29.02.2024, 12:38 | czytano: 2359

Powstanie świetlica wiejska

Hałuszowa. Fot. Google Maps
Jeszcze w tym roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Hałuszowej powstanie w pełni wyposażona świetlica wiejska.
- Lokal z budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Hałuszowej od zawsze służył mieszkańcom sołectwa. To tutaj od zawsze odbywały się spotkania, zebrania wiejskie, posiedzenia rady sołeckiej, warsztaty czy inne zajęcia dla dzieci oraz starszych mieszkańców. Problemem był jednak brak podstawowego wyposażenia - mówi wójt miny Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda.
Złożony przez gminę wniosek do konkursu „Małopolskie świetlice wiejskie 2024” uzyskał dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup elementów wyposażenia.

Źródło: UG Krościenko, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Pan Tadeusz12.03.2024, 14:23
Gmina Krościenko potrzebuję na stanowisku Wójta kogoś młodszego, kto "lepiej" rozumie współczesny świat i zachodzące w nim zmiany. Aktualnie (nie wypominając nikomu wieku), wójt Dyda ma 66 lat. Za 5 lat będzie miał ponad 70.
1. Promocja: pan Dyda uaktywnia swoje konto FB 2-3 miesiące przed wyborami. Czyli widzi sens przekazywania informacji tą drogą (socialmedia). A popatrzmy: GCK ma zajmować się promocją Gminy. Ich zasięg ? 787 obserwujących/polubień (większość osoby z gminy). Powala. Konto Gminy ? 950 osób.... Jak jest promowana gmina przez fejsbuka czy Instagrama, tiktoka ? Liczy się regularność postów i ich atrakcyjność. Co 2-3 dni powinny być migawki z gminy, ich walorów turystycznych.
2. Betonoza. Popatrzmy,.jak wygląda rynek i prezydium gminy po remoncie ? Beton, płyty.. Zero drzewek, cienia, tylko skwar. Turyści i mieszkańcy uciekają z takich miejsc.
3. Tak samo będzie wyglądał nowy plac targowy. Zobaczmy wizualizacje, beton, beton, może jedno drzewko.
4. Parking na Esperanto i koło szkoły podstawowej- były drzewa, pozostał tylko beton, asfalt i kamień. W lecie wszyscy będziemy szukać dla aut skrawka cienia.
5. Można się śmiać z przystanków autobusowych przy wyremontowanej drodze.na.Nowy Targ. Ale w rynku nie ma żadnej wiaty przystankowej. Deszcz, wiatr, śnieg... kto nie jeździ autobusem, nie widzi problemu. Zapytajmy nasze dzieci lub turystów. Wójt prawdopodobnie nie widzi problemu, bo nie jeździ busami. Szkoda, że podczas remontu rynku nie pomyślano o tym.
6. Szeroko reklamowany staw kąpielowy. Oto została zamknięta możliwość wybudowania całorocznego basenu, z czystą wodą, zapleczem, szatniami itp. Byłaby to atrakcja dla turystów (zimą)i mieszkańców. Nauczyciel Wuefu nie widzi zalet posiadania całorocznego basenu ? Zamiast tego otrzymamy oczko wodne, bez czyszczonej wody, zaplecza sanitarnego itp. Wyobraźmy sobie,.jak to będzie wyglądało za.rok, dwa. Czy zgadzamy się, żeby sezon turystyczny trwał 2 miesiące (jak to oczko), czy cały rok ?

Gmina potrzebuje na stanowisku Wójta kogoś młodszego, z wizją i chęcią jej realizacji. Dla dobra nas wszystkich, naszych dzieci.
Do Helenki02.03.2024, 12:42
Jaki wójt taka świetlica
Jarek01.03.2024, 11:54
Jak to mówi Dyda to nic pewnego, powstanie jak tego nieudacznika wyrzucimy co przez 10 lat nic nie zrobił
Helenka01.03.2024, 09:09
więcej konkretów proszę za te 30tys?.Co to będzie za wyposażenie!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl