15.03.2024, 11:00 | czytano: 1376

W Kościelisku powstała Gminna Rada Seniorów (zdjęcia)

zdj. Gmina Kościelisko
13 osób weszło w skład pierwszej Rady Seniorów Gminy Kościelisko. Zadaniem radnych będzie integracja i wspieranie udziału seniorów w życiu społeczności lokalnej gminy.
12 marca w Urzędzie Gminy Kościelisko po raz pierwszy zasiedli seniorzy, którzy weszli w skład Rady Seniorów. Pierwszą sesję zwołał wójt Roman Krupa, który wręczył nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze. Następnie wybrano prezydium, w skład którego weszła Anna Bąk jako przewodnicząca i Władysław Różak jako zastępca.
W skład Rady Seniorów Gminy Kościelisko weszli: Elżbieta Bąk, Danuta Bukowska, Jan Bukowski,Anna Bukowska-Tyrała, Krzysztof Ciesielski, Jadwiga Jabłońska, Maria Krupa, Bronisława Kukulak, Aleksandra Markielowska-Byrczek, Halina Olejniczak, Stanisław Polak, Władysław Różak oraz Ewa Słodyczka.

- Ma to być być organ opiniujący dla wójta i konsultacyjny. Pomogą nam z punktu widzenia osób starszych spojrzeć na różne zagadnienia w Kościelisku, Witowie i Dzianiszu. Dzięki temu lepiej trafimy do naszych seniorów. Dowiemy się jak im pomóc, jakie warsztaty zorganizować - zaznacza Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
weronika17.03.2024, 06:26
lepiej moze posprzatac koscielisko, tyle smieci wstyd ze taka wizytowka,potoki fosy poglebic z drogami porzadek a nie wyskakiwac z bzdurami rady seniorów, jak sie nudzi kijki i na spacer,takie co rusz to wymyslacie zmobilizowac wszystkich mieszkańców posprzatanie takiego w terenie pozniej ognisko ,nie przyjemniej by bylo albo kolo ,albo seniorzy ech a co po niektorym to naprawde sie nudzi
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl