28.02.2024, 09:12 | czytano: 3476

Ważna deklaracja ministra dotycząca Zakopanego. W planach kolejna inwestycja

Sławomir Nitras. Fot. MSiT
- Będziemy realizować w Zakopanem nową trasę biegową. Mamy tam pętlę służącą biegom narciarskim długości 2 km 800 m, a podjęliśmy decyzję o wydłużeniu trasy do 5 km. To też zwiększy nasze możliwości starania się, a wręcz zdobycia praw do organizacji Pucharu Świata - powiedział w Krakowie Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras, cytowany przez "Gazetę Krakowską".
To kolejna rządowa inwestycja pod Tatrami. Przypomnijmy, iż w październiku ma zostać ukończona budowa hali lodowej COS, a już na przełomie listopada i grudnia odbędą się tam zawody Pucharu Świata juniorów.
Minister zapowiedział też rządowe wsparcie dla budowy nowoczesnej stacji narciarskiej na Nosalu. - Będę prowadził rozmowy z panią minister środowiska i uważnie się przyglądał decyzjom, które zostały podjęte, ale, jak rozumiem, są jeszcze analizowane w sprawie pozwoleń na realizację tej inwestycji. Mogę powiedzieć, że jeśli nie będzie żadnych przeszkód ze strony środowiska, a mam nadzieję, że nie będzie, to ministerstwo sportu na pewno wesprze realizację inwestycji na Nosalu. Dlatego, że to jest absolutnie strategiczna inwestycja z punktu widzenia rozwoju infrastruktury sportowej w Polsce. Moja poprzedniczka rozstrzygnęła negatywnie wniosek dotyczący Nosala, a ja, szczerze mówiąc, nie wiem dlaczego. Powiem więc tak - ja nie mam jeszcze nowego wniosku ze strony Parku [Tatrzańskiego], nie znam do końca stanowiska służb ochrony środowiska, ale moje pióro jest gotowe. Już dzisiaj mogę złożyć podpis na decyzji o dofinansowaniu tej inwestycji i czekam tylko na wniosek. Wręcz nie mogę się na ten wniosek doczekać - powiedział.

Źródło: Gazeta Krakowska, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
gór01.03.2024, 18:03
Lepiej niech się nie kręcą po Podhalu,a nuż coś wypatrzą i ''zajumają'',tak się to kończy ,że trzeba będzie znów odkupić a oni podzielą się tym co sprzedali.
Emeryt29.02.2024, 09:00
A halę lodową wybudowano na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego wbrew prawu jest to największy skandal w historii Parku
wiara i niewiara28.02.2024, 20:29
Obiecanki cacanki! Ile ci PO obieca , to nikt ci nie da .Obiecywanie nic nie kosztuje szczególnie gdy obiecywanie nie dotyczy swoich dóbr , a cudzych , bo przecież to co platfusy obiecują , to nie ich kieszeni dotyczy , ale nas wszystkich , bo platforma nic swojego nie ma , a polska także nie do nich należy. Gdyby ze swojej kasy obiecywali to by tak hojni na pewno nie byli . Poza tym już kiedyś 8 lat rządzili naobiecywali i nic nie dali .Nawet wiele zabrali. Pamięci Polacy nie macie, na amnezję cierpicie? Dlaczego mielibyśmy ponownie tym oszustom wierzyć ? Na zdrowy rozum ?
szperacz28.02.2024, 18:18
ręce przecz od Podhala,była już taka co chciała robić olimpiadę ,wszyscy wiedzą jak to się skończyło, czy to ten pan który chciał katolików opiłowywać a wcześniej w sejmie myszkował pod nieobecność posłów PIS?
Dystans28.02.2024, 18:09
No serio? Ale co zrobią? Plastikową nawierzchnię? Bo śniegu jest za mało obecnie. Ślepy ktoś jest? Czy wypiera rzeczywistość? Szkoda tej kasy. A TPN zamiast chronić przyrodę, po to są prawda? To jest za? Dla sportowców to niech zrobią wirtualną rzeczywistość pod dachem niech ćwiczą gapiąc się w monitory. Tu nie ma już warunków zimowych na sporty zimowe. Ani na biegówki, ani na stok. Ba ten kryty tor jak zapalą światła to idzie takie zanieczyszczenie światłem, że pytanie kto na to pozwolił przy samym TPN zrobić? No ale jak można było w Kuźnicach hotel zrobić i teraz to już smog nawet w Kuźnicach to chyba nic nie powinno dziwić.
judasze i szubrawcy28.02.2024, 17:12
Jak się patrzy na zapracowaną facjatę tego pilarza , to odniechciewa się wszystkiego. Górale nie powinni nawet temu łotrowi ręki podać , a nie spotykać się z nim , ale jak widać i na Podhalu nie brakuje judaszyi szubrawców .Pfu .
pogonic go28.02.2024, 15:53
ten to dopiero nawiedzony
Koniec Zakopane - inni czekają
Tutejszy28.02.2024, 13:57
Żałosne, dla kasy i poparcia to wszystko obiecują, nawet najbardziej bezsensowne inwestycje. Najważniejsze to kasa, ktoś na tym zarobi.
Ceper z Cyrhli28.02.2024, 13:35
Cześć Tobie Zakopianka.
Masz rację, kiedyś była trasa biegowa przez las na Cyrhli, turyści prawie z niej nie korzystali, kila razy były jakieś zawody. Potem o tej trasie zapomniano i trochę zarosła - a teraz smreki usychają.
Rychu,Zdzichu,ale nie Sławomir,nawet ten od transp28.02.2024, 11:44
Po co nam ta trasa w Zakopanym,jak mamy lepszą w Obidowej,za chwilę połowa gazdów będzie grodzić pola,Nitras wie co robi,żałosne.Do Zakopianki niech się dorzuci bo nikt tego nie będzie chciał potem kupić,no chyba że za marne grosze,nasi turyści są przyzwyczajeni do korków,ale nowi uchodżcy raczej nie.
ptoki i krzoki28.02.2024, 11:21
Ten d... nie będzie już bawił się w pilarza? Tu naród katolicki i nikt takiemu nawet ręki nie powinien podać .Mówię o rodowitych góralach , bo takich ptoków to tu masa, co nawet nie wiedzą gdzie z gniazda wyrzuceni zostali. o tych nie mówię . Mówię o krzokach .?
wg28.02.2024, 11:14
A sprawy własnościowe powyjaśniane?
manfred28.02.2024, 10:51
E idze idze
Yayco28.02.2024, 09:36
Super inicjatywa, inwestycja bardzo potrzebna dla sportu wyczynowego ale też dla mieszkańców i turystów biegających i ślizgających się na śladówkach. Szkoda tylko że obiecanka przed wyborami bo kandydat PO słabiutki i to chyba go nie wzmocni.
Osiol28.02.2024, 09:34
Normalnie idąc za... podpisać w nocy.
Zakopianka28.02.2024, 09:19
Pani ministrze, to pan tu przyjedzie, tu nie ma śniegu, nie ma zimy już, aby inwestować i marnować tyle pieniędzy podatników ( żaden bank nie da dofinansowania na takie projekty położone poniżej 1500 m npm) a przede wszystkim dewastować przyrodę, bo to się z tym wiążę. Nowa trasa biegowa ? po czym po trawie? To miało sens 20 lat temu. Teraz już nie. Obecnie cały sezon zimowy był na sztucznym śniegu, ile to zmarnowane wody, prądu, chemikalia?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl