08.09.2014, 10:01 | czytano: 1257

Oficjalne rozpoczęcie sezonu hokejowego 2014/2015

Sobotnie święto hokeja w Nowym Targu zaczęło się wymarszem do kościoła Św. Katarzyny - jak to ma miejsce każdego roku na rozpoczęcie sezonu. Przy pięknej pogodzie w orszaku pod wodzą Prezes Agaty Michalskiej i Moniki Hołowczak - członka Zarządu, w asyście 3 sztandarów maszerowały wszystkie pokolenia hokeistów i nadzieje Klubu.
We mszy celebrowanej przez ks. Pawła Łukaszkę, uczestniczyli sympatycy Klubu i hokeja z senatorem Stanisławem Hodorowiczem, burmistrzem Markiem Fryźlewiczem, przewodniczącym Rady Miasta i Radnymi.
Oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie sezonu hokejowego 2014/2015.

Kolejnym punktem programu była prezentacja wszystkich grup wiekowych MMKS Podhale z największą atrakcją, czyli grupą naborową pięknie prezentującą się na scenie zarówno wizualnie, jak i medialnie - świetnie radząc sobie nie tylko z kijem hokejowym ale również z mikrofonem!

Część artystyczno – sportową wypełnili przedstawiciele koszykarskiego Freestyl’u z pokazem kapitalnych wsadów oraz niezwykłym treningiem prowadzonym przez Kacpra „Kacpę” Lachowicza, asystenta Marcina Gortata. Jak zgodnie uznali obserwatorzy - świetna lekcja treningu i motywacji dla młodych i starszych. Pokaz ten mogliśmy zobaczyć dzięki zaangażowaniu i wsparciu Starostwa Powiatowego w Nowym Targu.

Pokaz swój zaprezentowali również, przedstawiciele klubu Hi Fitness z Nowego Targu, pod których „okiem” w wielu elementach przygotowywała się seniorska drużyna MMKS.

Podczas festynu uczniowie z nowotarskich szkół wzięli udział w rywalizacji sportowej o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ.
W dyscyplinie UNIHOKEJ, rywalizację stoczyło 6 drużyn – I miejsce wywalczyła drużyna HC Podhale, II miejsce zajęła drużyna Podhale I, III miejsce - drużyna występująca pod nazwą ANONIM.

W rozgrywkach PIŁKI NOŻNEJ - I miejsce wywalczyli zawodnicy ze SP nr 5, II miejsce przypadło w udziale SP nr 2, a III miejsce zajęła SP nr 11.

Wszystkim Zwycięzcom SERDECZNIE GRATULUJEMY i zapraszamy na kolejny Festyn za rok.
Niestety przedwcześnie zakończył się cały festyn hokejowy, gdyż zaraz po zakończaniu prezentacji zespołu centralnej ligi juniorów, a następnie pierwszej drużyny Podhala w efektownie prezentujących się koszulkach firmy JPA z Nowego Targu, nastąpiło wręcz oberwanie chmury, które rozpędziło zgromadzonych przed sceną kibiców i sympatyków hokeja.

Najbardziej wytrwali mieli jeszcze okazję wysłuchać koncertu zespołu BIAŁOPOTOCANIE, rozchodząc się jednak w strugach padającego deszczu.

Wszystkich obecnych i nieobecnych serdecznie zapraszamy do miejskiej hali lodowej w Nowym Targu na mecze w sezonie 2014/2015.

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje za wsparcie i pomoc w organizacji festynu Rodzicom naszych wychowanków, trenerom, Urzędowi Miasta Nowy Targ, MCSiR, ZGZiR, Starostwu Powiatowemu oraz firmom - Kompania Piwowarska, Coca Cola, Restauracja „U Śliwy”, zespołowi Białopotocanie i innym którzy przyczynili się do prawidłowego przebiegu imprezy.

MMKS Podhale Nowy Targ
komentarze
baciok@08.09.2014, 13:56
Pani Prezes Zietara do dymisji.
janek08.09.2014, 11:05
Wszystko pięknie tylko czemu ten oszołom Trener rzuca na koniec bidonami i kijami, psując tym samy m to święto.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl