27.02.2015, 22:20 | czytano: 2349

Rozpoczął się Kager Terenowiec Super Rally Snow (zdjęcia)

zdj. Alicja Gąsior
CZARNY DUNAJEC. W Czarnym Dunajcu pojawiły się już ekipy biorące udział rajdzie - Kager Terenowiec Super Rally Snow. Rajd motocykli, quadów, samochodów terenowych i ciężarowych przeprowadzony zostanie drogami gminnymi z Czarnego Dunajca przez Podczerwone, Koniówkę do Chochołowa.
Bazą zlotu Super Rally jest teren parkingu koło Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu.
Program:
Sobota 28.02.2015
7.00 - 8.00 - godziny otwarcia biura rajdu
8.30 - odprawa zawodników
9.00 - start pierwszej załogi z bazy rajdu
18.30 - prezentacja projektu Super Rally - spotkanie w gronie Zawodników, Sponsorów, Organizatorów, Mediów. Miejsce spotkania: baza rajdu
20.00 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i ciupag zwycięzcom
21.30 - Restauracja Galica zaprasza zawodników na wieczór z kapelą cygańską.

Bazą rajdu będzie Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu przy ul. J. Piłsudskiego 2.

Park maszyn zlokalizowany będzie na parkingu przy Urzędzie Gminy i Centrum Promocji i Kultury w Czarnym Dunajcu - ul. J. Piłsudskiego 2. W związku z tym parking będzie zamknięty dla ruchu od godziny 14:00 dnia 27 lutego 2015 do dnia 28 lutego 2015 r godzina 18:00.

Trasa:
Czarny Dunajec: Wyjazd spod remizy OSP Czarny Dunajec na miejsce startu- od szkoły-droga Brzyzkowa - skrajem Cikówki-Droga do Torfowni,
Podczerwone: Droga Cachrówka - Pod Strażnicę,
Koniówka: Wzdłuż nasypu kolejowego,
Chochołów: Droga Borowa- Do Mostu Borowego,

Na drogach gminnych terenowych, na których ruch będzie czasowo wstrzymany, pojawią się specjalne oznaczenia i taśmy ostrzegawcze. Nad bezpieczeństwem tych odcinków będą czuwać organizatorzy i strażacy z jednostek OSP Czarny Dunajec, Podczerwone, Koniówka i Chochołów.
Organizatorem rajdu jest firma Super Rally, a współorganizatorem gmina Czarny Dunajec, jednostki OSP Czarny Dunajec, Podczerwone, Koniówka i Chochołów oraz Termy Chochołowskie.

Szczegóły na stronie www.super-rally.eu

opr.s/ zdj. Alicja Gąsior
komentarze
DJ Bobowniok28.02.2015, 19:50
Cytuje"droga na rynku byla jakby to powiedziec wlaczala sie do rajdu wiec nie musieli oni miec rejestracji itp" co to nam tu próbujesz wmówić?Droga publiczna po której odbywa się ruch jest wyłączona z przepisów Kodeksu Drogowego?Może daj sobie na wstrzymanie a nie opowiadaj bajek.
Uczestnik28.02.2015, 18:20
Rajd odbywal sie juz od placu przy OSP w Czarnym Dunajcu i droga na rynku byla jakby to powiedziec wlaczala sie do rajdu wiec nie musieli oni miec rejestracji itp. A co do ubezpieczenia to kazdy pojazd startujacy w rajdzie musi miec ubezpieczenie :)
mieciomyk28.02.2015, 16:41
każdy uczestnik ruchu publicznego powinien posiadać prawdopodobnie tablice rejestracyjne oraz ubezpieczenie. Ciekawe czy krosy bez świateł oraz kierunkowskazów są dopuszczone do ruchu?
jw28.02.2015, 15:14
do mieciomyk

rzuć sobie okiem na regulamin uczestnictwa w rajdzie to wiele Ci wyjaśni co muszą mieć żeby wystąpić w takim rajdzie - wtedy się wypowiadaj ;))
mieciomyk28.02.2015, 11:11
Gdzie jest policja, gdzie zabezpieczenie drogi?. Quady i motocykle jeżdżą tam i z powrotem po drodze bez tablic rejestracyjnych oraz kasków na głowach, a wczoraj wieczorem bez świateł i jakichkolwiek odblasków!
Ciekawe czy którykolwiek z tych pojazdów ma ubezpieczenie drogowe?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl