14.07.2014, 14:12 | czytano: 1298

Finał XIX Letnich Warsztatów Muzycznych Muzyczna Owczarnia 2014 (zdjęcia)

Od 29 czerwca do 14 lipca w dwóch, tygodniowych turach w Muzycznej Owczarni, w Jaworkach odbyły się XIX Letnie Warsztaty Muzyczne, których finałem były dwa koncerty na scenie pod dolną kolejką PKL w Szczawnicy.
Zajęcia odbywały się w klasach gitary, basu, perkusji, instrumentów klawiszowych, wokalu, a także zajęć nagrań studyjnych i klasie zespołów muzycznych, a poprowadzili je znamienici instrumentaliści i wokaliści: Andrzej Nowak, Krzysztof Misiak, Jacek Królik, Leszek Cichoński, Bartek Papierz, pARTyzant i Rafał Panek w klasie gitarowej. W klasie basu zajęcia prowadzili Wojtek Pilichowski, zarazem szef muzyczny Warsztatów, Bartek Królik, Mietek Jurecki oraz Adrian Maruszczyk, w klasie Perkusji - Tomek Łosowski, Artur Malik i Tomek Machański. Natomiast w klasie instrumentów klawiszowych warsztaty prowadzili Kamil Barański i Tomek Świerk. Warsztaty wokalne prowadzili Kuba Badach, Sebastian Riedl, Justyna Motylska i Marcin Jajkiewicz.
Zajęcia każdorazowo kończyły się finałowymi koncertami, w których pierwsi występowali prowadzący warsztaty, aby następnie oddać miejsce na scenie pod kolejką młodym artystom.

- Warsztaty Muzyczne są najlepszą okazją dla młodych muzyków i wokalistów, czy zespołów, aby zdobywać doświadczenie sceniczne pod okiem najznakomitszych instrumentalistów i wokalistów Polski, występujących na scenach krajowych i zagranicznych, posiadających zarazem wielki dar i chęć przekazywania młodym adeptom instrumentalistyki i wokalistyki – stwierdził Piotr Lelito, główny organizator warsztatów, ale także, bądź przede wszystkim specjalista od nagłośnienia warsztatów i koncertów finałowych.

Koncert, jaki miał miejsce w minioną sobotę był fantastycznym występem młodych ludzi, którzy nie tylko zapragnęli przeżywać muzyczne przygody, ale mają ku temu ogromny talent, co podkreślał Wojciech Pilichowski przedstawiając poszczególnych wykonawców tego koncertu.

Organizacją finałowego koncertu zajął się Miejski Ośrodek Kultury, którego dyrektor Piotr Gąsienica powitał wszystkich przybyłych na koncert podkreślając ogromny wkład pracy zarówno prowadzących warsztaty, jak i Piotra Lelito, zarazem pracownika Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy, wieloletniego animatora Muzycznych Warsztatów w Jaworkach.
- Wielu z naszych młodych przyjaciół, przyjeżdżających na coroczne warsztaty, to stali ich bywalcy, ale to świadczy o tym, że warsztaty są miejscem nabierania coraz to nowych doświadczeń scenicznych przez ich uczestników i wiary w przekazywanie im scenicznej i instrumentalnej wiedzy przez prowadzących warsztaty – podkreślał Wojtek Pilichowski.
W trakcie obu finałowych koncertów wszyscy licznie zebrani słuchacze bawili się znakomicie, ale być może wpływ na to miały także stoiska z regionalną kuchnią oferowaną przez członkinie szczawnickiego Oddziału Związku Podhalan.

Tekst i zdj. Henryk Janusz Olkiewicz
Zobacz pełną wersję podhale24.pl