Minister Nauki przyznał stypendia 228 wybitnym młodym naukowcom, w tym 32 doktorantom, reprezentującym 53 dyscypliny naukowe i artystyczne. Laureaci konkursu będą przez 3 lata otrzymywali stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie. W tym gronie jest Mariusz Wcisło - nota bene - radny Rady Miasta.
Wnioskodawcą był Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, który opisał jego dorobek z ekonomii i publikacje, których był autorem lub współautorem. - Chyba jestem pierwszym nowotarżaninem, który otrzymał to stypendium. Zgłosiłem pięć publikacji w czasopismach naukowych, punktowanych. Oprócz tego jeszcze była nagroda ITR w kategorii sprawa roku - komentuje Mariusz Wcisło.International Tax Review to międzynarodowy przewodnik zajmujący się analizą informacji na temat polityki podatkowej, doradztwa podatkowego, podatek od osób prawnych, pośrednie, w szczególności VAT, czy podatek od sprzedaży.
Co się tyczy jego artykułów - w Biuletynie Instytutu Studiów Podatkowych ukazał się artykuł naukowy "Moment poniesienia kosztów inwestycji w Polskiej Strefie Inwestycji". Instytut Studiów Podatkowych opublikował tekst "Polski Ład i jego wpływ na zasady aplikowania oraz korzystania ze zwolnienia podatkowego w związku z realizacją nowej inwestycji na podstawie decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji". Inne publikacje to "Implikacje ekonomiczno-prawne zmiany przepisów rozporządzenia o Polskiej Strefie Inwestycji od 2023 r.", czy "Zmienione wytyczne UE w sprawie regionalnej pomocy państwa na lata 2022-2027 i ich wpływ na zasady korzystania ze zwolnienia podatkowego w związku z realizacją nowej inwestycji na podstawie decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji".
W tym roku w dziedzinie nauk społecznych - ekonomia i finanse - przyznano 6 stypendiów. Mariusz Wcisło jest jedynym doktorantem.
s/