09.07.2019, 09:53 | czytano: 4227

Bezpłatne przeglądy w Zakopanem

W najbliższy piątek 12 lipca do Zakopanego zawita ekipa ProfiAuto PitStop, która przeprowadzi akcję bezpłatnej kontroli stanu technicznego samochodów.
ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Zakopanem pojawi się z inicjatywy sklepu motoryzacyjnego Auto Moto Handel. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy Centrum Handlowym „Szymonek”, ul. Chyców Potok 26, w godzinach od 10 do 16.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

– Rozpoczęły się wakacje, czyli czas sprzyjający częstszym wyjazdom i rodzinnym wycieczkom. Bezpieczeństwo podczas jazdy autem jest najważniejsze i dlatego warto poznać stan techniczny swojego samochodu zanim wyruszymy w trasę. Najlepszą okazją do tego jest akcja PitStop, podczas której można to zrobić zupełnie za darmo. Chętnie odpowiemy na pytania kierowców i udzielimy im wskazówek, jakie elementy auta przed wyruszeniem na wakacje mogą skontrolować samodzielnie, a z jakimi powinni udać się do specjalisty. Zachęcamy kierowców do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas jazdy samochodem – mówi Maciej Rybka ze sklepu motoryzacyjnego Auto Moto Handel, należącego do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, sklep motoryzacyjny Auto Moto Handel, firmy ATE, Denso, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.


mat. prasowe
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl