30.03.2024, 10:12 | czytano: 1956

Rusza budowa tanich mieszkań na Zaborni

Fot. Piotr Kuczaj
W Urzędzie Miasta Rabka-Zdrój zawarto umowę pomiędzy SIM Małopolska a Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowym BUDMEX w Nowym Sączu na budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Jana Kilińskiego. Wartość inwestycji to 17,5 mln zł.
SIM Małopolska to samorządowa spółka stworzona przez 16 małopolskich gmin (m.in. Rabka-Zdrój) oraz Krajowy Zasób Nieruchomości w celu budowy mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Jest to już czwarta podpisana umowa na roboty budowlane w ramach realizowanych inwestycji przez SIM Małopolska sp. z o.o. W spotkaniu uczestniczył Leszek Świder Burmistrz Rabki-Zdroju, prezesi firmy Budmex Marek Basta i Władysław Sejud oraz prezes spółki SIM Małopolska Michał Lysy. Termin realizacji inwestycji to 24 miesiące od udzielenia zamówienia.


W ramach zadania powstanie budynek wielorodzinny, w którym zaprojektowano 56 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu. Lokale będą wykonane w standardzie wykończeniowym. Budynek będzie posiadał również lokale dostosowane dla osób niepełnosprawnych, będzie wyposażony w dźwig osobowy oraz komórki lokatorskie. Przy budynku wykonany zostanie parking, a teren przylegający będzie zagospodarowany.

Nabór dla lokatorów już się zakończył.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Robczanin30.03.2024, 14:24
Żeby tam mieszkać trzeba
miec minimum kilkadziesiąt tysiecy wkladu własnego. Takie to "tanie" nieszkania.
Antygona30.03.2024, 13:39
Jakie były kryteria przyznania mieszkania?
rab30.03.2024, 11:13
Panie Burmistrzu,cieszymy się,że coś rusza do przodu,ale szkoda,że te spółki zarabiają miliony w Rabce a płacą podatki gdzie indziej,więc pieniądze z Rabki uciekają.Może ich zachęcić do rejestracji w Rabce,albo szukać rodzimych spółek.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl