18.08.2019, 18:00 | czytano: 773

V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki

Sołtys, Rada Sołecka Wsi Rogoźnik oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik przy udziale Stadniny Koni „Dworna" w Rogoźniku, sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Stare Bystre organizuje po raz kolejny „V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki"

Impreza ta odbywać się będzie przez dwa weekendy sierpnia: 11 i 18 sierpnia.

W niedziele 11 sierpnia o godz.12 na terenie Stadniny Koni „Dworna” w Rogoźniku rozpoczną się XIII już z kolei Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. Dzień ten będzie na pewno świętem wszystkich miłośników i sympatyków koni.
Odbędą się cztery konkursy w skokach przez przeszkody :
Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 50 cm o puchar Stadniny Koni „Dworna”.
Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 70 cm o puchar Sołtysa Wsi Rogoźnik.
Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 80 cm o puchar rodziny Tischnerów.
Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 100 cm o puchar Wójta Gminy Nowy Targ. 

Godz. 18.00 – Występ zespołu góralskiego „ŚLEBODNI” z Gronia – Leśnicy. Przedstawią Komedię pt. ”Jędrzej Wierch i paragrafy" według scenariusza HOP CUP Joanny ŁAPKI I Agnieszki Giewont.

Godz. 19.00 - Losowanie główne loterii. Do wygrania KOŃ i inne atrakcje !!!
Godz. 20.00 - Zabawa taneczna.

W niedzielę 18 sierpnia o godz. 10.30 organizatorzy serdecznie zapraszają Rogoźmnicanów, Starobystrzanów oraz wszystkich miłych gości do Kościoła Parafialnego w Rogoźniku na Dożynkową Mszę Świętą podczas której podziękują Panu Bogu za zebrane w tym roku plony. Wyrazem tego podziękowania będą złożone na ołtarzu wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców Rogoźnika i Starego Bystrego. Delegacje z wieńcami przyjadą do kościoła z góralską muzyką w przystrojonych dorożkach konnych.
 Dożynki to święto radości i dumy z efektów naszej pracy i podejmowanych stale wysiłków które mają zapewnić dla nas codzienny chleb na stole. Czasy się zmieniają, coraz mniej wśród nas rolników, ale wszyscy trudzimy się by w inny sposób zapewnić dostatek w naszych domach.


Góralską oprawę muzyczną Mszy Świętej dożynkowej przygotuje w tym roku kapela „Jawor" z Rogoźnika wraz ze Związkiem Podhalan oddział Stare Bystre.

Po Mszy Świętej wszyscy udamy się na pobliski stadion sportowy gdzie odbędzie się dalsza część programu a mianowicie:

o godz.12.00 - sołtys powita wszystkich przybyłych gości.
o godz.12.45 - rozpocznie się ligowy mecz piłki nożnej z udziałem drużyna „SKAŁKA” Rogoźnik / Stare Bystre.
o godz.14.30 - w rytmach indiańskiej muzyki wystąpi zespół „ AHAJU FUSION BOLIWIA „ z Boliwi.
o godz.16.00 - wystąpi zespół regionalny „GÓRALSKA BRAĆ „ z Łopusznej.
o godz.17.00 - wystąpi zespół regionalny „ TURNIE ” ze Starego Bystrego.
o godz.18.00 - wystąpi GWIAZDA WIECZORU - zespół „MILANO”.
Zespół „ MILANO „ to jeden z czołowych przedstawicieli nurtu polskiej muzyki tanecznej. Formacja „Milano” słynie z największych hitów takich jak : „Bara, Bara", „Baśka ,Barbara” , „Jasnowłosa” , „O Tobie Kochana" i wiele innych. Wideoklipy cieszą się dużą popularnością w stacjach telewizyjnych takich jak POLO TV i Polsat oraz na stacjach radiowych gdzie często są w notowaniach List Przebojów.

Przygotowano również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. 
Nie zabraknie dmuchanych zamków, trampolin oraz stoiska z zabawkami.

Przez cały czas trwania imprezy trwać będzie loteria z której dochód w całości zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik. 
Nagrodą główną w loterii fantowej 11 sierpnia będzie tradycyjnie jak co roku prawdziwy koń ufundowany przez właściciela stadniny Koni „Dworna” Jasia Bobka, natomiast 18 sierpnia główną nagrodą będzie tucznik czyli inaczej świnia ufundowana przez firmę „Biela”. Podczas całej imprezy nie zabraknie grilla, tradycyjnego góralskiego jedzenia, do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet.

Pod wieczór zrobi się bardzo rozrywkowo i tanecznie, a to za sprawą zespołu „Góral Power” oraz „ DJ STACHU”. Publiczność dostanie bardzo dużą porcję ulubionej muzyki, więc będziemy się wybornie wspólnie bawić . Zabawa pod gwiazdami rozpocznie się o godz.20.00 i potrwa do późnych godzin nocnych.

O godz.21.30 przepiękny pokaz fajerwerków rozświetli rogoźnickie niebo.


Patronat honorowy V Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki objęli: Pan Witold Kozłowski – Marszałek województwa małopolskiego , Pan Krzysztof Faber – Starosta nowotarski oraz Pan Jan Smarduch – Wójt Gminy Nowy Targ.

Bardzo serdecznie zapraszają do Rogoźnika: 

Sołtys Wsi Rogoźnik - Kazimierz Zubek
Sołtys Starego Bystrego – Sławomir Czerwiński
Wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rogoźnik – Danuta Hajnos
Właściciel Stadniny Koni „Dworna” – Jan BobekZobacz pełną wersję podhale24.pl