19.03.2024, 13:10 | czytano: 11914

W środę protest rolników w Nowym Targu i okolicznych wsiach. Policja ostrzega przed utrudnieniami

Protest w Chyżnem, 15 marca. Fot. Jakub Wojtyczek
W środę 20 marca w Nowym Targu, w związku z zapowiadanym protestem rolników, wystąpią duże utrudnienia w ruchu samochodowym na terenie miasta. Według informacji uzyskanych od organizatorów, w strajku może wziąć udział nawet sto pojazdów.
Utrudnień należy spodziewać się już od godzin porannych w Nowym Targu, a także w Ludźmierzu, Szaflarach, Klikuszowej i Rdzawce. Utrudnienia wystąpią w Chyżnem w rejonie granicy ze Słowacją.
Protest rozpocznie się o godzinie 10 w Ludźmierzu, w okolicy ulicy Podhalańskiej. Stąd rolnicy przejadą ulicą Podhalańską, Jana Pawła II, Nowotarską do Nowego Targu. Dalej ulicą Ludźmierską, Alejami 1000-lecia i wyjadą na Zakopiankę w kierunku Szaflar. Następnie Zakopianką przejadą do Klikuszowej, Rdzawki i ponownie do wrócą Nowego Targu, gdzie przejadą Alejami 1000-lecia do ronda przy ulicy Sikorskiego i alejami wrócą do Ludźmierza.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Zalecamy, aby odpowiednio wcześniej zaplanować podróż z uwzględnieniem alternatywnych tras przejazdu oraz stosować się do poleceń policjantów. Podczas protestu, w przypadku wystąpienia utrudnień, policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego - mówi podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nie rolnik20.03.2024, 19:53
Brawo dla rolników, nie przejmujcie się i nie dajcie się zwieść Tuskowi. Ludzie otwórzcie oczy, poczytajcie trochę oni walczą również o kolejne pokolenia. Wszyscy powinni im pomagać i stać obok nich. Opamiętacie się jak nie będziecie mogli mieć swojej marchewki czy kury.
Obywatel20.03.2024, 10:59
Nie należy się przejmować durnymi komentarzami. Co do zasady uruchamia się na tym etapie hejterów. Nie odnoście się di nich, nie dajcie wyprowadzić z równowagi lecz wpisujcie wyrazy poparcia. Hejterzy się uruchomili, normalni ludzie nie mogą dać się zakrzyczeć i dopuścić do wypaczenia rzeczywiści i manipulacji. Powstanie przekonanie o krytycznym stosunku do protestów. kolejny artykuł już będzie o tym by wywrzeć nacisk na protestujących. Jesteś jeden z drugim wk.. protestem, to naciskaj jak możesz by ich wysłuchano i zlikwidowano pole do protestów. Tylko z naciskiem społeczeństwa to się uda.
Orawiec20.03.2024, 08:41
Żaden kryzys nie rodzi się w ciągu trzech miesięcy! Co takiego rolnikom wyrosło od 13 grudnia że dziś nie mogą tego sprzedać? A co z "rolnikami" na KRUSie a pracuącymi w Austrii?
oxox20.03.2024, 08:04
popieram strajk rolników.
kajman20.03.2024, 06:59
"Do czasu kiedy nie wymyślono internetu nie wiedziałem, że jest tylu idiotów na tym świecie". (Stanisław Lem). Faktycznie, skala zidiocenia przeciwników protestu rolników jest porażająca.
Oscypek z miasta20.03.2024, 05:49
Sercem z rolnikami. W nich siła narodu. Pogonić ten cały zielony ład i fanatyków zmian
Broda20.03.2024, 00:01
Zamiast zablokować Warszawę i sejm to Polak Polakowi utrudnia życie. Blokować przejścia graniczne a nie miasta osły jedne niedouczone.
K19.03.2024, 23:07
I znowu bambrom mało. Pasożyty dokładnie takie same jak kopidoły na Śląsku.
ciekawski19.03.2024, 22:34
Dla nie kumatych przeciwników rolniczych protestów, którzy w swej niewiedzy, z braku świadomości popierają euro-kołchoz zwany UE. Tu nie tylko chodzi o żywność ale i o fit for 55, politykę klimatyczną - redukcja CO2, przystosowanie budynków w tym bloków do wymogów idiotycznych dyrektyw urojonych w chorych umysłach eurokratów itd. Wszystko to zawarte jest w dyrektywie "zielony ład" - który dotyczy NAS WSZYSTKICH, a który należy wyrzucić do kosza. W lipcu, jak przestanie obowiązywać tarcza energetyczna i cena prądu skoczy o kilkadziesiąt procent w górę a co za tym idzie, znaczący wzrost cen wszystkiego, to dopiero wtedy przeciwnikom protestów rolniczych otworzą się oczy i zacznie się lament, z perspektywą biedy, głodu, utraty majątku (domów) na który pracowały pokolenia i pracy niewolniczej opłacanej pieniądzem cyfrowym z wszelkimi następstwami itd. Czy na pewno tego chcecie ? W pełni popieram protesty rolników i się do nich dołączam, bo oni walczą nie tylko o swoje ale też o Panią, Pana - nas wszystkich.
Traktorzamilion19.03.2024, 22:17
Jak już tak będą sobie w rządku pomału jechać, to może policja przeprowadzi akcję "trzeźwa środa"...
rzucający jajami19.03.2024, 21:55
Jak głupim trzeba być i jakim ignorantem żeby teraz krytykować ostatnią grupę zawodową która jeszcze potrafi się jakoś zorganizować i próbuje przynajmniej postawić się zielonym terrorystom. Że co, że są na KRUSie ? Że jadą na protest ciągnikami za pół miliona? Wszyscy krytykanci jesteście tacy święci? . Na codzień kombinujecie jak możecie; a to na podatkach, a to byle odwalić byle jak robotę, a to sprzedać komuś wybrakowany produkt, a to byle przemęczyć do przysłowiowej "3". Można by dużo pisać jaki to każdy Polak katolik jest uczciwy a sąsiadowi uprzykrzy życie bo ten zaczął stawiać dom a w niedzielę wszystkie mendy w pierwszej ławce. Hipokryzja. A co do protestów. Dokonuje się kolejny rozbiór Polski !!! Wy tego naprawdę nie widzicie ??. Rozmontowali przemyśl stoczniowy, hutniczy. Kopalnie zamykają i przekupują górników odprawami. Teraz już tylko rolnicy stoją im na drodze. Pomyśl baranie jeden z drugim ; kraj pozbawiony możliwości produkcji żywności na własnym terenie jest przegrany. W przyszłości w 100% zależny od tego kto podsunie miskę z żarciem. Odbierają Wam wolność z każdym dniem. Zabiorą Wam samochody - zakaz jazdy spalinowymi, zabiorą Wam ciepło- zakaz wydobycia węgla, wydzielą miskę ryżu żebyście nie zdechli i wykonacie każdy rozkaz. Młodzież mamy niestety coraz głupszą co akurat im pasuje bo narodem głupim łatwiej się steruje. Pod pretekstem ratowania planety ( większej bzdury jak żyje nie słyszałem) chce się nam odebrać wolność. Jak już skończą z rolnikami przyjdą po ciebie. Zakazy, nakazy. I wciąż nowe wytyczne. Reszta świata ma wyjechane a 5% populacji czyli Europa uratuje planetę. Ale was d...ją. Pradziadowie nasi przewracają się w grobach. Po jaką cholerę oni przelewali krew jak wy teraz na złotej tacy oddajecie wolność. Rozgrywają was jak małe dzieci. Powoli możecie zapominać o schabowym z młodą kapustką. Kupicie se pudełko suszonych robaków bo nawet przydomowe ogródki będą zakazane. Szanujcie rowery które teraz macie bo jeszcze długo będą musiały Wam służyć. Pojazdy spalinowe będą zakazane a na elektryka ( tego ekologicznego - hahaha ) nie będzie was stać. Loty samolotem na wakacje? Koniec z tym , niebo ma być wolne dla prywatnych odrzutowców a ulice puste by ELITY nie stały w korkach. Gratuluję. Śpijcie dalej.
Bajki komu innemu19.03.2024, 21:46
Do wnerwiony
Oj biedni rolnicy nie opłaca się im nic to jak utrzymać rodzinę dom dzieci i żeby jeszcze zostało na samochód i traktor za pół bani każdy

Rolnictwo na Podhalu to tylko przykrywką do interesów w szarej strefie
malorolny19.03.2024, 21:37
Rolnicy mieszkajacy w blokach,będący na KRUSIE tez będą protestować?
no p19.03.2024, 21:32
ruszcie się w polskę i zobaczcie co rośnie w polu i gdzie to dalej trafia,bo jak sklepy opustoszeją, to na podhalu samymi grzybami i jagodami nie wyżyjemy.robaki niech jedzą w unii.rolnik to polska,to wiara,to nasza tradycja,a nie hołota w rządzie która zapomniała skąd nasz ród.amen.
Kizia19.03.2024, 21:26
Brawo. W końcu niekorzy się obudzą że mają nogi albi rower. I w końcu zobaczą że UE to nie takie piękne i kolorowe jak sie km wydaje
Zagadka19.03.2024, 21:14
Dlaczego chcecie by rolnik był biedny? dlaczego ma on być biedny a nie wy?
Kto wam broni być rolnikiem?
Inwestujcie kupujcie hektary ciągniki maszyny za kilka pokoleń....
Jakakdjmmsmsms19.03.2024, 21:07
Co wam przeszkadza ukraińskie zboże sama jestem za rolnikom się nudzi to doic krowy a nie robić bydło
SMO19.03.2024, 20:43
STO PROCENT Z WAMI ROLNIKAMI!!
Ziemniak19.03.2024, 20:38
Rolnicy macie nasze pełne poparcie ,możecie jutro udać się pod sejm i tych osłów nie wypuszczać nawet przez miesiąc albo dłużej .
Andrzej19.03.2024, 20:35
A co biedni rolnicy zrobią jak ich jutro zablokują inni ale nie na parę godzin tylko na kilka dni .Może im w końcu przejdzie strajkowanie i utrudnianie życia innym .
senator19.03.2024, 20:31
Zablokować tych pseudo rolników by nie mogli wyjechać. Ludzie chcą normalnie żyć i muszą dojechać do pracy, żeby mogli zarobić na życie.Ci co krzyczą blokują to nie rolnicy bo na Podhalu nie żyja z rolnictwa , wystarczy rozejrzeć w koło. To są rolnicy do dopłat i do ubezpieczenia, a pracują większość na czarno i za granicą. każdy o tym tu na Podhalu wie.
Lili19.03.2024, 19:55
Biedni Ci rolnicy nie dostali dotacji na paliwo do nowych lambo ,żeby dojechać pod sejm to wolą utrudniać życie wszystkim tylko nie tym co trzeba .
Tomi19.03.2024, 19:47
To nie są rolnicy tylko przedsiębiorcy ,biznesmeni czyli następna grupa ludzi,która tylko żąda .Cały czas tylko dotacje i dotacje ,bo nie urosło ,bo zalało ,bo za dużo obrodziło i cena za niska.Rolnikami to są ci biedni co u nich pracują za miskę ryżu .Jak się nie podoba to sprzedać swoje morgi i kupić mieszkanie w blokach ,a pracy w marketach jest pod dostatkiem!.
Sxi19.03.2024, 19:41
Też bym przyjechał na zjazd lamborghini ale mam tylko starego golfa .
Ehh19.03.2024, 19:30
Jak teraz rolnicy nie wymusza rezygnacji z zielonego ładu to za parę lat wejdzie derektywa o zakazie posiadania przydomowych ogródków
KACZY LUPIEZ19.03.2024, 19:14
Do wiadomosci rolnikow...dostajecie z unii potezne wsparcie finansowe.To w czym macie problem?Drudzy gornicy sie znalezli,wszystko sie im nalezy.Jak nie radzisz sobie to prosta sprawa.Zmieniasz branze i idziesz do innej pracy.Ten protest to nic innego jak tylko pisowska propaganda.
Opka19.03.2024, 19:11
@Janko

100% racji. Poza tym to przeciwko protestują wprowadziła w życie ich ukochaną partia Prawo i Sprawiedliwość.
Maniek19.03.2024, 18:51
A w czym rolnikom zawinili kierowcy?
GT19.03.2024, 18:34
@wnerwiony jak to rolnik nie ma wolnego? , przecież rolnik czy śpi czy pije to i tak mu w polu rośnie.
S-40019.03.2024, 18:28
Sdsss
Strajkują też po to żebyś za kilka lat miał czym dojechać do pracy o ile jeszcze będzie gdzie pracować zielony komunizm dopadnie każdego nawet kretynów którzy go popierają
Grabarz19.03.2024, 18:24
Do nie Rolnik

Tak tak rolnik wyjedzie traktorem własnej produkcji na własnych oponach własnym paliwie włączy wieczorem własną dojarkę z własnego prądu w niedzielę pojedzie pięknym samochodem do kościoła którego też sam wyprodukował w pięknych butach i ubraniach itd
A ludzi którzy pracują na rolników i zapewniają im bezpłatną opiekę zdrowotną niech głodują itd
Polak19.03.2024, 18:12
Bardzo dobrze, że strajkują. Jak będziemy musieli remontować każda chałupe pod dyktando urzedasa z Brukseli, to pewnie będzie za późno.Co to byłby za strajk, który nikomu nie przeszkadza, musza być utrudnienia, żeby ktokolwiek to ruszyło i wywarło presję na rządzie.
J2319.03.2024, 18:08
Do jasne że tak
Gdzie na Podhalu jest jakikolwiek skup upraw lub zwierząt hodowlanych
Codziennie chodzę do pracy ściągają ze mnie składki ZUS i podatki żeby dawać pseudo rolnikom różnego rodzaju dotacje
Jak się nie opłaca gospodarka to do roboty na pełny etat
Broda19.03.2024, 17:54
Od urzędy gminne po urzędy miasta jedna jednostka depcze społeczeństwo przy oklaskach kościoła. Tak to wygląda i będzie wyglądać dopóki urzedasy czy politykierzy nie będą odpowiadać za swoje czyny.
Wnerwiony19.03.2024, 17:49
Dlatego nie publikujcie moich komentarzy?
jasne że tak19.03.2024, 17:47
Wszyscy krytycy rolników za chwile będziecie mlaskać ja nie będzie co włożyć do garnka albo bardzo drogie zagraniczne nie widzicie co się dzieje ze zniszczyli przemysł, górnictwo, teraz biorą się za rolnictwo człowiek logicznie myślący powinien popierać rolników bo tyle nam zostało!!
JACEK19.03.2024, 17:29
Jutro na Podhalu staną budowy, murarze tynkarze cieśle itd ,ubezpieczeni w KRUS-ie będą udawać rolników.
Sdsss19.03.2024, 17:23
Rozumiem, że rolnicy walczą o swoje. Jednakże blokując drogi, robią krzywdę nie urzędasom, którzy w tym czasie będą siedzieć w urzędach, nie politykom którzy też nie wysciubia nosa z pałacyków, tylko zwykłym ludziom - tym którzy pracują i nie strajkują. Można strajkować na wiele sposobów, stać pod urzędami, sejmem, ale nie rozumiem co im da wnerwianie tej części społeczeństwa, która chce normalnie pracować, dojechać z i do pracy.
Rolnicy mają przywileje o jakich normalny pracownik czy przedsiębiorca może pomarzyć. I jak dla mnie jest to najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa, razem z górnikami.

I teraz dzięki wam wszyscy pracujący w samochodach, czyli kurierzy, firmy transportowe, dostawa dań itd, będzie miała przestój, bo wolicie polansować się po mieście. Jak nie kościół robi paradne procesje po ulicach, to teraz rolnicy.

Strajkować powinniście przy urzędach, a nie zwykłym ludziom utrudniać życie!
PasterzPPP19.03.2024, 17:20
Ja też protestuję. Przeciwko KRUSowi.
nie rolnik19.03.2024, 16:56
do klepaczy w klawiaturę,nie macie doświadczenia życiowego bo nie przeżyliście wojny a ona jest nieunikniona za rok czy pięć.Rolnik ma traktor i zaorze nawet nieużytek by coś posadzić.Ty klepaczu będziesz głodny i bedziesz się oglądal gdzie zdobyć pożywienie i On cię wesprze byś nie padł
Tok19.03.2024, 16:55
Bardzo dobrze każdy powinien mieć prawo do protestu. Rolnicy tak trzymać
Do Hela19.03.2024, 16:41
Jeżeli nie szanujesz polskiego rolnika, który każdy dzień pracuje, żebyś miał/miała co jeść to nie zasługujesz, żeby mieszkać w Polsce i jeść polski chleb. Brak słów, żeby określić oburzenie.
POLSCY ROLNICY jesteśmy z Wami z całego serca.
tylko pytam?19.03.2024, 16:39
Rolnicy to kolejna grupa ( po stoczniowcach i górnikach ) przewidziana do skasowania.Jeżeli chcecie aby Polacy byli robolami lub mięsem armatnim to dalej popierajcie politykę PO i PiS
Tak jest z rolnikami19.03.2024, 16:36
Daj dziadowi palec to za chwilę odetnie ci rękę
ciekawski19.03.2024, 16:20
Do wszystkich pro-kołchozowych fanatyków UE
Dla Mieszkańca i jemu podobnych
Polecam na YouTube : wpisz - NIE MA PAŃSTWA POLSKIEGO? PRZEGIELIŚCIE POLITYCY. Dr Artur Bartoszewicz - ZNISZCZONO NAM MŁODZIEŻ.
Może to Wam otworzy oczy.
Xiądz19.03.2024, 16:16
Rolnicy stali murem za partią Jarosława a teraz pretensje?!? Aby nie być objętym Zielonym bezładem wystarczy nie brać unijnych dopłat, amen
Janko19.03.2024, 15:53
To na Podhalu są rolnicy? Co uprawiają? Wynajem pokoi, uprawiają domki pod turystów czy hodują budowlankę? Oczywiście na KRUS.
remember19.03.2024, 15:41
Wychodzimy z UE, tej morderczej organizacji. Gdzieś mam ich dotacje, jak mnie zagłodzą albo zabiją z wyziębienia. Zaraz wejdzie zakaz posiadania przydomowych ogródków, kury mają być czipowane. Nie widzicie tego, że chcą nas pozbawić jakiejkolwiek alternatywy dla przyszłego sztucznego pożywienia, wzbogacanego robaczkami? To mamy zafundować naszym dzieciom i wnukom? Pierwszy krok to zagłosowanie na ugrupowania, które nie są uległe unii jak pis, ko i trzecia drogi. Nawet pis wprowadził do KPO podatek od samochodów spalinowych i w dyrektywie robakowej głosował za.
Mira19.03.2024, 15:39
Na całej Europie wszyscy łączą się w strajkach z rolnikami tylko u nas wieczny hejt,a najwięcej mają do powiedzenia Ci , którzy nie mają zielonego pojęcia o czym w tym naprawdę chodzi,że rolnicy walczą nie dla siebie a dla całego społeczeństwa.Taki ciemny ten naród
xyz19.03.2024, 15:02
Mnie nie stać na bilet MZK a oni protestują w ciągnikach za 500 tyszęcy
GT19.03.2024, 14:56
Rolnicy musicie uważać żeby was gdzie policja nie obrzuciła kostką brukową.
traktórzysta19.03.2024, 14:54
Ciekawe ilu lokalnych "polityków" się pod to podepnie.
"...Na pole na pole zaorać fasolę

Trzeba posadzić czerwoną cebulę
Co się nazywa burak..."
POlak19.03.2024, 14:53
Jak im nie pasuje to niech zakładają firmy i płacą ZUS. Każdy kto będzie miał przez nich jakieś straty powinien wystąpić z powództwa cywilnego. To jest łamanie prawa i utrudnianie życia innym. Policja powinna kontrolować stan techniczny wszystkich ciągników biorących udział w proteście.
Czytający komentarze19.03.2024, 14:41
Duża ilość robakojadów w komentarzach. Piszecie a nawet nie macie pojęcia jak i gdzie to funkcjonuje. Nawet byście tygodnia nie wytrzymali w takiej pracy. A to miasto to i bez rolników się korkuje. Zwykły pociąg robi tam paraliż komunikacyjny.
Mnich19.03.2024, 14:33
To nie tak że oni nie mają racji bo rolnictwo to podstawa gospodarki każdego kraju stanowi jego ważna strukturę niezależności.Cale te ekoswiry dokopią całemu społeczeństwu. Tylko adresatem protestu powinni być politycy z pisu z po i innych partii którzy to prawo klepneli. A taki protest na drogach oni mają w d.... a społeczeństwo nastawia się przeciwko sobie.
Wnerwiony19.03.2024, 14:27
Do wszystkich "mądrych" krytykujących rolników.Douczcie się,a nie wypisujcie bredni!!!
Po pierwsze nie chodzi tylko o zalegające zboże( którego na Podhalu jest faktycznie mało),ale o całokształt polityki rolnej UE.
Mleko w skupie jest poniżej kosztów produkcji.
Dopłaty do paliwa,które Was tak bolą,to 1,43 PLN do litra paliwa( maksymalnie 100 l/ha), to naprawdę kosmiczna kwota.
Średnia dopłata do hektara to ok.500 PLN.Biorac pod uwagę strukturę i powierzchnię gospodarstw w naszym regionie( przeciętne gospodarstwo ok.3 ha) to kwota 1500 PLN.Tez ogromny majątek
Boli Was KRUS,ale nie bierzecie pod uwagę tego,że rolnicy,którzy zajmują się hodowlą zwierząt,nie mają żadnego dnia wolnego,zero urlopu,zero Świat itd.Chorobowe jest wypłacane dopiero powyżej 30 dni,w kwocie 15 PLN za dzień.Kosmiczna dniówka.
Zacznijcie trochę szanować pracę rolników,bo za chwilę w tych swoich Biedronkach,czy Lidlach będziecie mieć tylko ukraiński i chiński szajs( o ile już tak nie jest) i azjatyckie świerszcze!!!
Obserwator19.03.2024, 14:14
Do Osioł.
Masz 100% racji.
Tu nie chodzi o rolników to atak na cały naród od kilku lat ale naród głupi jak przed rozbiorami.

Lepiej teraz wyjść na ulice niż później płakać.
hela19.03.2024, 14:13
polscy rolnicy to hipokryci, za grosz nie powinno się im ustępować
obserwator II19.03.2024, 14:11
jak wam drodzy rolnicy nie odpowiada praca w rolnictwie zmieńcie zawód, nikt wam na siłę nie każe pracować na roli. Poza tym wcale nie jesteście tacy bidni, wręcz odwrotnie, dostajecie solidne dopłaty z Unii i wiecznie wam mało i mało
mm19.03.2024, 14:06
Pięknie, za chwileczkę nastawią obywateli przeciwko sobie i się skończy rumakowanie. Już słychać zmianę trendu - brawo!
Wkurzony płatnik ZUS19.03.2024, 14:03
Którym z tych protestujących "rolników" z Podhala zalega zboże??? Tym co prowadzą ukryty biznes niezwiązany z rolnictwm,a rolnikami są tylko po to by nie płacić ZUS, a może tym co pucy oscypki i świetnie na nich zarabiają, a może tym co sprzedają mleko, które potem wyjeżdża w dużych ilościach lub po przetworzeniu na Ukrainę???
ppppppp19.03.2024, 13:57
to ja nie wiedziałem że jest aż tylu rolników na podhalu .../stu /.
Mnich19.03.2024, 13:56
Wszystko rozumiem, ale jesteście kretynami. Utrudniacie życie ludziom co i tak nie maja łatwo, a nie tym którzy tworza to chore prawo. Nie macie jaj żeby jechać na Warszawę? Do tych którzy to Wam zgotowali? Tylko ludzi lokalnych nękacie.
swok19.03.2024, 13:52
Nie przejadą, zablokujemy ich na pasach.
jaajkobyły19.03.2024, 13:35
Wiecznie skrzywdzeni , zablokujcie sobie swoich pisiorskich idoli a nie normalnych ludzi , poza za tym pora zacząć płacić ZUS i normalne podatki.
Jam Tek19.03.2024, 13:31
Idzie protestować pod biura poselskie, domy polityków i do Brukseli. Dajcie zwykłym ludziom żyć! I tak Was już utrzymujemy, bo ani zusu ani składki zdrowotnej normalnej nie płacicie.
Syjka19.03.2024, 13:27
Dostali dotacje na paliwo, to będą szpanować po mieście płatnicy KRUS-u.
Osiol19.03.2024, 13:26
Spokojnie społeczeństwo wie że po ostatniej zorganizowanej wolnej grupie rolnikow jest następne do,,golenia'' do gołej skory
Czytają info wiedzą co ich czeka w działach żywności, nieruchomości, transportu, podatków wolności przemieszczania, bankowości.... Cześć która to rozumie powinna nawet dołączyć...
Ci co rozumia a mają kredyt niestety muszą zostać w pracy.... niech się pomodlą by im się powiodlo bo nawet kościół od tej grupy rolników(i reszty społeczeństwa) odwraca glowe(ciekawe czy to zgodne z nauką kościoła)
Syjka19.03.2024, 13:23
Dostali dotacje na paliwo, to będą szpanować po mieście płatnicy KRUS-u.
A. T.19.03.2024, 13:22
Czas opuścić ten zielony eurokolchoz, to złota klatka dla białych niewolników
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl