09.09.2014, 20:58 | czytano: 2138

Staż Jiu Jitsu & Aikijujutsu (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej w Ostrowsku odbył się staż Jiu Jitsu & Aikijujutsu. Zajęcia, których organizatorem, a zarazem pomysłodawcą był sensei Sebastian Westrych, prowadzone były pod patronatem wójta Gminy Nowy Targ.
Nie byłoby tak wspaniałej imprezy gdyby nie przychylność Gminy Nowy Targ oraz dyrektor szkoły mgr. Anny Paździor. Na uroczystym otwarciu nie zabrakło sponsorów imprezy. Obecni byli: przedstawiciel gminy Nowy Targ mgr. Marcin Kolasa oraz przedstawicielka sklepu Gabciuszek na ul. Harcerskiej (Gabriela Czubernat). Ceremonie otwarcia imprezy prowadził osobiście Kojima Makoto Soke. Następnie wszystkich gości i uczestników przywitał zespół regionalny „Jaferniocek” z Ostrowska prezentując między innymi taniec zbójnicki.
Staż prowadzili Kojima Makoto Soke z Japonii oraz Johann N.Mika Shihan, który przyjechał z Niemiec. Obaj mistrzowie przeprowadzili cykl treningowy, prezentując szereg technik z zakresu Jukoshin Ryu jak i Aiki Jujutsu. W zajęciach wzięli udział uczniowie zaprzyjaźnionych klubów wraz z mistrzami: Klub Yokozuna pod przewodnictwem sensei Ewy Pawlikowskiej, Krakowska Szkoła Jiu Jitsu z sihanem Krzysztofem Raźnym, Szkoła Fuji-San i sensri Jerzy Knutelski Szkoła Walki Yamabyshi wraz z mistrzami A.Kozieł, S.Westrych. J.Nowicki.

Nie zabrakło też przedstawicieli innych stylów walki - między innymi przyjechali karatecy z sekcji karate Shotokan Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Część dopołudniowa zakończyła się sesją zdjęciową na tle panoramy Ostrowska. Cześć popołudniowa była poświęcona głównie treningowi technik Aiki Jujutsu pod czujnym okiem mistrza Kojima. Oczywiście ze względu na złożoność niektórych elementów technicznych jak również poziom prezentowanych technik w treningu tym wzięli udział mistrzowie oraz starsi uczniowie.

Mistrz Kojima znalazł czas, aby każdemu wyjaśnić niuanse techniczne, objaśnić strukturę stylu Aiki Jujutsu, gdzie są cztery poziomy wtajemniczenia. Tak jak to było w starożytnej Japonii, biały, brązowy i czarny pas, czwartym poziomem jest Soke. Staż zakończył się wręczeniem certyfikatów wszystkim uczestnikom oraz pamiątek w postaci ciupag dla mistrzów prowadzących zajęcia. Mistrz Kojima pochwalił taniec naszych „zbójników'' i zapewnił iż podarowana ciupaga zajmie honorowe miejsce w Dojo Aiki Jujutsu znajdujące się w Tokio.
W niedziele goście z Japonii i Niemiec zwiedzili Zakopane, odwiedzili Bukowinę Tatrzańską oraz Ostrowsko. Stwierdzili iż okolica jest piękna, krajobrazy wspaniałe i chętnie jeszcze kiedyś przyjadą w góry. Mistrz Kojima chciałby na Podhalu zaprezentować jeszcze kiedyś w przyszłości techniki swojej starojapońskiej szkoły.

opr.s/ zdj. organizatora
Może Cię zainteresować
komentarze
uczeń13.09.2014, 16:12
Zlot największych gwiazd sztuk walki z Nowego Targu na czele z Alikiem Koziełem - brawo, udana impreza miejmy nadzieję że będzie powtórka jeszcze raz gratulacje
Alek10.09.2014, 13:10
Dziękuję Panie Marku,,, ale brawa należą się pomysłodawcy i organizatorowi imprezy Sebastianowi Westrych.
A.Kozieł
uczestnik09.09.2014, 22:17
Naprawdę impreza MEGA :)
marek09.09.2014, 21:49
brawo Panie Kozieł za organizację
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl