19.06.2014, 23:07 | czytano: 1097

XIX Letnie Warsztaty Muzyczne

W dniach od 29 czerwca do 6 lipca r. oraz od 6 do 14 lipca w dwóch turach, w Muzycznej Owczarni w Jaworkach – Szczawnicy odbędą się XIX Letnie Warsztaty Muzyczne.
Zajęcia odbywać się będą w klasach gitary, basu, perkusji, instrumentów klawiszowych, wokalu, a także zajęć nagrań studyjnych i klasie zespołów muzycznych.
- Tegoroczne Warsztaty poprowadzą tak znamienici instrumentaliści i wokaliści jak: Andrzej Nowak, Krzysztof Misiak, Jacek Królik, Leszek Cichoński, Bartek Papierz, pARTyzant i Rafał Panek w klasie gitarowej. W klasie basu zajęcia poprowadzą Wojtek Pilichowski, zarazem szef muzyczny Warsztatów, Bartek Królik, Mietek Jurecki oraz Adrian Maruszczyk. W klasie Perkusji Warsztaty poprowadzą Tomek Łosowski, Artur Malik i Tomek Machański. Zajęcia w klasie instrumentów klawiszowych poprowadzą Kamil Barański i Tomek Świerk, natomiast w klasie wokalu zajęcia odbywać się będą pod kierunkiem Kuby Badacha, Sebastiana Riedla, Justyny Motylskiej i Marcina Jajkiewicza. Warsztaty studyjne poprowadzi Wojtek Olszak.

Także w ramach Warsztatów odbywać się będą spotkania z Wojciechem Wytrążkiem, specjalistą od fotografii imprez koncertowych i wydawnictw związanych z koncertami najwybitniejszych instrumentalistów i wokalistów Polski - mówi Piotr Lelito, odpowiedzialny za stronę organizacyjną warsztatów, zarazem specjalista od nagłośnienia i oświetlenia koncertów.

Należy dodać, że głównym wykładowcom Warsztatów pomagać będzie nie mniej silny zespół wykładowców pomocniczych w składzie: Tomek Machański – perkusja, Agnieszka Kural – bas,Adam Herbata Herbowski i Kacper Winiarek, w klasie gitarowej, oraz w klasie klawiszy Kamil Barański i Tomek Świerk.

- Podobnie, jak w latach ubiegłych Warsztaty odbywać się będą w grupach składających się z kilkunastu osób, mających zajęcia w turach do i popołudniowych, a w godzinach wieczornych odbywać się będą wspólne koncerty na scenach na ternie Jaworek i Szczawnicy , na które to koncerty zapraszamy nie tylko uczestników warsztatów, ale przede wszystkim turystów i mieszkańców regionu Pienin.
- Warsztaty Muzyczne są najlepszą okazją dla młodych muzyków i wokalistów, czy zespołów, aby zdobyć doświadczenie sceniczne pod okiem najznakomitszych instrumentalistów i wokalistów Polski, występujących na scenach krajowych i zagranicznych, posiadających zarazem wielki dar i chęć przekazywania młodym adeptom instrumentalistyki i wokalistyki – stwierdził Piotr Lelito.

Henryk Janusz Olkiewicz
Zobacz pełną wersję podhale24.pl