05.04.2017, 14:25 | czytano: 2741

Sezon rajdowy otwarty, Biela piąty w swojej klasie

W miniony weekend w okolicach Wieliczki rozegrano rajd ku pamięci dwóch polskich kierowców rajdowych. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza - Rajd Platinum był jednocześnie otwarciem rajdowego sezonu.
Zgodnie z zapowiedziami na starcie pojawił się nasz podhalański kierowca Konrad Biela jadący Renault Clio.
Jestem zadowolony ze startu szczególnie, że po zimowej przerwie trzeba było sobie co nie co przypomnieć - mówi nam z uśmiechem. Nowe doświadczenia zostały zdobyte - szczególnie jeśli chodzi o rajdy a nie znane mi już wcześniej wyścigi. Tu każdy przejechany kilometr odcinków specjalnych to kolejne doświadczenia.Na pierwszym odcinku specjalnym zdarzyło się kilka błędów które kosztowały straty. Później doszły jeszcze awarie techniczne, i mimo że ekipa bardzo dobrze sobie radziła było ciężko. Ostatni odcinek przejechaliśmy w “saunie” ponieważ przed samym startem przestał działać wentylator i żeby nie zagotować silnika puściłem ogrzewanie na max - dodaje Biela.- Bardzo dziękuje chłopakom Mariuszowi Siaśkiewiczowi i Marcinowi Stopkce za dzielną walkę z awariami samochodu a także znajomym którzy liczbie dwunastu osób dzielnie na miejscu kibicowali i reklamowali sponsorów naszego teamu.


Już 12 maja Konrad Biela wybiera się na Pierwszy Wyścig Górski do Załóża - gdzie na jego fanów czekała będzie spora niespodzianka!


Więcej informacji na temat rajdu w dziale SPORT portalu MalopolskaOnline.pl

wo/ fot. w galerii Michał Adamowski, fot. w tekście Grzegorz Kozera
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl