09.09.2014, 10:54 | czytano: 1583

I Małopolski Integracyjny Plener Malarski

10 września w godz. 10.30 - 13.00 w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju odbędzie się I Małopolski Integracyjny Plener Malarski „Krajobraz bez granic”.
Wydarzenie jest częścią projektu Integracja w Powiecie Nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Starostwa Powiatowego w Nowym Targu.
Realizatorem imprezy plenerowej jest Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyk” w Nowym Targu z filią „Radość Życia” w Rabce-Zdroju. Uczestnikami pleneru będą osoby po kryzysach psychicznych, osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz przedstawiciele lokalnej społeczności, władz miasta i powiatu.

Głównym celem wydarzenia jest integracja tych środowisk, która przyczyni się do przełamywania barier i stereotypów w postrzeganiu tych, którzy... „więcej czują i inaczej rozumieją”.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na terenie rabczańskiego Amfiteatru będzie można poznać zwycięzców konkursu oraz pobawić się przy muzyce w wykonaniu zespołu COCOON BAND.

Natomiast w środę 17 września na lotnisku w Nowym Targu, na terenie "Rancho lot", odbędzie się Piknik Integracyjny Środowiskowych Domów Samopomocy "Krajobraz bez granic". Początek imprezy - godz. 10. Wydarzeniu patronuje portal Podhale24.pl.

oprac. r/ źródło: materiały prasowe
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl