22.03.2024, 10:16 | czytano: 1616

Joanna Bator - Małopolskim Bibliotekarzem Roku

Joanna Bator GBP w Kluszkowcach
Statuetka Małopolskiego Bibliotekarza Roku 2023 pierwszy raz w dziejach regionu nowotarskiego bibliotekarstwa trafiła do kierującej Gminną Biblioteką Publiczną w Kluszkowcach Joanny Bator.
Joanna Bator nie tylko zmieniła zarządzające przez siebie biblioteki, ale też wykazuje się niezwykłą pracowitością, wrażliwością i pasją do wykonywanego zawodu.
Odebranie przez nią nagrody nastąpi 15 czerwca podczas uroczystej gali w Filharmonii Krakowskiej. Na deskach tej szacownej instytucji, laudacje finalistki przeczyta Lucyna Czubernat, która z sukcesem opisała zasługi dyrektor Bator.

Ogólnopolski Konkurs „Bibliotekarz Roku” jest organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2011 r., a podstawowy cel, który mu przyświeca to promocja zawodu bibliotekarza. Konkurs wyróżnia pracowników bibliotek, którzy w roku 2023 osiągnęli w swojej pracy ponadstandardowe wyniki. Dzięki ich kreatywności i zaangażowaniu biblioteki mają spełniać potrzeby czytelników, mieć odpowiednio zmodernizowane lokale i efektywnie wykorzystywać nowe technologie, tworząc innowacyjne serwisy informacyjne. Składa się on z dwóch etapów: okręgowego i ogólnopolskiego. Podczas pierwszego z nich wybierani są bibliotekarze cieszący się największym uznaniem w poszczególnych województwach, a następnie spośród tak wyłonionych finalistów wybierany jest Bibliotekarz Roku w skali krajowej.

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
AB26.03.2024, 09:12
Gratulacje Pani Joanno!
mieszkanka22.03.2024, 10:35
Brawo! Dziękujemy za pracę na rzecz bibliotek i mieszkańców naszej gminy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl