01.03.2024, 09:47 | czytano: 4033

Gen. Pawlikowski ostro odpowiada wójt Anicie Żegleń: "Doskonale znane są stosowane przez Panią techniki/metody manipulacji"

Poronin. Arch. Podhale24
- Powszechnie, wśród mieszkańców Gminy Poronin, doskonale znane są stosowane przez Panią techniki/metody manipulacji. Ofiary Pani z siebie nie zrobi a tym bardziej oprawcy ze mnie! - odpowiedział generał Andrzej Pawlikowski wójt Poronina Anicie Zegleń. W tle kampania wyborcza.
Nie cichnie spór między generałem Andrzejem Pawlikowskim, byłym dowódcą Biura Ochrony Rządu i doradcą prezydenta Andrzeja Dudy, który oficjalnie popiera Stanisława Bafię w wyborach na wójta, a obecną wójt gminy Poronin - i kandydatką - Anitą Żegleń. Kilka dni temu pisaliśmy, że wójt Żegleń poczuła się dotknięta tym, że wytykany jest jej brak góralskiego pochodzenia. Poszło o wypowiedź generała Andrzeja Pawlikowskiego, który krytykując ją za niezrealizowane obietnice wyborcze stwierdził, że gmina "zasługuje na ludzi urodzonych i wychowanych na ziemi Podhalańskiej. Na ludzi z dziada, pradziada posiadających mocne góralskie geny".
Te słowa zabolały Anitę Żegleń, która choć od lat mieszka w Małem Cichem, to jednak jest osobą przyjezdną, spoza Podhala. "Brzydko się chłopcy bawicie, chciałoby się powiedzieć. Bo selekcja genetyczna źle się w naszym kraju kojarzy. To jaki procent genów trzeba mieć na Podhalu, żeby mieć bierne prawo wyborcze? To może ktoś się pomylił, że przyjął mnie do Związku Podhalan? Może jednak nie zasługuję?" - pytała.

Na jej wpis na Facebooku zareagował gen. Pawlikowski, publikując wyjaśnienie-sprostowanie "celowo ukierunkowanej przez Kandydatkę na Wójta Gminy Poronin narracji na tak zwaną „selekcję genetyczną”.

"Chciałbym wyjaśnić, że moja prywatna opinia wyrażona parę dni temu na FB dotycząca zbliżających się wyborów samorządowych w żadnym razie nie dotyczyła, jak to celowo określiła kandydatka „selekcji genetycznej” czy uznania wyłącznie rodowitych Górali za godnych zaufania. Moim celem było podkreślenie potrzeby głębokiego zrozumienia specyfiki regionu przez jego mieszkańców. Nie chodziło mi o wyłączne przywileje dla osób urodzonych na ziemi Podhalańskiej, ale o zrozumienie i empatię wobec potrzeb społeczności lokalnej, które często tylko osoby związane z danym regionem mogą właściwie zrozumieć i reprezentować. Moim zamiarem było, i nadal jest, wybranie kandydata, który będzie najbardziej skłonny i zdolny do realizacji obietnic oraz do skutecznej reprezentacji interesów lokalnych.

Chciałoby się powiedzieć - „Pani Kandydatko! Nieładnie się Pani bawi, bardzo nieładnie!” Powszechnie, wśród mieszkańców Gminy Poronin, doskonale znane są stosowane przez Panią techniki/metody manipulacji. Ofiary Pani z siebie nie zrobi a tym bardziej oprawcy ze mnie! Od Wójta a tym bardziej od nauczycielki wymaga się znacznie więcej! Prawda i tylko prawda nas wyzwoli!" - napisał.


r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ceper02.03.2024, 06:15
Brawo Generale. Coś za dużo szybkich, tendencyjnych komentarzy negatywnych się pojawiło. Ciekawe kto je pisze. I kto za nie płaci. Coś stylem przypomina "Pod Koszystą".
Czeska01.03.2024, 22:04
Pan /../ to dziś by chodził z kolegom Bafiom w filcokak po marasiy . A jak bysciy się do urzędu dostali to do pół roku byście to wszystko co Anita Zeglen zrobiła zniszczyli . Z BOR za co cię wyrzucili a pana kolega czemu tylko pół roku był wice wójtem , tacy uczciwi byliscie . Dlo wos to ino kamizelki pomarańczowe Kieruje ruchem tablica stop i przeprowadzać pieszych przez pasy .
mom01.03.2024, 21:41
Piekne nazwisko. ale wymagające.
Yayco01.03.2024, 21:29
Szanowny Panie Generale z nimi nie ma co polemizować, mamy przykłady dr.Chramca czy generała Galicy, którzy jako świadomi i wykształceni górale zostali zaszczuci i wyjechali stąd. Oni obrażają nie mając argumentów nie schodźmy do ich poziomu. Mnie nawet o pseudonim obrażają.Przykre że biorą w tym udział również nasi krewni.
sawuarek i wiwarek01.03.2024, 20:14
Niestety, stało się! Znowu zagrano kartą o nazwie: góralskie geny. Kolejna wypowiedź tego człowieka jeszcze bardziej go pogrąża, przy czym wygląda na to że zupełnie nie zdaje on sobie sprawy z niestosowności swojej wypowiedzi. Co to niby ma znaczyć ta potrzeba "głębokiego zrozumienia specyfiki regionu" o której pisze ten człowiek? O co temu człowiekowi chodzi gdy pisze o zrozumieniu i empatii wobec potrzeb społeczności lokalnej, które to potrzeby często "tylko" (sic!) osoby związane z danym regionem mogą "właściwie" (sic!) zrozumieć i reprezentować? Kto i według jakich kryteriów decyduje o tym które osoby są, a które nie są, związane z regionem? Na jakiej podstawie i kto ocenia czy potrzeby społeczności są rozumiane właściwie albo niewłaściwie?
To nie jest błaha sprawa na naszym terenie, ponieważ w każdej gminie miejscowa ludność o bliżej nie zdefiniowanych "góralskich genach" może każdorazowo, w każde wybory, policzyć się i wprowadzić na fotel wójta gminy swojego kandydata, a odkąd radni nie wybierają wójta, tj. od 2002 roku, wójt ma praktycznie pełnię władzy w gminie. Jest wójt pochodzący z bezpośredniego wyboru i bezradni radni, którzy cały czas marzą o tym żeby znaleźć się po właściwej stronie mocy, czyli być po stronie wójta - w takiej atmosferze pytanie czy dany mieszkaniec jest czy nie jest związany z regionem nabiera innego, o wiele bardziej mrocznego, sensu.
Stasek wloz na dasek01.03.2024, 15:50
Niech może generał opowie za co wyleciał ze służby z hukiem przed dniami młodzieży. Co planował ze swoimi kolegami. To ciekawsza historia.
qqq01.03.2024, 14:09
hipokryzja w czystej postaci.Zarzuca wójtowej techniki manipulacji a sam wykorzystuje swoją pozycje żeby wpłynąć na wynik wyborów. Niepotrzebnie pani wójt odpowiadała na zaczepkę
Burok01.03.2024, 14:01
do@Osioł . Nie Żołnierz , tylko Funkcjonariusz . BOR nie było formacją wojskową . Generałowie są też w straży pożarnej
górlolalboGóral01.03.2024, 13:29
W Gminie jest naplanowane i w realizacji tyle inwestycji, że Pan Stanisław to chyba zginie w pierwszym tygodniu urzędowania - oboje dajcie se spokój z tym kandydowaniem Panie S. i ,,generałku".
Baca01.03.2024, 12:31
Z tego co mi wiadomo to general tys mo babe ceperke i gonil za niom co niemiara i to mu nie przeszkadza....fajnys byl kies przy nos siedziol a jak zes posel do warszawy to ci kapelus sciagli i beret zryli
wice01.03.2024, 11:00
To jest generał? Daj Pan spokój to są teksty na miarę przedszkolaka
Seb01.03.2024, 10:52
Cytuję: "generał Andrzej Pawlikowski wójt Poronina..." coś chyba nie tak w tym tytule ;)
Wyborca01.03.2024, 10:35
Zdejmij mundur generale i orzełka w koronie z czapki, bo pana rasistowskie wpisy są niegodne oficera WP. Ale tak to jest, kiedy stopień generała uzyskuje się poprzez polityczne wpływy tatusia, bliskiego współpracownika Wałęsy.
podhalani01.03.2024, 10:29
doradzał prezydentowi to nadoradzał ze Polska na dnie .A wójtem Pani Żegleń
CCCP01.03.2024, 10:13
Daj pan se spokój, my mamy swój rozum.
Osiol01.03.2024, 09:55
Cie żołnierzyku kobita w maliny wpuściła hi hi
Ona jednak jest sprytna a twój kandydat nie wyslugiwal by się.... tylko sam odezwał/ powalczył
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl