25.08.2015, 21:45 | czytano: 1864

W czołówce status quo

W Ochotnicy rozegrano siódmą i ósmą rundę mistrzostw Polski w trialu motocyklowym. Już tradycyjnie prym na trasach wiedli motocykliści zrzeszeni w AMK Gorce Nowy Targ.
W najmocniejsze grupie - status quo. Kolejne dwa zwycięstwa odniósł nowotarżanin Gabriel Marcinów, jeżdżący aktualnie w barwach Bytomia. W pierwszym dniu Gabryś złapał 7 punktów karnych, wszystkie na dziewiątej sekcji. Na pierwszej pętli - piątkę, na dwóch kolejnych zaliczył po jednej podpórce. Również bracia Michał i Jakub Łukaszczykowie (AMK Gorce) mieli trudności z tym odcinkiem. Michał na 19 punktów karnych z wyścigu, 12 złapał na tejże sekcji. Kuba 13 razy się podparł, na 24 punkty przywiezione z wyścigu.
Nazajutrz kolejność się nie zmieniła. Jeźdźcy jednak jechali zdecydowanie lepiej. Marcinów przywiózł z wyścigu 3 punkty, Michał o „oczko” więcej. Walka była więc bardzo zacięta między tymi motocyklistami. Michał był o włos, by pokonać mistrza kraju. Kuba nie włączył się do walki, złapał 24 punkty karne.

W grupie B wiecznie młody Rafał Luberda wygrywa jak chce. Nawet długi rozbrat ze sportem nie przeszkadza mu w odnoszeniu sukcesów. Młodsi nie mogą go nawet uszczypnąć. Po prostu jego przewaga nad rywalami jest miażdżąca. Trener AMK Gorce w pierwszym dniu miał 12 podpórek, w drugim jedną więcej. Drugi w klasyfikacji Tomasz Hajduk z krakowskiego Smoka złapał 33 i 28 punktów karnych. Świetny występ zaliczył młodzik –Jan Daniel Gąsienica, wychowanek Luberdy. Dwukrotnie meldował się na czwartej pozycji (60 i 38 pkt.). Na szóstej pozycji kolejny trialowiec z AMK – Daniel Nykaza – 72 i 55 pkt.

W grupie C w sobotę najlepszy wynik „wykręcił” Tomasz Siaśkiewicz (AMK Gorce) – 18 pkt. O dwa „oczka” był lepszy od Michała Pyzowskiego. Nazajutrz ten drugi był czwarty (24 pkt), a triumfator musiał zadowolić się piątą pozycją (25).

W Pucharze Polski Marek Pawlikowski (AMK Gorce) w sobotę był drugi, z jedną nogą. Lepszy od niego był Adam Styła, który pokonał trasę bezbłędnie. Trzecie miejsce dla kolejnego nowotarżanina Bartłomieja Zubka, który również zaliczył jedną podpórkę. W niedzielę Pawlikowski był trzeci, Krzysztof Guroś (AMK Gorce) – czwarty, a piąty Zubek. Wszyscy zaliczyli trzy nogi.
W Classic Trial dwa pierwsze miejsca w obu rundach przypadły zawodnikom Trial Ochotnica. Wygrał zawody Piotr Serek (4 i 5 pkt.) przed Franciszkiem Niewiadomym (5 i 17 pkt).

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl