15.05.2024, 11:48 | czytano: 3243

Rusza ważna inwestycja. Droga w Czarnej Górze do długo oczekiwanego remontu

Realizacją inwestycji zajmie się firma Firma Handlowo Usługowa "Kal-Trans" Spółka Jawna Kalata. Fot. UG Bukowina Tatrzańska
Wójt gminy Bukowina Tatrzańska podpisał umowę na przebudowę ulicy Nadwodniej w Czarnej Górze. To niezwykle ważna inwestycja, bo ulica ta stanowi fragment między powiatowej drogi łączącej powiatu nowotarski i tatrzański. Dodajmy, że najgorszej w regionie.
Droga Trybsz - Czarna Góra należy do najgorszych w całym regionie. Dziurawa jak ser szwajcarski, łatana setki razy, wąska, z załamującymi się poboczami. Odcinek rozpoczynający się w Trybszu mieszkańcy nazwali "drogą hańby" i w zeszłym roku zawiesili obok niej baner krytykujące władze gminy.


To się jednak zmienia. W zeszłym roku gmina Łapsze Niżne rozstrzygnęła przetarg na przebudowę początkowego odcinka drogi - ulicy Św. Anny w Trybszu o długości ok. 2 km. Z powodu trudności w pozyskaniu wykonawców, gmina dała firmie, która wygrała przetarg, 2,5 roku czasu na wykonanie inwestycji. Minął rok od podpisania umowy, ale prace wciąż się nie rozpoczęły.

- Czekamy na ostatnie pozwolenie wodnoprawne. Jeśli nic się nie skomplikuje, to jest szansa, że w czerwcu ruszą roboty - mówi w rozmowie z Podhale24.pl wójt Jakub Jamróz.

Z kolei Urząd Gminy w Bukowinie Tatrzańskiej przekazał, że w ostatnich dniach podpisał umowę na przebudowę drogi z Trybsza do Czarnej Góry na końcowym jej odcinku. Ulica Nadwodnia w Czarnej Górze zostanie wyremontowana na całym odcinku od drogi krajowej, dolną częścią wsi, aż do drogi prowadzącej na Sołtystwo. Inwestycja obejmuje też m.in. rozbiórkę budynku mieszkalnego jednorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Nadwodnia 38. Koszt prac wyniesie 7,7 mln zł. Realizacją inwestycji zajmie się firma Firma Handlowo Usługowa "Kal-Trans" Spółka Jawna Kalata.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Wawawa16.05.2024, 18:40
Droga Trybsz-Czarna Góra masakra a Wojt Jakub Jamroz jak zawsze mówi co innego robi co innego, żadna nowość. Pięknie było tylko przed wyborami a po już są problemy z remontem. A porządek wzdłuż tej drogi też należy do Gminy Lapsze Nizne ale niestety też olewka że strony Gminy.
Co ma piernik do wiatraka?16.05.2024, 17:24
Nie rozumiem ulica Św.Trójcy należy do Trybsza gmina Łapsze Niżne a Czarna Góra Zagóra graniczy z Trybszem .Granicą jest tak zwana droga na Zadnie Bereki która prowadzi na boisko sportowe, droga która prowadzi na Litwinkę, zaś ulica Nadwodnia znajduje się w Czarnej Górze ale od strony Jurgowa.Cała Czarna Góra należy do gminy Bukowina Tatrzańska. Podsumowując jak to Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska podpisał umowę na przebudowę drogi z Trybsza do Czarnej Góry? Wnioskuję że każdy ma swoją inwestycje i nie ma co łączyć tych dwóch spraw ,wrzucać do jednego worka dwie gminy ,dwóch wójtów i dwie ulice bardzo oddalone od siebie.
Major16.05.2024, 13:47
Gminny plac koło kwiaciarni w Białce !!!!! Zadamy jego zagospodarowania !!!!! N
Mieszkaniec15.05.2024, 21:13
Droga z Trybsza do Czarnej Góry ma nazwę ulicy Św.Trójcy a nie Św.Anny
życie15.05.2024, 17:35
Trybsz- Czarna Góra, najwyższa pora na remont.
piekorz15.05.2024, 16:33
Ciekawe czy pomyśleli o ścieżce rowerowej wzdłuż drogi
Biwlczanka15.05.2024, 14:39
A co z Białka Tatrzańska i wyprowadzeniem jej z zapaść !!!! Turyści są szokowani, że takie wieś turystyczna tkwi w takim PRLu !!! Co z gminnym placykiem przy kościele ???!?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl