05.06.2024, 06:26 | czytano: 1675

Po raz dwunasty spotkają się w Miętustwie

zdjęcie z IX Zjazdu motocyklowego w Miętustwie, fot, M. Adamowski
Już w najbliższą niedzielę 9 czerwca w Miętustwie odbędzie się Zjazd Motocyklowy organizowany przez grupę motocyklową Pasja i Wiara oraz parafię pw. NMP Królowej Polski. Będzie to już dwunasta edycja tej popularnej imprezy, na którą rokrocznie zjeżdżają się setki motocyklistów z regionu i całej Polski.
Jak co roku koło południa motocykliści spotkają się na parkingu przy kościele w Miętustwie by o godzinie 13-tej wziąć udział we wspólnej Mszy Świętej wraz z tradycyjnym poświęceniem motocykli.
Popołudnie upłynie zebranym na zabawie podczas pikniku. Organizatorzy zadbali, by nie zabrakło regionalnych akcentów, przysmaków góralskiej kuchni, występów artystycznych, a także konkursów z cennymi nagrodami. Imprezę uświetni również występ grupy Jedla.

Jak co roku uczestnicy będą mogli również wesprzeć cel charytatywny i tym razem wziąć udział w akcji Pomagamy Marysi „Pomóż zobaczyć więcej - Marysia Białońska”.

Marysia to 7-letnia dziewczynka z Bańskiej Niżnej, u której zdiagnozowano zwyrodnienie barwnikowe siatkówki typu 20. To ciężka choroba, która cały czas postępuje, prowadząc do całkowitej ślepoty. Ratunkiem, by zatrzymać chorobę jest podanie terapii genowej czyli leku o wartości 3 milionów, który w Polsce nie jest refundowany. Do osiągnięcia celu pozostało jeszcze około 500 tysięcy złotych.


Zjazd Motocyklowy w Miętustwie od samego początku, czyli od 2010 roku, cieszy się ogromną popularnością. Uczestnikami są motocykliści z całej Polski, którzy pokonują nawet kilkaset kilometrów, by wziąć udział w wydarzeniu. To dobra okazja, by spędzić na Podhalu kilka dni, delektując się krajobrazami i naturalnym pięknem regionu, a także podzielić się dobrocią serca. Zapraszamy 9 czerwca do Miętustwa - zachęcają organizatorzy.
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl