20.03.2024, 17:42 | czytano: 2979

Ruszyła odbudowa ul. Zakopiańskiej

Fot. Piotr Kuczaj
Rozpoczęła się odbudowa, zamkniętej od półtora roku wskutek osuwiska, ulicy Zakopiańskiej w Rabce-Zdroju. Odcinek, na którym pojawiło się pęknięcie w jezdni, przejdzie gruntowną przebudowę.
Robotnicy, z pomocą ciężkiego sprzętu, zrywają asfalt i demontują chodniki na odcinku ponad 100 metrów. Przypomnijmy, iż PKP realizowało już prace, zabezpieczając palami mur pod drogą. Ich celem, a także wybudowanej tam betonowej opaski, było umocnienie terenu pod drogą i zabezpieczenie go przed dalszym osuwaniem się. Z kolei na zlecenie samorządu wykonana zostanie stabilizacja drogi, która pozwoli zabezpieczyć położone wyżej budynki. Ostatnim etapem będzie odbudowa jezdni na zamkniętym odcinku. Prace na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju realizuje firma REMOST Sp. z o.o. z Dębicy.
Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
naiwny21.03.2024, 09:01
No nareszcie prace ruszyły !!! Cud !!! tyle czasu !!! a jacyś chętni aby laury za ten cud odebrać ?? no wybory idą kto zgarnie tego "kwiatuszka" ??? Nikczemne urzędasy i politycy za murem głupich przepisów !!!
mirek20.03.2024, 20:44
dobrze że wybory w następnym miesiącu to droge bedzie zrobiona
rab20.03.2024, 18:44
Macie szczęście,że już robią.Droga krajowa z Mszany do Limanowej nie może się doczekać naprawy osuwiska a w Chabówce robią.Jakie oni mają priorytety,że nie naprawiają najpierw ważniejszej drogi krajowej,tylko drogi podrzędne.Żeby jeszcze szpital nam skończyli,bo niech nas Bóg broni od szpitala powiatowego.Panie Burmistrzu,czekamy aby Pan przypilnował tego, co zaczął i dlatego Pana popieramy,chociaż nie wszyscy.
Jasiek20.03.2024, 18:24
Półtora roku... masakra!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl