21.12.2020, 21:15 | czytano: 6400

Wolno, szybko, wolno, szybko (video)

Na temat obwodnicy Waksmundu i Ostrowska, która niebawem ma zostać oddana do użytku pisaliśmy ostatnio, dziś jednak dostaliśmy od naszego Czytelnika film, prezentujący ciąg znaków przed rondem, łączącym trasę z Ostrowska do Gronkowa z nową drogą.
Drogowcy na przestrzeni około 100 metrów zdołali ustawić tu cztery ograniczenia prędkości.
Zaczynamy od 60 km/h, by po chwili limit wzrósł do 70 km/h. Nie ma się jednak co rozpędzać bo za moment pojawia się kolejny znak - ograniczenie prędkości do 40 km/h a potem jeszcze jeden, pozwalający się rozpędzić do 50 km/h.Nasz Czytelnik zastanawia się nad sensem takiego oznaczenia, a i my podzielamy jego wątpliwości.

wo/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
puk, puk , puk w twój pusty łeb13.02.2021, 11:17
Po jakiego capa komuś taka obwodnica? Za takie pieniądze ogromne
turkuć podjadek27.12.2020, 00:06
Takie ograniczenia prędkości to tylko w Polsce. Dziwię się, że przejeżdżający policjanci nie reagują, tylko wlepiając mandat mówią: przepis to przepis. Podobnie był przed dojazdem do Dębna, za rondem ograniczenie w jedną stronę 40km/h a tam gdzie należy zachować bezpieczeństwo (przystanek i skrzyżowanie 70km/h.
Xyz23.12.2020, 12:37
Ja bym się również zajęła oświetleniem ronda lub odblaskami, ponieważ jadąc tam zaledwie dwa dni pod rząd widziałam dwa auta na środku ronda i jedno w rowie.

Ps. Jedno z nich miało rejestrację NTT, więc bez komentarzy o ceprach.
xxx22.12.2020, 13:10
ojoj no naprawdę większych problemów ludzie nie mają, połowa tych znaków jest znakami tymczasowymi których nie zdołali usunąć pozostałe znaki zostały wstawione na stałem a jak wczesniej pisałem tymczasowych jeszcze nie usunęli zapewne przed oficjalnym otwarciem tego kawałka drogi pozostaną tylko znaki stałe a tymczasowe zostaną usunięte. ale news jest ludzie mają czym się nakręcać w tych nudnych covidowych czasach...
Wojtek22.12.2020, 06:58
Na granicy N.Targu i Gronkowa jest witacz pozniej obok sortowni smieci .
maciek o.21.12.2020, 23:55
...przecież w tym mieście to normalka.. Proszę zwrócić uwagę jak były oznakowane objazdy gdy remontowano nawierzchnię w rynku. Zresztą nadal panuje tam bu...l . Np obecnie na wschodniej stronie tak mniej więcej w połowie od jakiegoś czasu widzimy znak informujący , że za 50 m obowiązuje zakaz ruchu!!!!!! kurna !!! gdzie ten zakaz skoro jechać można prosto w kierunku Kościuszki a także w lewo w kierunku UM. a jeżeli płotkami odgradza się fragmenty remontowanej nawierzchni to sorry ale zostają znaki poziome nie pozwalające na swobodne harce samochodowe i w tym przypadku należałoby uzupełnić oznakowanie o dodatkowe znaki pionowe będącymi jako nadrzędne w stosunku do poziomych. Codziennie przejeżdża tamtędy kilkanaście policyjnych radiowozów .....i co?? I NIC !! zero reakcji na błędne oznakowanie. Jakiś czas temu interweniowałem telefonicznie w UM i u naczelnika nowotarskiej drogówki w temacie właśnie złego oznakowanie. Pomogło jednorazowo. Ale ktoś chyba w mieście bierze za to pieniążki by było tak jak w książkach piszą. Czyż nie ??
takitam21.12.2020, 22:21
Ależ takie ustawienie znaków ma bardzo wielki sens - służy policji do łatwego wypełniania planów sprzedażow... ups. przepraszam, mandatowych, miało być.
szuser21.12.2020, 22:02
Tu nie ma wątpliwości tu jest kasa!!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl