17.04.2024, 09:41 | czytano: 3206

Otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej w Nowym Targu

Fot. UMWM
W Nowym Targu powstały nowe miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami - to wszystko dzięki umowie zawartej między Województwem Małopolskim a firmą Od_Nowa Non Profit sp. z o.o. Zakład rozpoczął działalność gospodarczą, wytwórczą, usługową i obsługowo-rehabilitacyjną od marca - po przyznaniu przez Wojewodę Małopolskiego statusu zakładu aktywności zawodowej.
Docelowo zatrudnienie w zakładzie znajdzie 35 osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i w stopniu umiarkowanym, u których orzeczono autyzm, upośledzenie umysłowe lub chorobę psychiczną.
Osoby z niepełnosprawnościami zatrudnione w pierwszym zakładzie aktywności zawodowej w Powiecie Nowotarskim nie tylko znalazły pracę, ale również zostały objęte dostosowanym do ich potrzeb programem rehabilitacji zawodowej i społecznej. Tak wielowątkowe działania, pozwolą nie tylko na naukę zawodu i pracę, ale również na zatrudnienia na wolnym rynku, dając szansę na samodzielne, aktywne życie zawodowe i społeczne.

Województwo Małopolskie na działanie zakładu w Nowym Targu przekazało blisko 1,3 mln zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które znajdują się w dyspozycji Województwa Małopolskiego oraz prawie 120 tys. zł ze środków budżetu województwa.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Jasiek17.04.2024, 13:17
A gdzie w Nowym Targu znajduje się ten zakład? Chyba że to tajemnica i nie wolno zdradzić jego lokalizacji.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl