźcie, by zrobić zdjęcia, nie rzucajcie też żadnego jedzenia w kierunku zwierzęcia. Podczas wycieczek pamiętajcie o śmieciach – zabierajcie ze sobą wszelkie pozostałości po jedzeniu i wyrzucajcie je w wyznaczonych miejscach poza obszarem Parku. Wędrowanie tylko po wyznaczonych szlakach oraz powrót z gór przed zmrokiem pozwolą podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody, z szacunkiem dla życia dzikich zwierząt, które mają tutaj swój dom" - przypominają pracownicy TPN.

Udostępniony na profilu Parku film nakręcił Tadeusz Rusek.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Optymista23.02.2024, 15:50
Pierwsze mówicie, że należy chodzić tylko wyznaczonymi szlakami a sami łazicie gdzie tylko chcecie. Skoro jest zakaz, to chyba dotyczy wszystkich albo nie dotyczy nikogo.
Old tiger23.02.2024, 11:12
Po co tam kmiotki chodzą? Dajecie miśkom żyć.
Marcin23.02.2024, 10:24
I po co tam chodzą z TPN. Czy nie będzie niedźwiadek zaniepokojony i czy będzie się czuł zaniepokojony. Przecież zostawiają ślady na śniegu i swoj zapach. Jaki to ma cel? Żeby se filmik nagrać?
zofia23.02.2024, 08:42
a pozniej placza ze ich niedzwedzie atakuja szczyt glupoty
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl