11.03.2024, 15:35 | czytano: 6511

Co słychać na budowie "WET-u"? (zdjęcia)

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego na Kokoszkowie w Nowym Targu, powszechnie nazywany "Wetem", kilka lat temu został zrównany z ziemią - uczniowie i nauczyciele przenieśli się czasowo do budynku dawnego gimnazjum w Ludźmierzu, a w miejscu dawnej szkoły powstaje nowy budynek. Sprawdziliśmy, co słychać na placu budowy.
Budynek z zewnątrz jest gotowy, w środku jednak nie można mówić jeszcze nawet o stanie deweloperskim, a wyłącznie o surowym. Aczkolwiek już widać, jak imponująca będzie nowa szkoła.
Nowoczesna elewacja, w której nie zabrakło góralskich akcentów: potężnych słupów z naturalnego kamienia, czy drewnianej elewacji sali gimnastycznej. W oczy rzucają się przestronne korytarze, a także okna dachowe jakie doświetlą oprócz okien elewacyjnych górne sale.

Nowy "Wet" będzie składał się z trzech skrzydeł ustawionych w kształt litery „C”: dwóch wschodnio-zachodnich i trzeciego je łączącego północno-południowego. Na skrzydle frontowym widać gigantyczne logo - to w nim i skrzydle łączącym ma powstać większość sal lekcyjnych i pomieszczeń administracyjnych. Z kolei tylne skrzydło, to głównie imponujących rozmiarów sala gimnastyczna.

Pośrodku trzech połączonych budynków powstał dziedziniec, ze względu na położenie szkoły na zboczu Gorców - obniżony o jedną kondygnację w stosunku do wejścia głównego - to na niego będą wychodzić drzwi garaży i pomieszczeń gospodarczych.

Obecnie budynek z zewnątrz jest praktycznie całkowicie wykończony - teraz mogą ruszać prace wykończeniowe wewnątrz budynku i rekultywacja areału naokoło nowo powstałych zabudowań. Jednak pozostało także i coś po „starym wecie” - budynek gospodarczy z garażem, boisko szkolne i siłownia plenerowa, znajdujące się bezpośrednio od strony Dunajca.

kk/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
WET za WET13.03.2024, 10:29
Może i się nie znam, ale zamykanie i ocieplanie budynku przed tynkami i wylewkami to chyba nie jest taki świetny pomysł? Uczniowie przez pierwsze lata będą sami wciągać/ wyciągać wilgoć? :)
Papa smerf12.03.2024, 08:30
Budowa się przedłuża, ale to nie wina szkoły. Mówcie co chcecie ale to jedyna normalna szkoła w Nowym Targu... Oby jak najszybciej wrócili na Kokoszków.
PiterQ12.03.2024, 05:50
No raz jeden jedyny tekst napisał ktoś z Nowego Targu. Zamiejscowi "redaktorzy" maniakalnie robili z Wetu "Rolnika".
m12.03.2024, 01:05
Jak zapisywałam córkę to słyszałam, że budowa max 2 lata ... czyli już powinno być oddane do użytku...dramat
Loko11.03.2024, 16:52
A czy będą parkingi? Czy wrócą czasy parkowania gdzie popadnie?
Absolwent11.03.2024, 16:06
Dla ścisłości - Wet przeniósł się tymczasowo nie do b. gimnazjum, a b. Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl