08.04.2024, 09:11 | czytano: 4820

Rafał Szkaradziński ponownie wójtem gminy Szaflary

Rafał Szkaradziński. Arch. Podhale24
Na Szkaradzińskiego zagłosowało 1993 mieszkańców gminy Szaflary (56,38%), a na jego kontrkandydata, Rafał Wilkusa - 1542 (43,62%) - podała Państwowa Komisja Wyborcza.
r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Pan11.04.2024, 21:04
Pan Sz to gigantoman, człowiek któremu nie zależy na wszystkich wsiach a tylko na siebie żeby tylko zabłysnąć i pokazać się, bo za 5 lat co dalej. Start na posla, do sejmiku?. Jak rządził PIS Pan Sz wielce Pisowiec nawet w wyborach przed 5 laty. Odszedł Pis no to wielce bezpartyjny teraz chyba Pan Sz będzie trzecią drogą. Czemu gigantoman? Ludzie nie mają kanalizacji, dróg, chodników itp a tego Pana to nie interesuje on woli zrobić jakiś Park w Szaflarach gdzie Gmina będzie to musiała utrzymywać przez 25 lat gdzie to nawet odwodnienia nie ma, tam dopiero pokaze ten teren co to za miejsce i pokaże tak samo ile będzie z tym utrzymaniem kosztów gdzie inne wsie nie mają nic z tego ale gmina bogata jak cos wezmie sie kolejny kredyt i będzie. Będzie skate park to już też jest wow bo po co komu droga jak to przecież nigdzie nie robi wrażenia. A już odwiert Boziu kochana to jest wow. Zgodnie co Pan Sz mówił jakieś 8 l temu to już 2 latatemu Szaflary powinny korzystać z tego, ale jest efekt każda gazeta portal pisze piękna propaganda i Pan Sz na ustach Polski to jest coś. Pamiętacie kampanie Pisu przed wyborami normalnie nikt nie przejechal obok odwiertu tyle tam deptali i robili zdjęć co aż nie było gdzie tego publikować. W tym odwiercie Pan Sz zapomniał o instalacji żeby przyłączyć kogo kolwiek bo w tym tempie to za 10l domy szaflarach będą dalej czekać i palić kopciuchami plus z tego taki ze N targ skorzysta na tym, ale tu jest czym się pokazać drugi Rydzyk normalnie. To jest to. Małe proste rzeczy są nic nie znaczące tu się liczy tylko dla tego Pana rozgłos i sława, a jakby doszła spalarnia śmieci to już by to było coś. No ale raczkiem trzeba było się z tego pomysłu wycofać przed wyborami, ludzie ciemnota zapomnieli a Pan Sz pisał w listach do mieszkańców ze to kłamstwa hhahahah no mhm tylko ze ludzi nie można mieć za idiotow bo nie mają szkoły i są dęb.... Bo tak Pan Sz myśli mówiąc i pisząc przez żonę ze spalarnia została zastąpiona Geotermia. Ludzie może zapomną ale internet pamięta chyba że się usunie nagrania z sesji z serwisów. Tako prowda ludziska tako prowda. W 5 roku kadencji kto w miejsce Pana Sz? Pan Furca? Pasuje zakończyć Panie Sz kadencję z hukiem oj będzie się działo.
P. S. Przemeldowanie swojej córki i żony w innym solectwie to był strzał w 10 i w kolano. Uuuuu taki troszkę wstyd mały. Może nie aż taki mały.
Gazda10.04.2024, 23:59
Tak naprawdę to wygranym jest Pan Wilkus który bez żadnej kampanijnej propagandy uzyskał prawie 44%.Zgłoszony w ostatniej chwili utarł nosa miłościwie panującemu nam władcy. Wojt tak bal się o wynik że nawet zona z córką przemeldowaly się na czas wyborów byle tylko przepchać radnych z opcji wójta. Dziwie się ludziom że wpuszczali do domu człowieka który raz na 4 lata przypomina sobie o ich istnieniu.dobrze napisał poprzednik że aż odrazajacym jest jak np KGW Szaflary już w dzien wyborów melduje wykonanie zadania a z drugiej strony czemu się dziwić skoro prym w nim wiodą zona i teściowa.po drugie sołtys Maruszyny postąpił perfidnie mieszając politykę z religia wobec Wilkusa ..ale i ludzie odpowiednio mu podziękowali w wyborach i został z niczym.Nosil wilk razy kilka ...ponieśli i wilka Józefie..może to cie czegoś nauczy.byles dobrym podporządkowanym sługusem wójta...ale nie bój sie w wyborach na sołtysa też będziemy pamiętać o tym...zresztą po co nam sołtys na uchodźctwie?...a Pan wojt zobaczymy jak będzie teraz inwestował bez układów ,bo PIs czyli pana mocna strona juz nie da kasiorki...
Z Czerwiennego10.04.2024, 22:14
A ja myślałem, że kontrkandydant p. Sz. odejdzie z Cz. Dunajca a tu lipa????
W10.04.2024, 11:40
To już braknie miejsca na inwestycje w Szaflarach, bo Wójt tylko tam inwestuje, zapominając o innych miejscowościach. Pomijajac fakt,ze robienei placu zabaw przy osrodku zdrowia to jakis totalnie poroniony pomysl.Wynik tragedia,trzeba mieć nadzieję,że przy następnych wyborach wygra ktoś inny.
Słaby wójt10.04.2024, 09:48
Bardzo słaby wynik Szkaradzińskiego. Po 9 latach władzy, zabawy a tak właściwie nieustannej kampanii wyborczej i promocji siebie i samych swoich, przy wystartowaniu "od niechcenia" kontrakandydata, który bez większego zabiegania o głosy uzyskuje bardzo dobry wynik, to mogę powiedzieć, że mimo obetonowania się poplecznikami, strażakami, kołami gospodyń, sportowcami itp, Szkaradziński ma mierny wynik i jest po prostu słaby. Śmieszą mnie wpisy, że wszyscy zazdroszczą Szaflarom rozwoju.... bodej ta bodej... Urwanie 226 głosów szkaradzińskiemu, spowodowałoby, że Wilkus wygrywa. Wygrana była w zasięgu. Zabrakło czasu i pewności siebie, oraz spotkań w terenie w każdej wsi.
Wyborcy pokazali, że nie popierają megalomanii Szkaradzińskiego, jego autopomników, głupich i nietrafionych inwestycji i całkowity brak gazdowskiego podejścia do zarządzania, jakże pożądanego i cennego w dzisiejszych kryzysowych czasach. O przepraszam, przecież wyłączał oświetlenie ludziom na wieczór i na noc. ale nie tędy droga do oszczędności. I kolejna z wielu jego słabości - nieumiejętność budowania i modernizowania infrastruktury oraz bieżącego utrzymania tego co już zostało wybudowane. Jeszcze jedno: wobec braku swoich sukcesów, przypisuje sobie sukcesy za inwestycje powiatowe (inwestor Powiat), krajowe (inwestor DGGKiA) czy kolejowe (inwestor PLK)
Szaflarzanie, kiedy my się opamiętamy?
z Podhala...09.04.2024, 22:38
do Mieszkanka mama
Super tekst :

"Fontanny które naprawdę tak potrzebne nam są że szkoda gadać no chyba że to ma załagodzić ten żar w upalne dni bo po co drzewa cień drzew krzaki lepsze będą miały gdzie kleszcze przesiadywać "(?).

A to ode mnie: To upał kwietniowy doprowadził do bólu głowy , no i fakty i czyny dwóch kadencji to uczyniły...teraz przez cztery lata dla niektórych to koniec świata , by z uśmiechem na twarzy mogli znowu pomarzyć...

Panie Wójcie gratuluje wyboru !!!
Mieszkanka mama09.04.2024, 11:32
Będziemy ponownie mieć super drogie realizacje jak Park w którym w lecie żar będzie zniechęcał mamy z dziećmi. Fontanny które naprawdę tak potrzebne nam są że szkoda gadać no chyba że to ma załagodzić ten żar w upalne dni bo po co drzewa cień drzew krzaki lepsze będą miały gdzie kleszcze przesiadywać a potem może na dzieci które będą się bawić tuż obok na tym ubogim w zabawę dla nich parku. Ale MZK po co lepiej by ludzie młodzież itd. stali zapchania w busie jak sardynki w puszce . Przystanek bez body zadaszenia w Szaflary Wieś w stronę Krakowa i nie zatrzymujące się autobusy Szwagropol w Dolnych Szaflarach no ale jesteśmy turystyczną miejscowością sercem Podhala a ja bym powiedziała że d... wraca zacofanie totalne komunikacja która najważniejsza leży .
Ola09.04.2024, 05:12
A ja myślę, że z naszym wójtem gmina się rozwija w takim tempie, że sąsiedzi nam zazdroszczą. Gratulujemy zwycięstwa wójtowi i jego radnym.
Sara08.04.2024, 22:46
Rafał chciałbym z Tobą zjechać 7.500 metrów pod ziemię poczuć to ciepło
Anna08.04.2024, 18:21
A ja się cieszę z wyników. Przeciwnik wogole do mnie nie przemawiał. W jego ulotce było tylko ocenianie obecnego wójta. Żebyś chłopie zrobił chociaż dla tej gminy 20% tyle co zrobił obecny wójta...to możesz oceniać czyjaś pracę.
Ewa08.04.2024, 15:42
xyz Ja tez nie mogę już o tym słuchać, ale nie zmienia to faktu, ze w tych konkretnych wyborach nie miałam totalnie motywacji by na kogokolwiek głosować. Każdy z tych kandydatów był totalnie nijaki - zero kampanii w internecie (ja jestem stosunkowo nowym mieszkańcem tej gminy i nie znam wszystkich osobiście), zero jakiś akcji promujących ich programy czy pomysły. Większa cześć radnych to są osoby, które już kandydują którąś kadencje i jakoś nic nie słychać o ich sukcesach, ich pomysłach czy realizacjach. W opisach jakie znalazłam pojawią się informacja o ich statusie rodzinnym (żona, ojciec - dla mnie mało istotne kwestia przy wyborze itd) plus bardzo ogólne punkty co chcą zrealizować (u każdego prawie to samo?drogi, chodniki, szkoły itd?od lat to samo).
Swój08.04.2024, 15:27
No to przywrócenie linii MZK przepadło, bo Wójt Szkaradziński ma inne priorytety!
Zielony sikorek08.04.2024, 15:11
Frekwencja niska bo gmina dobrze działa i nie ma motywacji iść na wybory. Gdyby było źle to byłby szturm na lokale.

Brawo dla Wójta bo Szaflary to wzór do naśladowania dla innych gmin!
xyz08.04.2024, 13:51
Do Ewy:
no nie przekonuje mnie to wyjaśnienie. Przecież w tak małej gminie ludzie się znają, wiedzą jaki kto jest: czy leń, czy pracowity, czy tylko "pod siebie", czy może myśli o dobru wspólnym, czy rozsądny (albo wie, albo doczyta, dowie się jak jakiś pomysł wypalił bądź nie w innych gminach) i ma swoje zdanie czy spolegliwy, sterowalny itp..
Ja już nie mogę słuchać o tym, że nie ma na kogo głosować. Zawsze się ktoś znajdzie. Nie zawsze musi to być ktoś "nowy", z odjechanymi pomysłami. To nie Tik Tok czy inna youtuberka :).
Reasumując: wg mnie niechodzenie na wybory oznacza niechęć do przyjęcia odpowiedzialności za miejsce, w którym się mieszka i brak lokalnego patriotyzmu.
eho08.04.2024, 13:23
Maniek - o szo chozi? Nie umiesz czytać? Ja właśnie się cieszę że wójt Szkaradziński wygrał i lubię jak światła na noc są wyłączane, bo roślinki bardziej odporne.
Ewa08.04.2024, 12:13
@xyz, może dlatego, ze nie za bardzo było kogo wybierać. Zarówno kandydaci na wójta jak i radnych nie specjalnie się od siebie różnią. Wszyscy radni prawie identyczne programy, zero innowacyjności, kreatywności czy chociażby odwagi w za proponowaniu czegoś nowego. Jak co wybory: drogi, remonty w szkołach (sale gimnastyczne) itd. U każdego prawie to samo w ?programie?.Jakby tylko to było potrzebne. Szkaradzinski przy pierwszej kadencji był właśnie taką ?obietnicą? czegoś nowego. W tych wyborach tego nie było. Nie tyczy się to tylko kandydatów na wójtów, ale głównie radnych?
maniek08.04.2024, 11:58
eho :) To nie chodź po nocach tylko śpij, jak Bóg przykazał, a rano do roboty!
eho08.04.2024, 10:50
No i super. No i niech dalej działa. I niech dalej wyłącza światła na noc - przyroda też potrzebuje odetchnąć - nawet o tym nie wiedział kontrkandydat.
xyz08.04.2024, 10:14
A dlaczego w gminie Szaflary tak żenująco niska frekwencja?
Nie jestem w stanie pojąć dlaczego ludzie mają gdzieś co się dzieje, kto rządzi w ich najbliższym otoczeniu :(
maniek08.04.2024, 10:02
I super:)
Saflarzon08.04.2024, 09:43
[*] Szaflary
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl