19.08.2014, 14:30 | czytano: 1716

Oby najmłodsi byli bezpieczni (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. W Parku Słotwińskim w odbyły się po raz kolejny wyścigi kolarskie pn. "Niech się kręci" dla dzieci z roczników 2001-2012.
Cykliczne zawody od kilku lat organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Krynicy-Zdroju, reprezentowany przez zastępcę dyr. pana Jarosława Golonkę przy współpracy z Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.
Podczas tej edycji zawodów, Straż Miejska w Krynicy-Zdroju podjęła inicjatywę, aby przeprowadzić z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, zarówno pieszo, jak i na rowerze. W ramach akcji "Odblaskowa Gmina" strażnicy miejscy insp. Mariusz Ruchała oraz st. str. Krzysztof Szymczyk zwrócili dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom uwagę na oznakowanie ubrania elementami odblaskowymi wszystkich osób korzystających z dróg po zmroku, zwłaszcza w terenie niezabudowanym informując, że od 31 sierpnia br. wszyscy piesi po zmroku i poza terenem zabudowanym maja obowiązek nosić elementy odblaskowe na ubraniu.

W zawodach tych wzięło udział 40 dzieci, którym strażnicy rozdali elementy odblaskowe na rękę, a zwycięzcy poszczególnych kategorii oprócz medali i dyplomów otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Kolej Gondolową Jaworzyna Krynicka.

mat. prasowy, opr.s/ zdj. organizatora
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl