17.09.2014, 22:15 | czytano: 2069

Pokaz mody w Szczawnicy

W piątek 19 września o godz. 19.00 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbędzie się pokaz strojów zaprojektowanych przez dwie obiecujące projektantki: Martę Polaczyk oraz Laurę Obrzut. Modowe show uświetni koncert zespołu "Bolivia". Wydarzeniu patronuje Podhale24.pl.
- Wspieranie artystów z naszego regionu to jeden z celów naszej działalności. Młodzi i zdolni ludzie często potrzebują odrobiny szczęścia i pomocy aby ich talent mógł w pełni rozkwitnąć. Cieszymy się, że choć części z nich możemy pomóc. Wierzę, że ich sukces przyczyni się do rozsławiania naszego regionu w Polsce i świecie - mówi Helena Mańkowska, dyrektor ds. marketingu i komunikacji spółki Thermaleo.
Marta Polaczyk pochodzi ze Szczawnicy. Moda jest jej pasją. Projektantka sama projektuje i wykonuje wszystkie stroje, które dedykowane są głównie dla kobiet. W dużej mierze są to stroje artystyczne ręcznie zdobionymi silikonowymi wykończeniami. jej autorska metoda polega na wtapianiu w silikon różnych ozdobnych elementów, takich jak bursztyny czy perły. metoda ta wymaga wiele czasu oraz precyzji. Artystka projektuje również stroje koktajlowe i wieczorowe, które często inspirowane są folklorem, i elementami charakterystycznymi dla tradycyjnych strojów pienińskich. Jej projekty pojawiały się na wybiegach w wielu miejscach w Polsce, jak również za granicą.

Laura Obrzut to projektantka mody z Krakowa oraz stylistka, która współpracuje z firmami odzieżowymi. Projektuje na indywidualne zamówienie zarówno ubiór jak i stylowe dodatki. Jej ulubionym kolorem jest ponadczasowa czerń. Inspiruje ją atmosfera i klimat lat 30-tych, a w swoich kolekcjach nawiązuje regularnie do stylu Marleny Dietrich, stąd w jej kolekcjach możemy podziwiać fraki, cylindry i pończochy.

mat. prasowy
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl