11.07.2013, 14:45 | czytano: 2088

Trzydniowe Poroniańskie Lato

Organizatorzy XXXIX Poroniańskiego Lata, które odbywać się będzie w dniach 20 – 22 lipca, przedstawili program tej trzydniowej imprezy, której patronuje Podhale24.pl.
SOBOTA - 20 LIPCA
Zbiórka na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie
16:30 Złożenie kwiatów na grobach:
śp. Jana Jędrola,
śp. Tadeusza Szostaka – Berdy,
śp. Stanisława Budza – Mroza,
śp. Tadeusza Orawca – Wyśniego,
śp. Władysława Trebuni-Tutki

Świetlica Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie
17:00 - Otwarcie wystawy „Świat koronki, rzeźby i malarstwa”
- Rozstrzygnięcie XII konkursu literackiego pt. „Śladami poetów podhalańskich”
- Promocja tomiku wierszy Marii Stoch „Zbacowanie”
20:00 Potańcówka

NIEDZIELA - 21 LIPCA

11:00 Msza Święta w oprawie góralskiej
13:00 Uroczyste otwarcie XXXIX Poroniańskiego Lata
Występ zespołu „MAŁOCICHOWIANIE” z Małego Cichego
14:30 Występ Zespołu Folklorystycznego „KURPIANKA” z Kadzidła
15:00 IX Igrzyska Sołeckie
15:30 Występ zespołu „ZBÓJNICEK” z Zębu
Wręczenie nagród w konkursie plastycznym na plakat „XXXIX Poroniańskiego Lata”
16:00 IX Igrzyska Sołeckie
17:00 IV Przegląd Instrumentów Pasterskich i Śpiewu im. Stanisława Budza – Mroza
18:00 Występ zespołu „CHLUDOWIANIE” z Gminy Suchy Las
18:30 Występ zespołu „BŁĘDOWICE” z Cieszyn Czeski
19:00 Pasowanie na prymistę
19:30 Występ zespołu artystyczny „MIX-ART” z Kłobucka
20:00 Koncert zespołu „ŚWARNI”
21:00 Koncert „ROYAL BAND”
Festyn – gra DJ Marek Wacławski
PONIEDZIAŁEK - 22 LIPCA

10:30 Zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji na placu GOK
11:00 Msza Święta Odpustowa w oprawie góralskiej
Korowód weselny ulicami Poronina
13:00 Koncert Orkiestry Dętej działającej przy GOK
13:30 Występ zespołu „BŁĘDOWICE” z Cieszyn Czeski
14:00 Fragment wesela góralskiego w wykonaniu wielopokoleniowego zespołu „Regle” z Poronina
Prezentacja Kiermaszu Twórców Ludowych
15:00 XIII Konkurs na „Najpiękniejszy warkocz” – prezentacja kandydatek
15:30 Występ zespołu artystyczny „MIX-ART” z Kłobucka
16:00 Konkurs na ”Honielnika”
16:30 Występ zespołu „MAŁE HARNASIE” z Suchego
17:00 Wręczenie nagród w konkursie na „Najpiękniejszy warkocz”
17:30 Występ zespołu „REGLE” im. Jana Jędrola z Poronina
18:00 IV Przegląd Instrumentów Pasterskich i Śpiewu im. Stanisława Budza – Mroza -
Krzysztof Trebunia – Tutka i Małe Trebunie-Tutki.
18.30 Występ Zespołu Folklorystycznego „KURPIANKA” z Kadzidła
19:00 Posiady w świetlicy w 155. rocznicę urodzin oraz 70. rocznicę śmierci Stanisława Budza – Mroza –Prowadzenie – Krzysztof Trebunia-Tutka
Występ zespołu „CHLUDOWIANIE” z Gminy Suchy Las
20:00 Koncert Hani Malaciny – Karpiel – promocja solowej płyty „Posłuchaj mnie ….Tutaj”
Festyn – gra DJ Marek Wacławski

oprac. r/
komentarze
asesorio21.07.2013, 19:10
e to bedą te łukaszczyki ze strojami> komornika trza tam wysłać
Zobacz pełną wersję podhale24.pl