12.04.2024, 15:14 | czytano: 2602

W Zakopanem wybudują pełnowymiarowe boisko piłkarskie (zdjęcia)

fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Wybrane zostały trzy lokalizacje, w których może powstać stadion piłkarski pod Tatrami. Swoje wsparcie w realizacji inwestycji zapewnili przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.
W Zakopanem na boisku przy TTA władze Zakopanego spotkały się z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej, aby wspólnie omówić budowę nowoczesnego, pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej. Obecnie przebudowywane boisko przy ul. Orkana nie będzie miało odpowiednich wymiarów ze względu na część lekkoatletyczną.
- Zakopane to nie tylko narty, to także piłka nożna. Bardzo dużo dzieci trenuję tą dyscyplinę sportu. KS Zakopane, to największy klub sportowy działający na terenie naszego miasta zajmujący się piłką nożną. Dzisiaj zwróciliśmy uwagę na ich problemy. Spotykamy się z dwoma prezesami Polskiego Związku Piłki Nożnej, żeby porozmawiać o tym co możemy dla KS Zakopane zaoferować. Prócz drobnych rzeczy jak wyjazdy na mecze reprezentacji Polski, czy kupno piłek, a także szkolenie trenerów, rozmawialiśmy o bardzo poważnej sprawie jaką jest pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną. To boisko musi być wybudowane w naszym mieście i będziemy nad tym pracować - zapewnia Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zadeklarowali wsparcie zarówno na etapie projektowym, jak i w pozyskiwaniu środków finansowych na realizację inwestycji. - Są specjalne programy i nie zachodzi tu o jakieś załatwianie pieniędzy, a są programy ministerstwa, z których można skorzystać, tylko trzeba wiedzieć w jaki sposób - mówił Ryszard Kołtun, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej - W małopolskim związku mamy osoby, które pomagają na etapie projektowania obiektów sportowych. Jest to bardzo istotne, bo często się zdarza, że powstaje obiekt, który ma takie wymiary, że nie da się na nim rozgrywać meczów piłkarskich - dodaje.

KS Zakopane, to najliczniejszy klub sportowy skupiający miłośników piłki nożnej w Zakopanem. - Mamy 215 zawodników w grupach młodzieżowych i 40-tu w seniorach. Jesteśmy bardzo liczną grupą, która powinna być słyszana w mieście. Nie lubię jak się mówi, że Zakopane to stolica jedynie sportów zimowych, też chcemy być zauważalni jako piłka - zaznacza Łukasz Piekarczyk prezes KS Zakopane. - W obecnej chwili nie ma pełnowymiarowego boiska sportowego miejskiego, żeby starsi zawodnicy mogli trenować w odpowiednich warunkach - dodaje prezes zaznaczając, że z większością spraw smi są w stanie sobie poradzić dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci i działaczy. Jednak stadionu i infrastruktury nie są w stanie sami zorganizować.

Jako znak, że PZPN zauważył Zakopane o jego potrzeby piłkarskie Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej i członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej wręczył Agnieszce Nowak-Gąsienicy, wiceburmistrz Zakopanego piłkę z autografem Cezarego Kuleszy, prezesa PZPN.

e/s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Zadbana trzydziestka14.04.2024, 23:55
Agnieszka jak nastolatka
Yayco14.04.2024, 11:48
Gdzie te trzy miejsca ? Gdzie choćby jedno z nich ? Gdzie samorząd ma taką własność w którą mógłby inwestować środki własne i pozyskane GDZIE ?
Zbyszek13.04.2024, 12:49
Zawsze lepiej to coś popitolić we własnym gronie niż w bezpośrednich rozmowach z mieszkańcami narażać się na trudne i niewygodne pytania.
Zadbany Zetor13.04.2024, 08:20
Agnieszka coś bardzo szczupła na tej dijecie
Zagadka12.04.2024, 21:36
Zróbcie lotnisko
maccorso12.04.2024, 19:55
Piłka z autografem Cezarego Kuleszy, wow. Zabił bym się za taką.
Miłośnik sportu12.04.2024, 17:43
Na Cosie są dwa boiska piłkarskie, a to aż za dużo dla piłkarzy grających w 8 klasie rozgrywek. Natomiast zawodnicy w sportach zimowych od wielu, wielu lat zdobywają najwyższe laury na arenach światowych, więc trochę skromności, a przede wszystkim zdrowego rozsądku kopacze.
Miecio12.04.2024, 16:20
To wybudują?? Czy dopiero planują?? Czy myślą wpierw skąd pieniądze pozyskać?? Zostanie na tej piłce od Czarka.... Czy Oni mają nas za idiotów?? Kołtun, jakiś Kopczewski.... załatwią tak pieniądze jak na swoją bazę.... Ten tekst pokazuje jakie są obecne władze Zakopanego:
"Obecnie przebudowywane boisko przy ul. Orkana nie będzie miało odpowiednich wymiarów ze względu na część lekkoatletyczną" - to już dyskwalifikuje Jasia Gluca i jego giermków.... Bieżnia jest przy COSie....to po co druga?? Tak się wydaje nie swoją kasę.
Ceper z Cyrhli12.04.2024, 16:14
Zróbcie pełnowymiarowy stadion do piłki nożnej z trybunami na Równi Krupowej, to będzie świetne miejsce również na Sylwestra Marzeń - sądzę, że na to czekają z niecierpliwością wszystkie pnioki i krzoki z Zakopanego i okolic. Czekamy !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl