10.11.2019, 08:31 | czytano: 5007

72 sprawdzone samochody w ramach kolejnej akcji IPA

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Polska Region Nowy Targ po raz kolejny zorganizowało akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Kierowcy z Podhala mieli możliwość bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swoich pojazdów.
Łącznie z bezpłatnej pomocy skorzystało 72 kierowców, którzy chcą po drogach jeździć spokojnie i bezpiecznie, a przede wszystkim sprawnym pojazdem. W tegorocznej akcji udział brały następujące stacje:
Stacja Kontroli Pojazdów ul. Zakopiańska 12 a 34-700 Rabka Zdrój
AutoExpert Stacja kontroli pojazdów ul. Lotników 3 34-400 Nowy Targ
AutoExpert Stacja kontroli pojazdów Ciche 42a 34-407 Ciche
MOTO SERVICE WORWA SP.J. ul. Szaflarska 156 w Nowym Targu
Auto Centrum BIELA os Za Torem 12, 34-471 Rogoźnik

Akcja Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region Nowy Targ cieszy się z roku na rok coraz większym uznaniem, Stwierdzone usterki w trakcie przeglądów zostały usunięte, natomiast w kilku przypadkach kierowcy powinni skorzystać z usług serwisów z powodu nadmierne zużytych elementów zawieszenia czy niskiego poziomu płynów eksploatacyjnych - podsumowuje organizator, Mateusz Kapołka. W trakcie akcji poddano kontroli w pojazdach podstawowe układy: zawieszenia, hamulcowe, chłodzenia, kierownicze, a także stan ogumienia, wycieraczek, napięcia w instalacji i ładowania, stanu oświetlenia, oraz oleju silnikowego. Diagności w trakcie kontroli pojazdu dokonywali korekty świateł, uzupełnili płyny, a także dokonywali korekty ciśnienia powietrza w kolach pojazdów.. Są to podstawowe czynności przy obsłudze pojazdów, jednak, na co dzień kierowcy często o tym zapominają, a poziom zużycia podzespołów w pojazdach ma olbrzymi wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. - dodaje, i zapowiada, że kolejna podobna akcja odbędzie się już wiosną 2020 roku.

oprac wo, mat. prasowe IPA Nowy Targ
Zobacz pełną wersję podhale24.pl