23.03.2024, 21:28 | czytano: 3402

Uroczyste otwarcie remizy OSP w Ponicach (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
W Ponicach odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia i oddania do użytku nowo wybudowanej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.
Uroczystość zgromadziła wielu gości. Wśród obecnych byli m.in. poseł Edward Siarka, jednocześnie prezes Zarządu Wojewódzkiego OSP RP, radny wojewódzki i pełnomocnik Wojewody Małopolskiego ds. współpracy ze służbami mundurowymi Stanisław Barnaś, radny wojewódzki Bogdan Pęk, burmistrz Leszek Świder, radni miasta i gminy, przedstawiciele zawodowej straży pożarnej, Lasów Państwowych i zaproszeni goście. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta OSP Rabka-Zdrój pod dyrekcją Jana Niżnika.
Uroczystość oficjalnego oddania remizy do użytku rozpoczęła się mszą św. w kościele w Ponicach. Mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin odprawili ks. Janusz Barglik, ks. Piotr Filas i ks. Paweł Skowron, kapelan strażackiej braci. Po mszy uczestnicy uroczystości udali się na plac pod remizą na dalszą część.

Tu odczytano okolicznościowy referat na temat historii OSP, a zasłużonym strażakom oraz osobom, które przyczyniły się do budowy remizy, wręczono medale, odznaczenia i pamiątkowe statuetki. Potem przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia. Poświęcenia remizy, krzyża, figury i obrazu św. Floriana dokonali księża Jan Bukowiec, kapelan Ochotniczej Straży Pożarnych ks. Paweł Skowron i ks. Piotr Filas. Potem zaproszeni goście, w tym burmistrz Leszek Świder, dokonali symbolicznego otwarcia remizy przecinając okolicznościową wstęgę.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
rab25.03.2024, 22:25
Panie burmistrzu,pomaga Pan wszystkim strażakom,ale czy warto? Przecież to nikt inny jak z Pana miejscowości strażacy podkładają Panu kłody pod nogi.Trochę to wstyd,przykro,że swój swojemu coś takiego robi.Czy warto było tak im wchodzić do......,niech Pan się zastanowi i to rozważy.
Przyglądający się z boku24.03.2024, 13:49
W takim razie gratuluje pomysłu strażakom
Do przyglądającego się z boku24.03.2024, 12:21
Ty w takim przypadku Boga nie tykaj bo może to obrócić się przeciw tobie. A z otwarciem i poświęceniem Remizy OSP w Ponicach Pan Burmistrz nie ma nic wspólnego. Taki termin strażacy wybrali a Pan Burmistrz był tylko zaproszonym gościem jak inni wszyscy obecni.
p24.03.2024, 12:09
do do - to jest mieszkanka ponic która już w najbliższych wyborach zdobędzie mandat , i dopiero wam pokaże ...
Do "p"24.03.2024, 11:06
To nie radna tylko słynna rabczańska sołtysowa Ewa. Jak się patrzy, to razi w oczy.
Przyglądający się z boku24.03.2024, 10:33
Wspolczoje takiego Burmistrza. Świder nawet Straży nie szanuje i w wielkim poście przed wyborami otwiera remizę. Wielka kampania wyborcza. Bardziej zasadnym byłoby otwarcie remizy w Dniu Strażakiem w maju. Oj żeby ktoś góry w końcu go pokarał i na wyborach miał tyłu wyborco co na tej uroczystości.
Do Mykos24.03.2024, 08:14
Ani Pęk Ani Siarka tylko Stanisław Barnaś, radny woj. (pomyłka w druki)
p24.03.2024, 07:56
a w środku gwiazda polityki wiejskiej w samej osobie ,przyszła radna gminna ...
Mykos23.03.2024, 21:44
Pęk jest Pełnomocnikiem czy Siarka?? Bo nie rozumiem treści.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl