28.03.2024, 14:02 | czytano: 2964

Krupówki niemal puste (zdjęcia)

fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Na deptaku niewielkie grupy osób przechadzają się w poszukiwaniu atrakcji. Pustkami świeci również w obiektach noclegowych, które mają jeszcze wiele wolnych miejsc. Osoby spacerujące deptakiem ze zdziwieniem przyglądają się plakatom, które zapraszają na “Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych”.
Święta wielkanocne nigdy nie były bardzo obleganym terminem, jednak tak małe zainteresowanie pobytem turystów w Zakopanem i okolicznych miejscowościach przerosło właścicieli obiektów noclegowych. Większość z nich rezerwacje ma na poziomie ok. 30 proc.
O niewielki zainteresowaniu pobytem na święta świadczy także ilość ofert na najpopularniejszym portalu z rezerwacjami on-line. Turyści, którzy chcą jechać pod Tatry bez problemu znajdą wolne miejsca. Mogą nawet przebierać w ofertach, a jest ich ponad 1,5 tys. Miejsce można znaleźć zarówno w kwaterach prywatnych, jak i w luksusowych hotelach, apartamentach, czy domkach. Ceny dla dwóch osób przy dwóch nocach znaleźć można nawet poniżej 200 zł.

Osoby, które już przyjechały pod Tatry ze zdziwieniem przyglądają się ogłoszeniom i promowanych na plakatach wydarzeniom. Tak widnieją zaproszenia na Puchar Zakopanego, a także Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych “Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”.

e/r
Może Cię zainteresować
komentarze
TAK29.03.2024, 13:32
To dobrze nie będzie przynajmniej tych korków na zakopiance
Zagadka28.03.2024, 18:43
Będzie czas pomyśleć o,,wiecznosci''
małolatka28.03.2024, 17:51
Zakopane to już nie zakopane bo ostraszaja turystów cenami wię taniej jest jechać za granicę .
Urlich von Pipke28.03.2024, 14:45
nie stać mnie na pobyt w Zakopanem, więc jadę w Alpy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl