04.03.2024, 08:15 | czytano: 2754

Na drodze wojewódzkiej w Tylmanowej powstanie rondo. Ma pomóc rozładować weekendowe korki

Konferencja prasowa w Ochotnicy Dolnej. Fot. UMWM
Wszystko wskazuję na to, ze w tym roku rozpocznie się przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 969 z drogą powiatową w Tylmanowej. W jego miejscu ma powstać rondo. Rondo ma pomóc w rozładowaniu korków, które się tu tworzą.
Według danych, które przedstawiał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, codziennie tę trasę pokonuję ponad osiem tysięcy samochodów. Zakres prac obejmował będzie również budowę nowego mostu, który znajduję się bezpośrednio przy skrzyżowaniu i włączenie go poprzez budowę czwartego zjazdu do planowanego ronda.
- Chodzi nam o to, aby ułatwić życie turystom odwiedzającym tę część Małopolski. Widać to najbardziej, gdy kończy się długi weekend sierpniowy i osoby wracające z Pienin stoją w kilometrowych korkach. Chodzi o trasę zarówno w stronę Nowego Sącza jak i do Nowego Targu – w zasadzie w obu kierunkach tworzyły się wtedy potężne zatory - mówił podczas konferencji prasowej marszałek małopolski Witold Kozłowski. - Tutaj są spore szanse, ze prace przy przebudowanie zlokalizowanej tak krzyżówki rozpoczną się jeszcze w tym roku. Wierzę głęboko, że w kolejnej kadencji ktokolwiek będzie odpowiedzialny za sprawy województwa, to będzie kontynuować głęboką przebudową sieci komunikacyjnej dróg w tej części Małopolski.

- Dokumentacja jest kompletna i gotowa. Niestety w trakcie procedowania wszelkich niezbędnych pozwoleń i uzgodnień w tej sprawie zgłoszono odwołanie, jeśli chodzi o decyzję gminy w tej sprawie. Ale ostatecznie odwołanie zostało częściowo odrzucone i po podziale działek na których ma powstać rondo, decyzja wydana przez gminę Ochotnica Dolna została podtrzymana. Nic więc już nie stoi na przeszkodzie abyśmy złożyli wniosek o ZRID, potem wyłonili wykonawcę przebudowy skrzyżowania w Tylmanowej i na jesieni bieżącego roku rozpoczęli prace – mówiła Katarzyna Węgrzyn-Madeja, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

oprac. r/ Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Może Cię zainteresować
komentarze
drogowiec04.03.2024, 22:31
Z każdej drogi powiatowej do DW również z rondem(Krościenko), trudno się w niedzielę włączyć. Na to są drogi alternatywne, których w Polsce brak.
Jasnowidz04.03.2024, 15:15
Chwała Bogu za parę miesięcy to po Krolczyku pozostaną wspomnienia i gigantyczne długi do spłacenia
Im szybciej tym lepiej - mieszkańcy przecierają okulary
be lajzy04.03.2024, 15:03
"Jasiek" o to chodzi żeby nie wynikało
pamiętasz kiedyś milion nowych aut elektrycznych obiecany ,
na świecie faktycznie przybył milion ale nie w Polsce ...
Prorok się nie pomylił co do ilości w skali globalnej .
a Polacy myśleli że jak to mówi Morawiecki to chodzi o Polskę ...

można po pół roku od otwarcia mostu go otwierać można ...
takie są fakty
jak Polacy będą bogatsi to znaczy że lepszy sort będzie bogatszy ...
patrz w jakim sorcie cię zakwalifikowali ...
czy ten wagon w którym siedzisz nie odpięto na jakiejś stacji a oni jadą
fk04.03.2024, 14:45
Pan Wójt chwali się jaki to operatywny i "załatwił" że rondo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z droga powiatową do Ochotnicy będzie budowane. Założę się że za parę miesięcy jak pojawia się problemy albo jakieś błędy w projekcie będzie opowiadał jaki to powiat niedobry i wszystko to wina powiatu.
tak przy okazji04.03.2024, 13:55
Wójt Tadeusz K. zabiegał aby przez Ochotnicę wzrósł ruch samochodowy
zeby dostać pieniądze na drogi
Ruch wzrósł 6 krotnie ale pieniędzy nie ma
Ot cały malczik z tego wójta
Mieszkaniec04.03.2024, 13:53
Królczyk hipokryta
Co najmniej od 15 lat prowadzone są rozmowy na temat budowy ronda na Tylmanowskiej Rzece oraz budową mostu wzdłuż drogi wojewodzkiej 969
Co najmniej za Pana Konopki i za Pana Jurkowskiego odbywały się rozmowy roboczy przy ustalaniu i umiejscowaniu tego ronda , były też dość precyzyjne sygnały że rong
do w Zabrzeży i rondo w Tylmanowej miały być budowane w jednym czasie. Panie Królczyk Pana zasługi w tym nie ma ani za grosz, Pan jedynie przeszkadzał swoimi docinkami w Dyrekcji Dróg Wojewódzkich , tak samo jak przez Pana wtrącanie się Królowo nie ma kładki ani wyasfaltowanej drogi w kierunku Krościenka. Panie Królczyk 6 rok Pana urzędowanie i wszędzie zgliszcza
anon04.03.2024, 13:50
Chodzi o skrzyżowanie dróg: wojewódzkiej nr 969 i powiatowej na osiedlu Rzeka w Tylmanowej. Konkretnie w miejscu zjazdu na Ochotnicę Dolną bo stamtąd nie sposób wyjechać w niedzielę wieczorem w stronę Łącka
Karaluch04.03.2024, 12:24
Nigdy w Tylmanowej nie stałem w korku
Jasiek04.03.2024, 11:45
Z artykułu w ogóle nie wynika, które skrzyżowanie ma zostać przebudowane. Tajemnicza droga powiatowa, to chyba do Ochotnicy Dolnej i Górnej. Czy ktoś pomoże rozwikłać tą zagadkę?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl