27.04.2024, 11:05 | czytano: 1030

Narty na Kasprowym Wierchu do 5 maja. Czy pogoda na to pozwoli? (zdjęcia)

fot. Marcin Szkodziński
W nocy mróz, a w dzień słońce i kilkanaście stopni Celsjusza. Tak mają wyglądać nadchodzące dni. Czy śnieg w Dolinie Gąsienicowej na trasie utrzyma się do 5 maja?
Na Kasprowym Wierchu termometry wskazywały minus pięć st. C. Trasa narciarska była przygotowana przez ratraki i na całości był świeży “sztruks”. - Jeździ się wspaniale. Idealne warunki, a patrząc w kalendarz, że to już prawie maj, to nie chce się wierzyć. Rano było trochę twardo, a jak słońce zaświeciło, to zrobiło się miękko - mówi Tomasz, który od rana szusował z Kasprowego Wierchu do Doliny Gąsienicowej.
Kasprowy Wierch, to ostatnie miejsce w Polsce, gdzie można jeszcze pojeździć na nartach i snowboardzie. Polskie Koleje Linowe, do których należy kolej na Kasprowy Wierch i wyciągi w Kotłach Goryczkowym i Gąsienicowym chcą utrzymać trasę do 5 maja. Obecnie na trasie warstwa śniegu wynosi 5 - 90 cm.

Synoptycy w nadchodzących dniach zapowiadają duże ocieplenie i więcej słońca. To negatywnie wpłynie na ilość śniegu na trasie narciarskiej.

e/s
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl