18.12.2022, 10:17 | czytano: 6635

Dachowanie na zakopiance - zobacz film!

Kilka dni temu na zakopiance na odcinku z Myślenic do Krakowa, na wysokości Jawornika doszło do bardzo groźnego wypadku, z którego nagranie trafiło do internetu. Publikujemy je ku przestrodze.
Na filmie opublikowanym na kanale Stop Cham na YouTube zarejestrowanym przez jednego z kierowców widzimy jak na dwupasmowej drodze wyprzedza go Seat Leon. Auto porusza się ze znaczną prędkością i szybko dogania i wyprzedza kolejny samochód - Nissana Almerę poruszającego się prawym pasem. Manewr odbywa się na łuku drogi przy nie najlepszych warunkach - widać, że droga jest mokra. Zaraz po wyprzedzeniu Nissana kierowca Seata traci kontrolę nad swoim pojazdem - tyle koła "uciekają" na zewnętrzną stronę zakrętu i samochód błyskawicznie przecina prawy pas przed wyprzedzonym chwilkę wcześniej Nissanem i z całym impetem uderza w przydrożny rów. Siła uderzenia jest tak wielka, że pojazd odbija się i obraca w powietrzu przelatując kilkanaście metrów. Ląduje na kołach, ale wypadek wygląda na bardzo groźny.


Nie znamy niestety stanu osoby lub osób jadących Seatem, ale mamy nadzieje, że nie odnieśli poważnych obrażeń. Mamy też nadzieję, że kierowca, który nagrał zdarzenie zatrzymał się i udzielił poszkodowanym pierwszej pomocy, bo niestety wydaje się, że kierowca wyprzedzanego Nissana, mimo że musiał widzieć całą sytuację która rozgrywała się przed jego samochodem odjechał nie zatrzymując się.

Przypominamy, że nie udzielenie pomocy w takiej sytuacji ma swój paragraf w przepisach i zagrożone jest odpowiedzialnością karną.


wo/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
z tąd20.12.2022, 11:02
Nie dachował.W żargonie lotniczym wykonał nieakcentowaną beczkę.Mam nadzieje że ten ,,lot,, skończył się dla kierowcy(pasażerów) tylko na strachu i brudnej bieliźnie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl