30.06.2014, 10:55 | czytano: 1185

Odpust Jaworczański

W niedzielę na terenie Areny Narciarskiej Jaworki – Homole odbył się Odpust Jaworczański, będący zarazem oficjalnym rozpoczęciem sezonu wakacyjno-turystycznego.
W ramach tej imprezy, której organizatorem było sołectwo Jaworki, ks. proboszcz Józef Włodarczyk, Parafia pw. Matki Boskiej Pośredniczki Łask, Arena Narciarska Jaworki – Homole, Stowarzyszenie na rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek i Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, odbyły występy zespołów regionalnych i muzycznych, pokazy ratownictwa górskiego oraz bardzo atrakcyjne i widowiskowe pokazy fechtunku, walk na koniach a także XVII wiecznych tańców dworskich w wykonaniu członków grupy historyczno - rekonstrukcyjnej (XVII wiek) Klubu Oręża Dawnego ,,Klinga’’.
Oczywiście w trakcie imprezy, prowadzonej przez Jerzego Pala, aktora, dyrektora tarnowskiego teatru, ale przede wszystkim mieszkańca Jaworek i prezesa Stowarzyszenia na rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek, odbyły również konkursy dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych. Była także loteria fantowa, w której każdy los był losem wygranym.
- Zarówno przychody z loterii fantowej, czy też uzyskane środki ze sprzedaży potraw regionalnych przeznaczamy na cele statutowe stowarzyszenia - powiedział Jerzy Pal.

Wszyscy, którzy przybyli na Odpust Jaworczański mogli znaleźć coś dla siebie, włącznie z ekstremalną jazdą na monsterrollerach - terenowych hulajnogach, czy wspaniałości kulinarne przygotowane przez gospodynie ze Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek.

- Nasza współpraca ze Stowarzyszeniem na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek jest już wieloletnia i dzięki tej współpracy możemy organizować właśnie tego typu imprezy jak dzisiejsza, podczas której przybyli turyści, jak i mieszkańcy miasta i gminy Szczawnica dobrze się wspólnie bawią, jednocześnie tego typu imprezy pozwalają nam organizatorom promować urokliwe miejsca Jaworek oraz ludzi z tymi miejscami związanymi - powiedział Lucjan Malinowski, współwłaściciel Areny Narciarskiej Jaworki - Homole.

Odpust rozpoczął się o godzinie14.00 i trwał do godzin wieczornych, przy pięknej słonecznej pogodzie.

Henryk Janusz Olkiewicz
komentarze
z jaworek01.07.2014, 09:24
Trzeba bylo ten festyn zrobic na rynku a nie tam wysoko ze z jaworek garsc ludzi byla ,no bo to jaworczanska impreza chyba byla prawda?
xxx30.06.2014, 13:22
zgadzam się, zdjęcia fatalne!!!
maniuś30.06.2014, 12:17
Robienie tak fatalnych zdjęć powinno być prawnie zakazane!!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl