25.03.2024, 20:20 | czytano: 5709

Kierowcy notorycznie łamią w tym miejscu przepisy (film)

kadr z filmu
Kierowcy korzystający ze stacji paliw Avia w Zakopanem i Orlen w Poroninie nie mogą pogodzić się z ograniczeniami wjazdu i zjazdu notorycznie łamiąc w tych miejscach przepisy. Może to ich kosztować 400 zł i 10 pkt. karnych.
Dwie nowe stacje paliw, które powstały przy zakopiance nie mają możliwości swobodnego wjazdu, ani wyjazdu w obu kierunkach. Ograniczone są zakazami lewoskrętu.
Kierowcy korzystający ze stacji Orlen w Poroninie mogą na stację wjechać tylko nadjeżdżając od strony Białego Dunajca. Wyjazd ze stacji jest możliwy w kierunku Zakopanego. W przypadku stacji Avia jest odwrotnie. Wjazd na stację jest możliwy dla kierowców jadących z Zakopanego. Wyjazd jest w kierunku na Biały Dunajec. Powodem tego jest w obu przypadkach zakaz skrętu w lewo z zakopianki i nakaz skrętu w prawo w przypadku wyjazdu ze stacji. Kierowcy, którzy chcą wjechać na stację z innego kierunku muszą minąć stację i zawrócić, albo łamią przepisy.

W przypadku zjazdów i wyjazdów na obie stacje paliw bardzo często dochodzi do łamania przepisów ruchu. przy obu stacjach dochodzi także do kolizji spowodowanych najczęściej łamaniem przepisów. W przypadku, gdy kierowca decyduje się na łamanie przepisów musi się liczyć z mandatem, który kumuluje przekroczenie podwójnej linii ciągłej i niezastosowaniem się do znaku nakazu jazdy. Łącznie jest to 450 zł i 10 pkt. karnych. Jeżeli kierowca doprowadził do kolizji, to będzie musiał się liczyć z mandatem min. 1000 zł i 6 pkt. karnych.Film nadesłany przez czytelnika. Nagranie zostało wykonane w zeszłym tygodniu.

e/r
Może Cię zainteresować
komentarze
z tąd26.03.2024, 22:54
@Slayer.Tak!!!Parę znaków i po ,,ptokach,, z korkiem przy wyjeździe z największego szpitala na Podhalu. Praktycznie jedna droga do i z największego szpitala na Podhalu.Podobno był pomysł na wybudowanie tam ronda,tak jak zjazd na grel.
xxx26.03.2024, 12:01
polecam przyglądnąć się sytuacji ma remontowanym moście na Kośnych>
tam notorycznie kierowcy po zapaleniu się czerwonego wyprzedzają kolumnę czekających pojazdów i pchają sie jadąc na czerwonym
A Policja udaje że nie widzi
Slayer26.03.2024, 10:12
taki nakaz jazdy tylko w prawo świetnie sprawdziłby się w nowym targu przy wyjeździe ze szpitala na kowaniec i przy wyjeździe z bulwarowej na kowaniec. Z zawracaniem nie byłoby problemu, bo ronda są z każdej strony
zpodhalanskiej26.03.2024, 07:58
bandytyzm panstwa polskiego to szczyt
Wzorowy kierowca26.03.2024, 05:59
To jest wina właścicieli tych biznesów, że nie zbudowali lewoskrętów. Dlatego tzw. posiadacze mają problem ze zrozumieniem zasad ruchu w takich miejscach.
z tąd25.03.2024, 22:30
Oj tam.W N.Targu jadąc od Starostwa alejami w stronę Dekady.Na skrzyżowaniu z ul.Szaflarską jest pas do skrętu w lewo z sygnalizacją kierunkową .Na każdym cyklu do skrętu w lewo masa posiadaczy prawo jazd a jest ich więcej teraz przez ,,szkoły nauki jazdy,, niż kierowców , zawraca pod hale Gorce.Jest to niedozwolone.Nie kolidują,nie robią problemu ale to według przepisów jest niedozwolone co grozi mandatem i punktami karnymi.Wystarczy szkiełka na światełku zmienić.Skręt w lewo i zawracanie.
...25.03.2024, 21:30
Wystarczy stanąć na rynku w NT, dopiero żniwa i oby się ktoś za te auta zabrał! Czuć brak straży miejskiej bo zero porządku a patrole policji to chyba na kebabie...
Stempel25.03.2024, 20:58
Sępy milicyjne nie zawnioskują do zarządcy drogi o zmianę oznakowania ,tylko wykorzystując swoją pozycję niszczą Polaków.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl