11.03.2024, 20:38 | czytano: 8494

Gminny basen gotowy. Otwarcie w ciągu kilku tygodni

Fot. Robert Miśkowiec
Szkoła podstawowa w Bukowinie Tatrzańskiej będzie jedyną szkołą na Podhalu z własnym basenem.
Pływalnia jest już gotowa. Trwają ostatnie prace w szatniach i odbiory techniczne obiektu. - To będzie gminny basen - zaznacza wójt Andrzej Pietrzyk. - Będą z niego korzystać uczniowie z całej gminy m.in. w ramach zajęć wychowania fizycznego, ale zostanie też udostępniony mieszkańcom.
Basen miał być otwarty w marcu, ale jest lekki poślizg i otwarcia tej inwestycji należy spodziewać się w okolicach kwietnia.

Basen ma ponad 16 metrów długości i 8 szerokości. Ma cztery tory.Pływalnia jest częścią większego projektu, na który gmina pozyskała 13 mln zł z rządowego programu Polski Ład, a w sumie kosztuje on 22 mln zł. W ramach przetargu zaprojektuj-wybuduj na terenie szkoły zaplanowano budowę żłobka, przedszkola, pomieszczeń do edukacji wczesnoszkolnej oraz basenu do nauki pływania i wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z infrastrukturą techniczną.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Aleksander12.03.2024, 22:38
Do przodu "Nasa Gmina Bukowina". Koniec z PiS - em. Wreszcie jakaś nowa inicjatywa. Dość tych ultra katolów! Mam nadzieję, że nawet na Podhalu ludzie przejrzą na oczy i wreszcie przestaną szczuć na ludzi o innej orientacji seksualnej i społeczność LGBT. Wreszcie w szkołach będzie można o tym normalnie mówić.
Cała Polska już im dała czerwoną kartkę, czas na was górale -/.../
Znając życie, to ksiądz i reszta dziewczyn w czarnych sukienkach będą jeszcze za pisorami głosować, ale jeśli zewrzemy szyki to uda nam się ich pokonać.
To przecież jakieś średniowieczne zacofanie, żeby młodzież szkolna na wsiach nie miała dostępu do informacji na temat podstawowych praw kobiet do aborcji, informacji o antykoncepcji. Potrzebujemy zmiany i powiewu świeżości.
Magda12.03.2024, 18:49
To bukoviany (bukoviańczycy) będą niezadowoleni....
Pamiętacie jak po otwarciu term bukovina rodzice, rada, szkoła chodzili, prosili - czy nie można poza sezonem w godzinach rannych, wtedy gdy w tym okresie nie było żadnego ruchu turystycznego - udostępnić możliwość skorzystania dzieciom ze szkoły. Odpowiedź była jedna - cisza....
A to były troszkę inne czasy jak teraz. Mało kogo było stać, aby wozić dziecko w Zakopane (w mieście nie było pływalni)
Teraz wszystkie dzieci będą miały możliwość skorzystania z basenu.
Bronisław12.03.2024, 18:41
Te, bukovion - porpaw sobie "w" na "v". Widać cię już któryś raz na forum pod różnymi artykułami z tą samą przekupioną przez "nasych" gadką!
Nie pozyskuje się funduszy - źle, pozyskuje się fundusze - też źle!
Porównujesz koszty budowy sprzed 8 lat, bo dokładnie wtedy rozstrzygany był przetarg na Gminne Centrum Sportu! Poza basenem CAAAŁA szkoła została wyremontowana, okna, instalacje, ogrzewanie, stołówka (ty pewnie o tym nie wiesz, ale kto budował coś w ostatnim czasie, to wie ile kosztuje wyposażenie gastronomi). Nie zdajesz sobie sprawy jakie są ogromne koszta budowy żłobka, przedszkola, boiska sportowego wraz z infrastrukturą techniczną.... Nie chcesz iść do gminy sprawdzić do wejdź na Biuletyn Informacji Publicznej i tam masz czarno na białym!
Tylko pytam12.03.2024, 11:53
Brakuje mi informacji ile będzie kosztowało miesięczne utrzymanie i kto dopłaci
Bukowion12.03.2024, 09:16
22 miliony to o 50% za dużo. Jeszcze w gotowym budynku. Niestety trzeba stwierdzić że ktoś się kasą podzielił. Gminne centrum sportu kosztowało 14 milionów a gdzie tu w ogóle skala.
Monia12.03.2024, 09:14
Coś pięknego. Szkoda że nie 25 ale to i tak jest rewelacja.
Mam już dość tego zasyfiałego i zatłoczonego basenu w Mieście.
Kwiatuszek12.03.2024, 09:12
Ciekawe ile wynosi saldo rachunku kredytowego jaśnie panujących w Gminie? Same osiągnięcia za 5,5 roku Niemej Rady.
Ela11.03.2024, 23:28
Brawo. Gratuluję. Czekałam na ten basen 30 lat. Wyglada pieknie. Dziękuję. Wyg
Spisok11.03.2024, 21:37
A to w diagnozie tej całej kliki co się zwie Masa gmina bucowina nie było że tego brakuje??? Od wczoraj gmina wybudowała ?? Coś w tej diagnozie poszło nie tak??? Czy w niej samo kłamstwo????
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl